Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Domingo Yayınevi
Atlas - Aleksandra Mizielińska Daniel Mizieliński

Atlas - Aleksandra Mizielińska Daniel Mizieliński

Domingo Yayınevi
320,00 TL %30
224,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (31)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

237,00 TL
242,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/9941

Atlas - Aleksandra Mizielińska Daniel Mizieliński

Atlas, denizler ve kıtalar arasındaki yolculuğu kültürlerarası etkileşimle birleştiren, zengin ve etkileyici özelliklere sahip bir eser olma niteliği taşıyor. Polonyalı iki sanatçı olan Aleksandra Mizielińska ve Daniel Mizieliński tarafından hazırlanan kitap, dünya çapında görsel şölen etkisi yaratan tasarımıyla adeta bir sanat eserini andırıyor. Emir Ülgen Dal ve Hemdan Sönmez tarafından dilimize çevrilen Atlas isimli yapıt, 2019 yılında Domingo Yayınevi tarafından okuyucuların istifadesine sunuluyor. Dünyaya örnek olacak nitelikte ve orijinal formatta tasarlanan rehber niteliğindeki yayın, kültür kitapları kategorisinde yerini alarak okumanın, öğrenmenin ve incelemenin en büyük keyfini yaşamanızı sağlıyor. Ciltli olarak tasarlanan Atlas - Aleksandra Mizielińska Daniel Mizieliński kitabının tamamı 108 sayfadan meydana geliyor.

Bilim ve Sanatın Muhteşem Kombinasyonu 

Coğrafya, matematik, tasarım, kurgu, eğlence, insan psikolojisi, etkili öğrenme teknikleri gibi birçok bilimsel ve sanatsal faktörün ustalıkla bir araya getirilmesinden oluşan yapıt, daha önce bildiğiniz ve bilmediğiniz tüm bilgilere ulaşmanıza imkân sağlıyor. Genç yazarlar Aleksandra Mizielińska ve Daniel Mizieliński, şimdiye kadar alışılagelmiş harita algısını çok farklı bir boyuta taşıyor. Okuyucuda göz alıcı ve merak dolu bir hayranlık etkisi uyandıran Atlas'ın 108 sayfalık kurgusunda 52 farklı harita bulunuyor. Herkesin bildiği gibi dünyanın 7 kıtalı kara parçalarının üzerinde toplam 42 ülke tüm detaylarıyla konumlandırılıyor. 37 ülkenin diline çevrilerek geniş bir okur kitlesine ulaştırılan yapıtın, 3 milyonun üzerinde okuyucuya ulaştığı dikkatlerden kaçmıyor. Eser, tasarım ve prestij ödülü başta olmak üzere birçok ödülü almaya hak kazanmış bir harita kitabı olarak karşınıza çıkıyor.

Tüm Dünya Heyecan ve Merakla Atlas Etkisine Giriyor  

Klasik atlas çizimlerinden ayrılan formatıyla kitap, sanki daha önce hiç görmediğiniz ve tanımadığınız bir dünyada yaşadığınız hissini uyandırıyor. Yerküre üzerinde en aşina olunanlardan, en bilinmeyen dünya harikalarına kadar görsel sunum zevki yaşatan eser, okuyucularına rengârenk bir yolculuğun kapılarını aralıyor. Atlas isimli yapıtlarıyla kitap sevenleri gizemli bir dünyanın içine çeken Aleksandra Mizielińska ve Daniel Mizieliński; kıtaları, denizleri ve kültürlerin etkileşimini inceleme fırsatına tamamıyla ilginç ve zevkli bir görünüm kazandırıyor.

Atlas İçine Konumlandırılan Mükemmel Detaylar  

İzlanda'nın devasa buzullarını tüm ihtişamıyla inceleyebileceğiniz Atlas'ın yazılı ve görsel sunumu, Mısır'ın uçsuz bucaksız çöllerinde ilerleyen ve vahalarında konaklayan kervanlarına kadar uzanıyor. Atlas, Madagaskar'ın daha önce belki de hiç görmediğiniz baobab ağaçlarının muhteşem tasarımı ile Meksikalıların ilginç bayramlarına ve Brezilya'nın hareketli festivallerine kadar yolculuk yapmanızı sağlıyor. Kıtalar üzerinde yaşamını sürdüren en iri hayvan türlerinden, daha önce hiç tanışmadığınız küçük böcek türlerine kadar bilgi sahibi olmanıza imkân sunuyor. Atlas yapıtında sanata ve sanatçıya verilen önem ayrı bir değer taşıyor. Charlie Chaplin gibi ünlülerden tutun da ünlü Türk yazarı Halide Edip Adıvar'a kadar ülkelerin gurur kaynağı olan değerli isimleri yeniden hatırlamanıza veya yenilerini öğrenmenize olanak tanıyor. 

Haritadan Öte Kitaptan İleri Atlas Kalitesi  

Merak uyandırıcı etkili tasarımı, eğitici ve öğretici seviyede hem görselli hem anlatımlı mükemmel kurgusu, renklerin ve objelerin ezber bozan nitelikteki ahengi sayesinde tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran Atlas; elinizin altında her zaman baş vurabileceğiniz ve büyük ilgiyle inceleyebileceğiniz bir eser olma özelliği taşıyor. Dünya ülkelerinin ve çok farklı milletlerin rehber tadında edindiği eser, okuyucularına çok yönlü fayda sağlamayı başarıyor. Bilgi edinmek, merakını gidermek, heyecanını yenmek, görerek ve hissederek öğrenmek isteyen tüm kitap tutkunları bu haritayı özellikle ediniyor. Aleksandra Mizielińska ve Daniel Mizieliński'nin ünlü yapıtı olan Atlas, haritadan öte bir "Aşk", kitaptan ileri bir zevk etkisi yaratarak, merak ve heyecan arzusunda olan her yaştan okuyucunun beğenisini kazanıyor.

 

7 Kıta
42 Ülke
52 Harita
37 dilde 3 milyon üzerinde okur

ATLAS - Kıtalar, Denizler ve Kültürler Arası Yolculuk Rehberi, sadece coğrafi bilgileri değil, ülkelerin karakteristik yönlerini de sunan büyük boy haritaları, ödüllü tasarımı ve göz alıcı çizimleriyle sizi koltuğunuzdan kıpırdamadan dünya turuna çıkarıyor.
Dünyanın binbir harikası ve ilginçliği arasında rengârenk bir yolculuk. İzlanda’nın buzulları, Mısır’ın çöl kervanları, Avustralya’nın ornitorenkleri, Madagaskar’ın dev baobab ağaçları, Meksikalıların garip bayramları ve Charlie Chaplin’den Halide Edip Adıvar’a ülkelerini gururlandıran isimler. 
Tüm dünyada büyük ilgi gören, İzlanda’dan Polonya’ya, Amerika’dan İspanya’ya 37 dilde yayımlanan, çocuk kitaplarında en prestijli ödüllerden Prix Sorcières (Fransa) ve Premio Andersen'i (İtalya) kazanan Atlas, devasa buzullardan küçücük böceklere, dünyamızın barındırdığı akılalmaz çeşitliliği ve göz alıcı renkleri kutlamak için hazırlanmış görsel bir festival.
“Gördüğünüz anda dokunma hissi uyandıran bir kitap. Çocuklar kadar yetişkinleri de büyülemesi muhtemel.” Wall Street Journal

“İlk görüşte aşk! Sizi daha fazlasını merak etmeye, hatta yolculuğa çağırıyor.” Guardian

“Sınıf ve kütüphaneler için olmazsa olmaz.” School Librarian Journal


Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 108
Yayın Tarihi 2019
Yazar Aleksandra Mizielinska
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000NVY9O
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön