Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aşkımız Eski Bir Roman - Ahmet Ümit

Yapı Kredi Yayınları
94,28 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 1
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (58)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

96,00 TL
119,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501708
Aşkımız Eski Bir Roman - Ahmet Ümit
Aşkımız Eski Bir Roman - Ahmet Ümit

İstanbul’da bir kanun adamı, sokaklarda bir suç bilgesi. Başkomser Nevzat, karmaşık cinayetleri çözerken insan ruhunun derinliklerinde gezinmeye devam ediyor...

Edebiyat bazen çok tehlikeli olabilir. Anna Karenina, Madam Bovary, Esmeralda ve daha birçok kadın roman kahramanı... Bu muhteşem kadınlara ulaşmaya çabalarken, önce doğru düşünme yeteneğini, sonra da yaşamını yitiren bir adam...

Kimsenin önemsemediği overlokçu bir kızın cinayeti bile önemli sırlar içerir. Katil ve maktul apaçık ortadaymış gibi görünse de hakikat çok derinlerde gizlenmiş olabilir. Ama ne kadar gizlenirse gizlensin, Başkomser Nevzat gibi vicdanlı polisler olduğu sürece karanlık aydınlanacak, adalet mutlaka yerini bulacaktır.

Aşk hiçbir zaman masum değildir. Petersburg’un soğuğundan, İstanbul’un sıcağına gelen bir Rus bilim insanı. İstihbarat servislerini birbirine düşürecek kadar gizemli bir kayboluş. Mutluluğu ararken kendini ölümün kıyısında bulan çaresiz bir âşık...

En zevkli anlar kanlı gerçeklere dönüşebilir…
Cinayetleri çözmek için sadece aklından ve deneyimlerinden değil, yaralı yüreğinden de güç alan Başkomser Nevzat, belki de en çok bu yüzden ayrılıyor benzerlerinden, belki de en çok bu yüzden seviliyor, okunuyor ve hatırlanıyor. Aşkımız Eski Bir Roman, onun bu zorlu serüveninde yepyeni bir halka...

Mesleğini doğru yapmak için cesaret yetmez, aynı anda kocaman bir yürek ister. Ama o yürek çelikten yapılmıyor. Bir süre sonra el bombası gibi gümlüyor. O yüreği zamansız gümletmeyelim Ali. Zalimleri sevindirmenin âlemi yok.

Aşkımız Eski Bir Roman - Ahmet Ümit

Polisiye edebiyatımızın en güçlü ismi Ahmet Ümit, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan ve hayranlarının uzun süredir beklediği yeni romanı Aşkımız Eski Bir Roman ile karşımızda. Ümit’in ünlü roman karakteri Başkomser Nevzat üç hikayeden oluşan kitapta tüm hikayelerin odak noktasında. Okuyucu Başkomser Nevzat ile birlikte üç farklı maceranın içinden geçerek gizemleri çözüyor.

Okurları İnsan Ruhunun Derinliklerine İndirecek Üç Farklı Hikaye

Bir Başkomser Nevzat kitabı olan Aşkımız Eski Bir Roman, üç farklı novelladan oluşuyor. Hikayelerden birinde çok önemli bir buluşun ardından ortadan kaybolan ünlü bir Rus bilim insanı, birinde zenginlerin görkemli dünyasında geçen bir gizem, diğerlerinden çok farklı olan üçüncü hikayede ise kimsenin önemsemediği ama ölümü büyük sırlar barındıran bir overlokçu kızın cinayeti işleniyor. Okur, Petersburg’un soğuğundan İstanbul’un sıcak kargaşasına gelen Rus bilim insanı Jerkovski’nin peşine bu kadar istihbarat ajanının neden düştüğünü merak ederken, overlokçu kızın hikayesini de heyecan ve şaşkınlıkla takip ediyor. Yazar, overlokçu kız hikayesinde bir cinayeti anlatırken, aslında İstanbul’a geçmişte taşradan göçmüş bir kitlenin şehir ile taşra kültürü arasında sıkışmış günümüzdeki genç neslinin hikayesini de gözler önüne seriyor. Ahmet Ümit, Aşkımız Eski Bir Roman’ın diğer romanlarına benzemediğini belirtirken, polisiyeye dair tüm unsurları, gerilim ve heyecanı taşıdığını da ekliyor. Yazar, her hikayede aynı zamanda bir İstanbul ve Türkiye panoraması sunuyor.

Bu Kez Dram ve Mizah İç İçe

Ahmet Ümit’in yeni kitabı Aşkımız Eski Bir Roman'ın ilginç yanlarından biri de oldukça karanlık polisiye konuları işlerken mizahı da elden bırakmaması. Romanda dram, eğlence ve mizah iç içe geçmiş şekilde okuyucuyu sürüklüyor. Romanın odak noktası ve üç hikayeyi birleştiren karakter Başkomser Nevzat, dram ve mizahı birlikte dokuyabilen renkli bir kişilik. Bu da Ahmet Ümit’in Başkomser Nevzat romanlarının neden bu kadar sevildiğinin göstergesi gibi. Başkomser Nevzat'ın davaları çözerken sadece mesleki bilgilerinden kendi duygularından ve yaşanmışlıklarından nasıl destek aldığını karakterin romandaki şu cümleleri özetliyor: “...mesleğini doğru yapmak için cesaret yetmez, aynı anda kocaman bir yürek ister. Ama o yürek çelikten yapılmıyor. Bir süre sonra el bombası gibi gümlüyor. O yüreği zamansız gümletmeyelim Ali. Zalimleri sevindirmenin âlemi yok.” Daha önce Everest Yayınları tarafından basılan Ahmet Ümit kitapları artık Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak. Yazarın bu yeni dönemini müjdeleyen Aşkımız Eski Bir Roman, okura farklı bir tat veren ama alıştığımız Ahmet Ümit kitaplarının yapısını da barındıran, keyifli bir yapıt.

Ahmet Ümit Kimdir?

Ahmet Ümit 1960 yılında Gaziantep’te doğdu. Gaziantep’te başladığı lise öğrenimini Diyarbakır Ergani’de tamamladı. 1979 yılında Marmara Üniversitesinde Kamu Yönetimi okumaya başlayan yazar, Rusya’nın başkenti Moskova’da da eğitim aldı ve bir süre burada yaşadı. Yazar eşine duyduğu hasret ile yazdığı şiirlerden oluşan ilk kitabı Sokağın Zulası'nı Rusya’da yaşarken çıkardı. Polisiye türündeki ilk yapıtı ise Çıplak Ayaklıydı Gece oldu. Ahmet Ümit, romanlarında Türkiye tarihini de polisiye temaların içine katarak okuru heyecanlandırıyor. Ahmet Ümit’in en bilinen eserleri arasında Patasana, Sis ve Gece, Bir Ses Böler Geceyi, Sultanı Öldürmek ve Beyoğlu Rapsodisi yer alıyor. Yazarın bazı öykü ve romanları sinema, tiyatro ve TV’ye de uyarlandı. Bunlardan Sis ve Gece adlı romanı Turgut Yasalar tarafından, Bir Ses Böler Geceyi ise Ersan Arsever tarafından sinemaya aktarıldı. Karanlıkta Koşanlar adlı öyküsü Uğur Yücel yönetmenliğinde dizi film olarak çekildi. Aşk Köpekliktir isimli hikayesi ise Akla Kara Tiyatrosu tarafından sahnelendi.
Sayfa Sayısı 224
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Yazar Ahmet Ümit
Cilt Durumu Ciltsiz
Yayın Tarihi 2019
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000N9GQ6
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön