Bugün kişisel gelişim alanında adından en çok söz edilen yazarlardan ve uzmanlardan sayılan Ahmet Şerif İzgören, 1965 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretiminin ardından Kuleli Askeri Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış ve 1983 yılında aynı okuldan mezun olmuştur. Mezun olduğu sene lisede almış olduğu dil eğitiminin katkısıyla Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanmış ve 4 senelik eğitimin ardından 1987 yılında mezun olmuştur.

Askerlik görevini 1991 yılına dek sürdüren ve üsteğmen rütbesinde olan Ahmet Şerif İzgören, askerlikten kendisini oraya ait hissetmediği gerekçesiyle ayrıldıktan sonra Ankara Üniversitesi’nin tescilli markası olan Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ya da kamuoyunca bilinen adıyla TÖMER’in Bursa şubesini kurdu ve burada dört yıl boyunca şube müdürlüğü görevini yürüttü. İlk girişimcilik işlerinden olan bu iş tecrübesinde, Bursa’da bir kültür merkezi kurdu ve bir de çeviri dergisi yayımladı. Pek çok şirkette ve kurumda genel müdürlük, yöneticilik gibi işler yürütmüş Ahmet Şerif İzgören, 1996 yılında AIESEC danışman üyesi olarak görev yapmıştır.

Ahmet Şerif İzgören, gerek Türkiye’de gerekse İngiltere’de satış, pazarlama, vücut dili, şirket yönetimi, zaman yönetimi, stres yönetimi, karar alma becerileri, motivasyon, yaratıcı liderlik gibi pek çok alanda seminere katılmış ve bu konularda uzmanlardan eğitimler almıştır. Bu eğitimlerin ve seminerlerin ardından kendisini bugün toplum açısından tanınır hale getiren kişisel gelişim seminerlerini vermeye başlamıştır. 2001 yılında KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmıştır. Pek çok üniversitede, lisede öğrencilerle buluşmuş olan Ahmet Şerif İzgören, ilkokul ve ortaokul ziyaretleri de yapmaktadır. Birçok şirkete konferanslar vermiş olan Ahmet Şerif İzgören, kişisel gelişim alanında birçok kişiye de danışmanlık yapmaktadır.

Ahmet Şerif İzgören kitapları arasında ilk yerini alan eser Şu Dünyada Fil Sadece Hortumlu Bir Hayvandır adını taşımaktadır. Daha sonrasında yayımlanan Eyvah! İş Görüşmesi adlı eserini Hakan Yaman’la ortak hazırlamışlar ve 2004 yılında yayımlamışlardır. Eyvah! İş Görüşmesi adlı eser, iş görüşmeleri hakkında bilgiler vermekte, doğru işi bulma, doğru cevapları verme ve doğru kararlar alma konusunda okurlarına yardımcı olmaktadır.

Ahmet Şerif İzgören kitapları arasında yer alan ve kendi üslubunun dışına çıktığı ikinci kitabı ise 2007 yılında yayımladığı Uçan Halı Babam’dır. Yine 2007 yılında yayımlamış olduğu bir diğer kitap çocukluk arkadaşı Ahmet Nacar ile birlikte kaleme aldıkları ve hayatlarını anlattıkları Sarı Siyah isimli eserdir. Yöneticiler Futboldan Ne Öğrenir? (Takım Çalışması) adını taşıyan eseri 2008 yılında yayımlanmış ve futbolu hiç bilmeyen birine futbolu da öğreteceği iddiasını taşımaktadır.

Aynı yıl bir tarihsel anlatı içeriğine sahip Bir Türk Zabitinin Anıları Muhittin Ergüneş 1917 isimli kitabı yayımlanmıştır. Hıdır Kişisel Gelişiyor isimli eseri ise kendisini kişisel gelişim uzmanı olarak tanıtan bazı kişileri Hıdır anlatısı üzerinden eleştiren bir kitaptır. Kişisel gelişim kategorisi altındaki Ahmet Şerif İzgören Kitapları arasında en bilindik olan ise Avucunuzdaki Kelebek’tir. Kitap ilk baskı tarihi olan 2010 yılından bu yana sevilerek okunmaktadır. Bir diğer çok bilindik eseri ise beden dilini kullanmayı ve beden dili tekniklerini amaçlayan Dikkat Vücudunuz Konuşuyor adlı eseridir. Ahmet Şerif İzgören, sadece yetişkinlere yönelik kitaplar yayımlamamaktadır.

Çocuklara yönelik yayımladığı kitaplarıyla da adından sıklıkla söz ettirmektedir. Çocuklara yönelik Ahmet Şerif İzgören kitapları arasında Kara Oklar Çetesi, Kanatsız Arı Mu 1,2,3, PO: Koyunlar Kralı’nın İzinde gibi eserler yer almaktadır. Ahmet Şerif İzgören, bugün İzgören Akademi, Elma Yayınevi ve Uğur Böcekleri isimli programın sahibi ve yöneticisidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ahmet Şerif İzgören Kitapları

Bu kategori yayında değil

Aşağıdaki ürünler dikkatinizi çekebilir.