Bebek Bezi Fiyatları ve En İyi Bebek Bezleri

Bebek Bezleri

Birçok marka çeşit çeşit bebek bezleri üretmektedir. Eğer yeni bir çocuğunuz olduysa mutlaka sizde hangi marka bebek bezi alacağınız konusunda kararsız kalmışsınızdır. Bu kararsızlığınızı aşmak için çeşitli sitelere gezip kullanıcı yorumlarına göz attığınızı düşünüyoruz. Eğer bebeğiniz için hangi marka bebek bezi kullanacağınıza karar veremediyseniz bizim önerilerimizi de göz önüne alarak doğru bebek bezi seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle belirlemiş olduğunuz bebek bezi markasını uzun süre değiştirmemenizi tavsiye ediyoruz. Sıkça yapılan bez markası değişimleri bebeğinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Tercihinizi yaparken uzun süreli olacağından kalitesini incelediğiniz kadar fiyatını da incelemeniz gerekiyor. Bütçenize uygun bir bebek bezi markası seçmeniz bütçe konusunda sorunlar yaşamanızın da önüne geçecektir.

Geçmiş yıllarda bebek bezi üreticisi sayılı firma bulunuyorken, son yıllarda bez üretici marka sayısı oldukça artış gösterdi. Bez üreticileri bebek bezlerine eklemiş oldukları ekstra özellikler sayesinde rakiplerinin arasından sıyrılmayı amaçlıyor. 

Bebek Bezi Bedenleri

Bebek bezi seçiminizde beden en önemli konulardan bir tanesidir. Çocuğunuz büyüdükçe her ne kadar bebek bezi markasını değiştirmiyor olsanız da, daha büyük beden bebek bezleri almanız gerekmektedir. Bebek bezi beden belirleme işlemi bebek kilolarıyla orantılı olarak belirlenmektedir. Bebeğinizin kilosuna uygun bebek bezi seçmeniz hem bebeğinizin sağlığı açısından avantaj sağlayacak, hem de bezin tam anlamıyla işlevini yerine getirmesini sağlayacaktır. Bebeğinize almış olduğunuz bezin ufak geldiğini düşündüğünüz an da, daha büyük bir numara satın alarak bebek bezi kullanmaya devam edebilirsiniz.Bebek bezi bedenleri arasından bebeğinize en uygun olanını sizin belirlemeniz gerekmektedir.

Bebek Bezi Markaları

Yazımızın başında da çok fazla bebek bezi markası olduğunu belirtmiştik. Bu markalar arasında karar verirken yalnızca markayı göz önüne almamanız gerekiyor. Markaların üretmiş olduğu bez çeşitlerini de göz önüne almalısınız. Başladığınız bir markanın yeni doğan bebek bezi ile 1 yaş bebek bezinin kalitesi farklı olabilir. Bu durumda da bebek bezi markası değiştirme problemleri yaşarsınız. 

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekiyor ?

Yeni doğan bir bebek için bebek bezi alırken çeşitli önemli noktalar bulunmaktadır. Bu önemli noktaları göz önüne alarak bebek bezi almanız size ve bebeğinize avantaj sağlayacaktır.

•İlk olarak bebeğinizin kız veya erkek olmasını göz önüne almanız gerekiyor. Eğer bebeğiniz erkekse farklı, kızsa farklı bebek bezi alacaksınız. Bez üreticisi olan markalar kızlar ve erkekler için farklı bezler üretmektedirler. Bebek bezlerine bakarken üzerinde yer alan resimlerden kızlar için mi erkekler için mi üretildiğini anlayacaksınız. Çoğu marka kız ve erkek ayrımını bez paketi üzerinde özellikle belirtmektedir.

•Sizlerde biliyorsunuz ki bebek için hijyen en büyük önemi taşımaktadır. Eğer bebeğiniz ufakken hijyenine önem vermezseniz sıkça hastaneye gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bebeğinizin hijyenine dikkat ederken bebek bezinin de hijyenine büyük önem vermeniz gerekiyor. Bazı bilinmeyen markalar bulunmaktadır, eğer bilinmeyen bir marka seçiyorsanız kullanıcı yorumlarına büyük önem vermelisiniz. Daha önce kullanan kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar sizi yönlendirir nitelikte olacaktır. Bilinmeyen markalar yerine kaliteli markalardan tercih etmeniz hijyen açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Büyük markalar müşterilerine karşı mahcup durumda kalmamak için hijyen konusuna büyük önem verir.

•Bir bebek bezi almaya karar verdiğiniz zaman bebeğinizin kaç aylık olduğunun pek bir önemi yoktur. Bebek bezi alacağınız sırada asıl dikkat edeceğiniz nokta bebeğin kilosudur. Bebeğin kilosuna uygun bir bebek bezi numarası seçerek satın alabilirsiniz. Hatalı seçimler yapmanız bebek bezinin sızdırması, bebeği rahatsız etmesi gibi sonuçları ortaya çıkartabilir. Bebeğinizin sürekli büyüyeceğinden dolayı sıkça bebek bezi numarası değiştirmek zorunda kalacaksınız.

Bebek bezinin emiş gücünü göz önüne almayı sakın ihmal etmeyin. Bebek bezinin emiş gücü bebeğin daha mutlu olmasını sağlayacaktır. Mutluluğunun yanı sıra bebeğinizin altının kuru kalmasından dolayı çok sık bebek bezi değiştirmek zorunda kalmayacaksınız. Bebek bezini uzun süre kullanacağınızdan dolayı ne kadar zaman farklarıyla değiştirirseniz o kadar avantajlı olursunuz. Çok sık bebek bezi değiştirmeniz durumunda bebek bezi maliyetleri oldukça yüksek olacaktır.

Bebek bezinde önemli hususlardan bir tanesi de bebek bezinin hava alıyor olmasıdır. Bu konuda da insanların bilinçli olması gerekmektedir. Bebek bezi ne kadar fazla hava alırsa o kadar bebek rahat uyuyacak, mutlu olacaktır. Hava almayan bezler bebeğinizde meydana getireceği tahrişler ve nemlenmeler nedeniyle bebeğinizin cildinde problemler meydana getirecektir. Ayrıca hava almayan bebek bezi çeşitli bakterilerin oluşması için de zemin hazırlar.

•Bebek bezinin ergonomik olması da önem taşımaktadır. İnsanların göz önüne almadığı bir diğer noktada budur. Bebek beziniz ne kadar ergonomik olursa o kadar sızmaların önüne geçilip, bebeğin rahatı arttırılır. Ergonomik olmayan bir bebek bezi aldığınızda bebeğinizin bezle tam olarak rahat olmadığını göreceksiniz. 

•Eğer alacağınız markanın üretmiş olduğu bez kaliteli ise bantları da kaliteli olmaktadır. Bir sefer açtığınızda bebek bezinin yapışkanlık özelliği ortadan kalkıyorsa bebek bezi markanızı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Bebek bezlerinde kullanıla yapışkanların kalitesi üst düzey olmak zorundadır. Bu sebeple birkaç sefer açıp kapatsanız dahi yapışkanlık özelliğini kaybetmemelidir.

•Bebek bezinin üzerinde sevimli figürler yer almasına da dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun bebeğin sağlığıyla ya da konforuyla hiçbir alakası yoktur. İlk başlarda bebeğinizin becerileri gelişmeyeceğinden figürlerin pek bir önemi yoktur. Biraz büyüdükten sonra ise figürlerin yer alması bebeğinizin bezi daha çabuk benimsemesine yol açacaktır. Biraz büyüyen bebeklerde bezi çıkartmaya çalıştıklarına şahit olursunuz. Eğer figürlerin yer aldığı bebek bezleri tercih ederseniz, bebeğiniz bezini seveceğinden dolayı çıkartmaya çalışmayacaktır. Sizde bu sayede bebeğinizin sürekli peşinde gezip, bezini çıkartmasına engel olmaya çalışmayacaksınız.

Bebek bezi kullanımını bırakana kadar uzun bir süreç olduğunu söylemiştik, her bebekte bu süreç farklılık göstermektedir. Çocuğunuzun gelişimsel hızına bağlı olarak tuvalet eğitimi zamanının belirlenmesi gerekiyor. Bir çok aile çocuğunun bir an önce tuvalet eğitimi almasını istemektedir. Fiziksel ve zihinsel anlamda tam anlamıyla yeterli olmayan bir çocuğa tuvalet eğitimi vermeye çalıştığınızda zorlu bir süreç sizi bekler. Bazı bebekler 18 – 24 ay arasında tuvalet eğitimi için hazır olurken, bazıları daha uzun zaman da hazır olmaktadır. Çocuğunuz tuvalet eğitimi verirken acele etmemeye özen gösteriniz.

Bebek Bezi Markaları

Bizim sizlere tavsiyemiz Prima bebek bezi , Huggies bebek bezi , Molfix bebek bezi  gibi markaların üretmiş olduğu bebek bezlerini tercih etmeniz yönündedir. Bu markalar geçmişten gelen kalitelerini hala daha koruyabilmek adına kalitelerini sürekli geliştirmektedirler. Bu markalara ait bebek bezleri de kendi içlerinde çeşitli sınıflara ayrılıyorlar. Bu sınıfların kalite farkı olduğu gibi fiyat farkı da bulunuyor. Sürekli söylediğimiz gibi uzun bir bebek bezi kullanım süreci sizi bekliyor. Bundan dolayı da bütçenizi göz önüne alıp doğru bebek bezini seçmelisiniz. Eğer yukarıda belirttiğimiz noktaları göz önüne alarak bebek bezi seçiminizi yaparsanız bebeğiniz tuvalet eğitimi alana kadar mutlu bir bebek ile büyüme süreci geçirirsiniz. Bahsettiğimiz markalar dışında da çok kaliteli bez üreticileri bulunmaktadır. Bu markalar hakkında da kullanıcı yorumlarına göz atıp bilgi sahibi olabileceksiniz. Kullanıcı yorumları her zaman bebek bezleri hakkında size en doğru bilgiyi verecektir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Bezi Alt Açma Fiyatları

Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Bezi ve Alt Açma
Bebek Bezi ve Alt Açma
Bebek Bezi
Bebek Bezi
Alt Açma Minderi
Alt Açma Minderi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 2858 ürün
DSACategoryId/2147483639/301158