Üç farklı boy boncuğun kendilerine özel platformlara tek tek takılıp desenler ve şekiller üretilmesine dayanan Hama Beads, çocuklarınızın gelişimi için uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Gençler ve yetişkinler için ise oyuncak olmaktan çıkıp günlük hayatta kullanılabilecek farklı ürünlerin tasarlandığı eğlenceli bir hobiye dönüşüyor.

Hama Beads Ürünleri

Hama Beads ürünleri, tüm dünyada hızla popülerleşip hayran kitlesini artırıyor ve her yaştan seveni tarafından ilgi görüyor. Hama Beads, farklı boydaki boncuklara uygun tabla veya platformların üzerine dizildikten sonra üzerine yanmaz ütüleme kağıdının örtülüp ütülenmesiyle kullanılıyor. Ütünün ısısıyla birbirine yapışan boncuklar, birkaç dakikalık soğuma sürecinden sonra yerlerinden çıkarılıp istenildiği gibi kullanılabiliyor. Uzmanlar, hayal gücünü geliştiren ve üretkenlik sağlayan Hama Beads’in çocuklar adına önemli oyuncaklar arasında olduğu fikrinde birleşiyorlar. Çocuklarda el-göz koordinasyonunu artıran ve motor gelişimlerine katkıda bulunan boncuklar, aynı zamanda dikkat verme, bellek, gördüğünü aktarabilme gibi bilişsel gelişim açısından da önemli destek sağlıyorlar.

Küçük parçalar ihtiva etmesi nedeniyle 3 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması tavsiye edilmezken 3-4 yaşındaki çocukların da her saniyesinde aile gözetiminde kullanmaları gerekiyor. 5 ve üzeri yaştaki çocuklar için ise risk yavaş yavaş ortadan kalktığı için küçük parçalı ürünleri kendi kendilerine kullanmalarına izin verilebilse de yine de meraklı çocuklar konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Çocuklar, Hama boncuklarıyla sevdikleri çizgi film veya film karakterlerini ve süper kahramanları oluştururken, yazı yazmak, tuttukları takımın logosunu veya renklerini barındıran ürünler yapmak gibi birbirinden farklı amaçla da boncukları kullanabiliyorlar.

Gençler ve yetişkinler için ise Hama Beads, çok farklı bir hobiye dönüşerek bardak altlığından küpelere, kolyelerden buzdolabı süslerine kadar birçok farklı şekilde ürün ve aksesuar üretilen bir dünyaya dönüşüyor. Özenle hazırlanan boncuklarla istenen şekil oluşturulduktan sonra istenen boncuklar delinerek yüzük, kolye, küpe, saç tokası ve bileklik gibi birbirinden farklı takılar tamamen kendinize özgü tasarımlarla üretilebiliyor. Arkalarına silikonla veya ütülemenin hemen ardından yapıştırılabilecek mıknatıslarla da güzel buzdolabı magnetleri elde edilebiliyor.

Hama Beads Alışveriş

Hama’nın onlarca farklı renkte sunduğu boncuklar, üç farklı boyda sizlere ulaşıyor. Çapı 10 mm.’lik Hama Maxi, çapı 5 mm.’lik Hama Midi ve çapı 2.5 mm.’lik Hama Mini modelleriyle farklı tasarımlar yapılabiliyor. Boncukların boyları küçüldükçe hem model başına kullanılan boncuk sayısı artıyor hem de tasarlanan ürün veya oyuncak daha detaylı şekilde üretilebiliyor. Hama Maxi modelleri, genellikle en küçük yaş grubundaki çocukların kullanımına uygun oluyor ve daha basit ve kolay tasarımlar yapmaları sağlanıyor. Hama Midi modelleri, 5-6 yaştan sonrası için daha uygun oluyor ve el becerilerinin kazanılmasıyla birlikte daha detaylı modeller yapılmasına yardım ediyor. Hama Mini ise el becerisini kazanmış ve istediğini daha iyi yansıtmayı başarmış çocuklar için tercih edilirken, hobi ürünü olarak kullanan gençler ve yetişkinler tarafından da genelde bu boya ağırlık veriliyor.

Hama Beads, 43 renge kadar geniş bir renk yelpazesi sunuyor ve bu renkler, 250’lik kutudan 30 binlik kutuya kadar istenen miktarlarda satın alınabiliyor. Neon, parlayan, pink gibi özel renk serilerine ait kavanozları ve kutuları da tercih edebileceğiniz gibi, fosforlu modellerden seçip çocuk ve bebek odalarında parlayan süsler üretmekte kullanabilirsiniz.

İstediğiniz boncukları ütüleme kağıdı, şablon kağıtları, tablaları ve ayakta tutma destekleri ile beraber set halinde de satın alabilirsiniz ya da boncukları, tablaları ve şablonları ayrı olarak tamamen kendi zevkinize göre kombine edebilirsiniz. Her boydan boncuk için, çeşitli büyüklükteki tablaların yanı sıra hazır tasarımlar üretebileceğiniz, uçak, yıldız, kare gibi farklı şekillerdeki tablalar arasından da tercih yaparak Hama Beads alışveriş keyfini yaşayıp renkli ve eğlenceli bir dünyaya adım atabilirsiniz.

Hama Beads

172 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Ürün Puanı
  3. Satıcı
BAŞA DÖN