Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
İş Bankası Kültür Yayınları
Hareketli Uçak - Rebecca Finn

Hareketli Uçak - Rebecca Finn

İş Bankası Kültür Yayınları
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/60001650
Hareketli Uçak - Rebecca Finn

Hareketli Kitaplar çocukların boyut algılarını, el göz koordinasyonlarını ve çevreyle bağlantı kurma yeteneklerini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Çocuğunuzun elinden düşürmeyeceği Hareketli Kitaplar hem çok eğlenceli hem de çok dayanıklı.

Yazar Rebecca Finn’in kaleme aldığı Hareketli Uçak kitabı İş Bankası Kültür Yayınları tarafından okuyucu ile buluşturuluyor. Çocuk kitapları kategorisinde yer alan kitap, 2-5 yaş arası okul öncesi çocuklara kitap sevgisini kazandırmanın yanında renkli ve dikkat çekici görsellerle somut kavramları öğretmeyi amaçlıyor. İlk basımı 2009 yılında gerçekleştirilen kitabın 2016 yılında yapılan 2. baskısı minik kitap sevenleri bekliyor. Çevirmen Nevin Avan Özdemir’in Türkçeye kazandırdığı Hareketli Uçak eğlenceli yönü ile çocukların en iyi arkadaşları arasında yerini alıyor. Çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini destekleyen bu kitap sesli çocuk kitapları alt bölümünde bulunuyor.

Kitap içerisinde yer alan itme, çekme ya da döndürülebilme özelliğine sahip hareketli alanlar çocukların el ve parmaklarını kullanmalarını sağlıyor. Bu da çocukların ince motor gelişimine katkıda bulunuyor. İterek, çekerek ya da döndürerek nesneleri hareket ettiren çocuklar aynı zamanda eğlenceli vakit de geçiriyor. Çocukların oyun oynayarak öğrendikleri gerçeğiyle hareket eden yazar, kitaplarında kullandığı hareketli objelerle çocukların psikomotor gelişimine katkıda bulunuyor. Çocukların, dikkatlerini bir noktaya odaklayabilmelerini kolaylaştırıyor. Ayrıca, nesnelere dair boyut algılarını geliştiriyor.

Yazar Rebecca Finn’in Hareketli Uçak kitabı içerisinde hareket ettirilebilen objelerin olduğu başka kitapları da bulunuyor. Bu kitaplar incelendiğinde konuların ilgi çekici ve eğlendirici olduğu görülüyor. Hareketli Hayvanat Bahçesi, çocuklara hayvan sevgisini aşılıyor. Çocuklar kitap aracılığıyla istedikleri zaman ve mekânda hayvanat bahçesi gezintisi yapabiliyor. Hareketli Bahçe, köpek arkadaşı ile evinin arka bahçesinde oyunlar oynayan çocuk kahramanın neşesini, Hareketli Park ise oyun parkında arkadaşlar ile güzel zaman geçirmenin zevkini yaşatıyor. Sallanan, kaydıraktan kayan, dondurma yiyen çocuklar kadar kuşlar ve civcivler de parkın tadını çıkarıyor. Hareketli İtfaiye, Hareketli Tamirhane, Hareketli Liman, Hareketli Şehir, Hareketli Tren, Hareketli İnşaat gibi yazarın diğer kitapları da çocukların meslekler, ulaşım araçları ve farklı mekânlar hakkında bilgi edinmelerini sağlıyor. Eğlendirirken öğreten ve geliştiren hareketli kitaplar sadece çocukların değil aynı zamanda yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. 8 sayfalık kitap, bir zamanın çocukları bugünün yetişkinlerine unuttukları çocukluklarını yaşatıyor.  Hareketli objelerin başka yazarlar tarafından da sıklıkla kullanıldığı görülüyor. İş Bankası Kültür Yayınları tarafından çıkarılan Jane Wolfe’un Buradan Ne Geçecek, Nicole Baxter’in Çiftlikte Kimler Yaşar, Ruth Redford’un Hareketli Su Parkı ve Ag Jatkowska imzalı Hareketli Yılbaşı kitapları da bu tür arasında yer alıyor.

Kurulduğu 1956 yılından beri Türk ve dünya edebiyatında yer alan birçok eseri okurlarla buluşturan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları eğitime destek vermeye devam ediyor. Karneni Göster Kitabını Al kampanyası ile ülke genelinde sayısız çocuğa kitap hediye ediyor. Taşımalı sistemle öğretim gören çocuklara ise kitapları okulları kanalıyla ulaştırıyor. Anı, biyografi, inceleme, araştırma, hikâye, roman, eleştiri gibi farklı edebi alanlarda kitaplar yayınlamaya özen gösteriyor. Özellikle okul öncesi dönemden başlayarak çocukların psikososyal ve motor gelişimlerini destekleyecek kitaplara yer veriyor. Okul öncesi, okul çağı ve çocuklar için özel resimli kitaplar ile çocuklar arasında özel bir bağ kurulmasına ortam hazırlıyor. Yayınevi, Hareketli Uçak kitabı dâhil Rebecca Finn’in ve diğer yazarların hareketli kitapları yanında 3 boyutlu, çıkartmalı, içerisinde etkinliklerin olduğu ve müzikli kitaplara da yer veriyor. Farklı duyuların devreye girmesi ile öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getiren kitaplar ayrıca, çocukların müzik, sanat ve görsel zekâlarını da geliştiriyor.2 ila 5 yaş arasındaki çocuklara yönelik Hareketli Uçak kitabı onların el ve göz koordinasyonlarını geliştiren, çevreyle kurdukları ilişkileri güçlendiren yönleri ile ebeveynlerin ilk tercihlerinden biri haline geliyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön