Buz Patenleri

Kayak sporları içinde kaykay modelleri ve buz pateni önemli bir yerde bulunur. Bu sporu yapmak istiyorsanız doğru ekipmanları edinmeniz oldukça önemlidir. Dirsek pedi, kask ya da koruyucu gözlüğün yanında kullanacağınız patene de dikkat etmelisiniz. Birbirinden farklı onlarca seçeneği çatısı altında toplayan buz pateni ayakkabısı çeşitleri, konforu güvenlik ile bir araya getirir. Ayağınıza uygun olan bir paten ile buzun üzerinde daha rahat hareket edebilirsiniz. Aynı zamanda dengeli bir buz pateni sayesinde istenmeyen durumların önüne geçebilirsiniz. Buz patenleri sürat, artistik ve buz hokeyi gibi pek çok farklı tipte üretilir. Bu patenler genel olarak farklı bir bilek ve uç tasarımına sahiptir. Yaşınıza, kabiliyetinize ve ne yapmak istediğinize göre seçenekler arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. Buz pateni ayakkabısı erkek ve kadın modellerini inceleyebilir, herkes için tasarlanan modeller arasından aradığınız parçayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Buz pateni ya da elektrikli scooter fiyatları arasından istediğiniz modele kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Artistik ve Eğlence Amaçlı Buz Pateni Modelleri

Buz pateni modelleri hız, eğlence amaçlı, artistik ve hokey gibi farklı seçenekler içerir. Eğlence amaçlı buz patenleri, buzda iyi vakit geçirmek için özel olarak tasarlanır. Bu yüzden performanstan çok konfora odaklanırlar. Bileğe destek sağlayan bir yapı içerirler. Eğlence amaçlı buz pateni plastik ve tekstil ürünlerinden üretilir. Üst tarafının tasarımı spor ayakkabıyı andırır. Yeni başlayanlar için buz pateni önerileri arasında Recreational olarak da isimlendirilen eğlence amaçlı modeller yer alır. Çocuklar için tasarlanan bazı modellerde dengenin daha rahat bir şekilde sağlanabilmesi için çift bıçaklı modellere sahip olduklarını görebilirsiniz. Genç, yetişkin ya da çocuk fark etmeksizin yeni başlayanlar için bu tip modeller tavsiye edilir. Aynı zamanda daha rahat bir sürüş deneyimi sunarlar. Eğlence amaçlı modellerde bazen topuk da bulunabilir.

Artistik patenler biraz daha farklı bir tasarımlar ile karşınıza çıkar. Destek ve rahatlık için içerisinde geniş bir dolgu vardır. Modern teknolojiler sayesinde zarafeti konfor ile bir araya getiren artistik patenler, pek çok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu patenler, artistik patinaj atlayışlarının yapılabilmesi için ayak bileğinde iyi bir destek sağlar. Bu nedenle diğer patenlere göre daha kısa bir bilek boyu bulunur. Günümüzde çoğu artistik patende, botun üst kısmı nadiren ayak bileğini geçer. Böylece hareketlerin daha esnek ve rahat bir şekilde yapılabilmesine imkan tanır. Artistik buz patenine meraklıysanız daha düşük kesim modellere göz atmanız gerekir. Birbirinden farklı buz pateni fiyatları arasından istediğiniz modele anında ulaşabilirsiniz. Artistik hareketler için özel olarak tasarlanan buz pateni ayakkabısı satın alarak hareket kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz.

Hokey ve Hız İçin Buz Pateni Çeşitleri

Hokey için tasarlanan buz pateni ayakkabısı özellikleri arasında üstün hız ve frenleme sunar. Ayrıca ivmeyi hızlı bir şekilde oluşturabilmeniz ve kolayca keskin dönüşler yapabilmeniz için de özel olarak tasarlanır. Buz hokeyi patenler, bu zorlu sporun fiziksel taleplerine dayanacak şekilde üretilir. Bu nedenle artistik patenlerden farklı bir yapıya sahiptir. Bu patenlerin ayağını öne doğru eğen ve daha çok atletik bir ayakkabıya benzeyen bir tasarımı vardır. Artistik patenlere göre daha hafif olmalarına rağmen içerisinde daha çok dolgu malzemesi bulunur. Hokeye uygun tasarlandıkları ve uzun süre ayakta durulsa bile konfor sağlamayı amaçladıkları için rahattırlar. Bıçaklar botla aynı uzunluktadır ve bir patencinin daha iyi hareket etmesini sağlamak için öne ve arkaya doğru kavislidir.

Hız patenleri buzda süratli manevralar yapılacak şekilde tasarlanır. Genellikle deriden üretilen hız patenleri, diğer modellere göre daha uzun bıçaklar içerir. Neredeyse patenin burun kısmına kadar gelen uzun bıçaklar, tek bir hareket ile daha uzun mesafe alınmasını mümkün kılar. Temel anlamda hızlı ve ileri hareket edecek şekilde tasarlanırlar. Ayağın doğal bir koşu pozisyonunda hareket etmesini sağlayan hafif deriden veya diğer dayanıklı ancak esnek malzemelerden üretilir. Amacı hız yapmak olduğu için paten kaymayı çok iyi bilmeyen kullanıcılar için önerilmez. “Buz pateni nereden alınır?” diye merak ediyorsanız modellere göz atmaya başlayabilirsiniz. Nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra buz pateni ayakkabısı fiyatları ve seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Farklı Tasarımlara Sahip Buz Pateni Çeşitleri

İşlevlerinin yanı sıra paten çeşitleri renk ve tasarım bakımından da kendi içinde ayrılır. Genellikle bıçakları gri ya da beyazdan üretilse de modelleri incelediğinizde siyah renkli bıçaklar ile tasarlanan buz patenleri de olduğunu görebilirsiniz. Siyah bıçaklı modeller, farklı ve orijinal görünümlerinden dolayı sayısız kullanıcı tarafından tercih sebebidir. Buz pateninin klasik görünümünü değiştiren siyah modeller, orijinal bir görünüm isteyen kullanıcılar için iyi bir seçenek haline gelir. Beyaz ya da gri bıçaklı modeller ise zarif bir duruş sergiler. Şık bir görünüm elde etmek için beyaz bıçaklı buz pateni satın alabilir, pistte bütün dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Bıçak rengi, görünümü büyük ölçüde değiştirmeyi başaran bir parçadır. Kişisel zevkleriniz doğrultusunda her biri farklı bir görünüm sunan bıçak renkleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

Bıçak renginin yanı sıra buz patenlerinin üst kısmı da pek çok farklı seçenek içerir. Düz beyaz buz pateni modelleri, sıklıkla tercih edilen tasarımlar arasında yer alır. Üst kısmının, bağcığının ve bıçağının beyaz olduğu patenler, zarafeti asil çizgiler ile bir araya getirmeyi başarır. Beyazın yanı sıra bütünüyle siyah olan modeller de mistik bir görünüm elde edilmesini sağlar. Daha hareketli parçalar istiyorsanız da her elementi farklı renklerden tasarlanan modeller ilginizi çekebilir. Bağcığı beyaz, üst tarafı yeşil ve bıçağı siyah olan modeller, özellikle çocuklar arasında oldukça modeldir. Renkli ve hareketli görünümlerinden dolayı ilgi çekici parçalar haline gelir. “Renkli buz pateni nerede satılır?” diye merak ediyorsanız seçenekler arasında birbirinden farklı onlarca model olduğunu bilmek hoşunuza gidebilir. Renk, tasarım ya da model bakımından sunduğu çeşitlilik sayesinde buz pateni paten fiyatları geniş bir aralıkta dağılır. Buz pateni satış fırsatlarını yakalayarak istediğiniz modele uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Buz pateni seçimi nasıl yapılır?

Buz pateni almadan önce kullanım amacınızı iyi bir şekilde belirlemeniz gerekir. Hız yapmak için bir paten arıyorsanız bıçağı daha uzun olan modeller arasından seçim yapmanız önerilir. Kaymaya yeni başladıysanız da eğlence amaçlı tasarlanan patenler sizin için daha iyi bir seçim olabilir.

Buz pateni modelleri nelerdir?

Buz patenleri genel anlamda hız, eğlence amaçlı, artistik ve hokey olmak üzere dört farklı tipte üretilir. Her modelin kendi içinde birtakım avantajları vardır. Nasıl bir patene ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra seçenekler arasından aradığınız ürünü kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Buz pateni renkleri nelerdir?

Buz patenleri, renk çeşitliliği sayesinde her zevkten kullanıcıya hitap etmeyi başarır. Bazı modellerin bağcığı, bıçağı ve üst tarafı aynı renkte tasarlanırken bazı patenler her parçasını farklı renklerden üretir. Pateninizin nasıl bir görünümde olmasını istediğinize karar verdikten sonra birbirinden farklı onlarca renk seçeneğine sahip olan modeller içinde tarzınıza uygun olan parçaya anında ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Buz Pateni

97 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 36 / 97 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?