Son dönemin en çok okunan yazarlarından biri olan Uğur Yaşar, kendini Tiyatral Terapi Sistemi'nin ve Nur Terapi’sinin kurucusu olan bir ruhsal danışman ve yazar olarak tanıtıyor. Siirt’in Tillo ilçesinde doğan Koşar, hadis, fıkıh ve tefsir alanlarında kendini geliştirerek kendine özgü kalemiyle hayata dair düşüncelerini okuyucu ile buluşturuyor.

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Allah’a Koşun, Uğur Koşar Risalesi, Bana Allah Yeter, Yüzleşme, Beş Rahmet Kapısı, En güzel İsimler Allah’ındır, Allah De Ötesini Bırak 1 ve 2, Rabbin İçin Sabret, Sufi, Derviş, Aşk, Ermiş, Hayat Uzun Bir Rüya, Tanrı’nın Rüyası gibi kitaplar Uğur Koşar eserleri arasında yer alıyor.

Yeni bir şeyler aramayın, bulamazsınız diyerek kitaplarına giriş yapan Uğur Koşar, kitaplarında bilgi vermekten ziyade var olan bilgiyi kullanmayı, tefekkürü ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Kitaplarında dini unsurları kullanmasının yanı sıra insanların kendi iç dünyası ile hesaplaşmalarına tarafsız bir gözle bakabilmesine yardımcı olan Koşar, yurt içinde ve yurt dışında oldukça sevilen ve takip edilen bir yazar olarak gündeme oturuyor.

İnsanlara Allah’a ulaşma yolları hakkında bilgilendiren ve teşvik eden yazar, özlü sözleri, cesaretlendiren kıssaları ile tasavvufi bir dile sahip olan Uğur Koşar kitapları en çok satan kitaplar arasında yerini alıyor. Dini yazarlar arasında fenomen olan Koşar, yazarlığının dışında Teatral Terapi ve Nur Terapisi olarak nitelendirdiği yöntemlerle danışmanlık da yapıyor. Psikolojiyi bozan ana nedenin zihinde yer alan anlamsız takıntılar olduğunu vurgulayarak zihin yolunu açmanın Allah inancı ile mümkünleşebileceğini savunuyor. Depresyon ve panik atak gibi psikolojik problemleri ilaca gerek kalmadan çözümleyebileceğini iddia eden Uğur Koşar, depresyonun aydınlanmanın habercisi olduğuna inanıyor.

İslam dinindeki sufi düşüncesini Uzakdoğu’nun Zen teknikleri ile birleştirerek insanda yer alan nefis duygusunu psikoloji ve zihin ile harmanlayan yazar, kendine özgü İslami karma felsefesi ile farklı bir bakış açısı geliştiriyor. Uğur Koşar, hayatındaki eksiklikleri tamamlamak isteyen ve bu eksiklikleri ararken çıkmaza giren çoğunluğa ışık olan ve onların özlerinde dönmelerine katkı sağlayan kitapları ile Allah’a dönüş cesaretini veriyor.

Sorundan önce çözümü hazırlayan Yaradan’a ulaşmanın anahtarını sunan Uğur Koşar, insan kalbinin gerçek aşkına yani Allah’a kavuşması için benlik kapılarının ardına kadar açılmasının ipuçlarını veriyor. Tüm kitapları Allah’a varmanın kılavuzu niteliğinde olan yazar, insanların yaşadıkları haksızlıklar, hastalıklar sonucunda yalnızlaşmalarının önüne geçmeye çalışıyor. Aşk, Bilge, Derviş, Ermiş ve Sufi olmak üzere beş bölümden oluşan Beş Rahmet Kapısı kitabı ile ilham verici derin aforizmalar sunan yazar, okurları ile kalbinden geçenleri paylaşıyor.

İnsanlar ile tanrı arasında kendini bir aracı olarak değil de daha çok insanların kendi özleri ile aralarındaki bağları kuvvetlendiren olarak gören yazar, yaşamın bir şiir olduğunu belirten sözleri ile yaşam sevinci aşılıyor. Kendisi de yaşamı bir sanat olarak gördüğünden, beyin gelişiminin değil asıl kalp gelişiminin ve ruhsal gelişimin önemli olduğunu anlatmaya çalışıyor. Mutsuz insan diye bir tanımı kabul etmeyen Uğur Koşar, insanların mutlu olamayacaklarına inandığı için mutsuz olduklarını belirtiyor. İnsanları yoran şeyin hayat değil hayata karşı takılan maskeler olduğunu ve bu maskeleri Allah inancı ile düşürebileceğini savunan yazar, mutlu olmanın yollarını okuyucuları ile paylaşıyor.

Uğur Koşar, kitapları ile kendi hayat felsefesini be yaşam içinde insanların unuttukları kendi olma güçlerini kazanmalarına, özlerinde yer alan tüm soruların cevaplarını bulmalarına yardımcı oluyor. İnsanların baktıkları her şeyde, yaşadıkları her olayda Allah’ın izlerini görmelerini sağlamaya yönelen ünlü yazar Yaradan’ın sunduğu hediyeleri insanların kucaklamasını sağlıyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Uğur Koşar Kitapları

20 ürün var
 1. Markalar
  1. Destek Yayınları
  2. Ganj Kitap
 2. Ürün Çeşidi
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Değerlendirme Puanı
 5. Yazar
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Basım Dili
 9. Boyut
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön