ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Server Yayınları
Hz. Havva'dan Hz. Zeyneb'e Kadınların İzinde

Hz. Havva'dan Hz. Zeyneb'e Kadınların İzinde

Server Yayınları
%0 indirim 40,00 TL 40,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196010/213897
Hz. Havva'dan Hz. Zeyneb'e Kadınların İzinde
Server İletişim Tarafından Yayınlanan "Hz.Havva'Dan Hz.Zeyneb'E Kadınların İzinde" İsimli Eser, Yazarın Akra Fm'De 2006 Yılı Ramazan Ayında Yayınlanmış Bulunan "Hakikat Yolunun Hanım Sultanları" İsimli Radyo Programının Kitaplaştırılmış Şeklidir. Eserde İslam Dini İle Şereflenmiş Seçkin Hanımların Hayatları Anlatılmaktadır.

Her Biri Kadın Erkek Bütün İnananlara, Hayatlarının Her Devresinde Misal Ve Önder Olabilecek Bu Hayatlar Şimdiye Kadar Yazılanların Aksine Biyografi Türünde Yazılmamıştır. Kitap Geleneksel Tarih Anlatımına Da Sahip Değildir. Yazılış Amacına Uygun Olarak, Ele Alınan Her Hayat Analiz Edilmiş, Günümüz İnsanına Özellikle Kadınlara Rehberlik Edebilecek Yönleri Öne Çıkarılmaya Çalışılmıştır. Günümüz Kadının İçinde Bulunduğu Kimlik Bunalımlarına Çare Olabilir İnancıyla 14 Asır Öncesindeki Hayatın Bugünkü Hayatla Benzer Yanları Vurgulanmış, Olaylar Karşısındaki Tavır Farklılıkları Açığa Çıkarılmaya Çalışılmıştır. Anlatılan Kişiler Yaşadıkları Dönem, İrtibatlı Oldukları Olay Ve Kişiler, Aileleri, Kardeş Ve Çocukları İle Yani Sosyal Çevreleri İle Birlikte Ele Alınmışlardır.

"Bir Yaratılış Cilvesi İle Kadın, İnsanlığın Tamamını Doğrudan Veya Dolaylı Olarak Etkilemeye Muktedirdir. Onun Sorunlu, Sorumsuz, Derbeder, Havai, Başıboş Ve Şahsiyetsiz Olması, Bütün Bir Toplumun, Kendisini Yoğuran Ve Şekillendiren Annesi Gibi Avare, Başını Taştan Taşa Vurmasına Sebep Olabilir.

Başını Taşlardan Kaldırıp, Rükû Ve Secde İle Şeref Bulan İslâm Kadını, Dünya Yaratılalı Beri İmanlı, Faziletli, Takva Ve İffet Mihveri Kahramanlar Olmayı, Fıtrî Olarak Başarmıştır. Öyle Ki Hayatları Boyunca Soluklarını Kesen Tehlikelere, Engellere, Yıkıcı-Yok Edici Düşmanlara Karşı, Mevkilerini Zerre Miktarı Sarsmadan Mücadele Eden, Çarpışan-Vuruşan, Açlığa, Yokluğa, Muhakkak Bir Ölüme Rahatlıkla Katlanan Bu Kadınların Dünyada Namı Kalmış, Nişanları Semada Kendilerine Yed-İ Kudret (Kudret Eli) İle Takdim Edilmiştir.

Asrın Kadınının Model Ararken İhmal Ettiği Kadınlar Onlardır. Bazı Sebeplerle Unutturulmuş, Yeni Mesuliyetleri Getireceği Endişesi İle Bizzat Kadınlar Tarafından Unutulmuş İslâm'In Örnek Kadınları… İşte Uzaklarda Aranırken Yanı Başımızda Boy Veren İftihar Kaynağı Misaller Onlardır. Firavun'A İsyan Eden Cesaretli Kraliçe Hz. Asiye, Hz. İsa'Nın Dirayetli Ve Kararlı Gencecik Annesi Hz. Meryem, Peygamberimiz'İn Gözü Pek, Fedakâr Kızı Hz. Fatımatü'Z-Zehra, Eşi Dünyada Görülmemiş Muhterem Zevcesi Hz. Hatice-İ Kübra Ve Hepsini Sıralamak İmkân Dâhilinde Olmayan Diğerleri…"

Okuyucunun Zihninde Kalıcı Tesirler Elde Etmek, Bu Zamanın Puslu Ortamından Sıyrılarak Asr-I Saadet'İn Aydınlık Günlerine Hayali Bir Geçişi Temin Gayesiyle, Karakterlere Ses Verilmiş, Mevzular Dramatize Edilerek Sunulmuştur. Günümüzden Asırlar Önce Yaşamış Bulunan Hanımların Çağdaş Tanımlamalar Ve Kavramlarla İzah Edilmesi İle Zaman Ve Anlayış Farklılıklarının Azaltılarak "Gerçek Hayat Kahramanları"Nın "Hayatın Gerçeğine" Dahil Edilmesi Sağlanmaya Çalışılmıştır.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 496
Yayın Tarihi 2017
Yazar Serpil Özcan
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000H6DWH
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Kur'an Meal Tefsir - Mehmet Okuyan Meali
Allah’ım Ben Geldim - Hatice Kübra Tongar
Dervişin Teselli Koleksiyonu
30 Özellikli Kuranı Kerim ve Tefsiri - Elmalılı Hamdi Yazır
%10
43,20 TL 38,88 TL
%37
26,00 TL 16,38 TL
%37
35,00 TL 22,05 TL
%10
109,00 TL 98,10 TL
Satıcı
Kırmızı Kedi Kitabevi 10
Hepsiburada
Hepsiburada
ERBOY 8,5
Değerlendirmeler
(61)
(709)
(195)
(19)
Basım Dili Türkçe Türkçe - Türkçe
Cilt Durumu Ciltli Ciltsiz - Ciltli
Sayfa Sayısı 630 144 - 1242
Yayın Tarihi 2021 2020 - 2021
Yazar Mehmet Okuyan Hatice Kübra Tongar - Elmalılı Hamdi Yazır
Başa dön