Personel / Çalışma Koltukları

Personel Çalışma Koltukları

Özellikle iş ve çalışma ortamında masa başında hizmet eden bireyler için ergonomi oldukça dikkat edilmesi gerekilen bir noktadır. Aktif hareket etmenin mümkün olmadığı çalışma saatlerinde oturulan çalışma koltuklarının kişinin vücut sağlığı açısından doğru özellikleri taşıması gerekir. Yoğun bir çalışma temposunda uzun süre ofis koltuğunda oturmak, bu süreci sağlıklı bir şekilde yürütmek için çok önemlidir. Çalışma sırasında vücudunuzu yormamak için doğru koltuğu seçmeli, sırt ve baş bölgesini destekleyen ofis koltuklarına öncelik vermelisiniz. Çalışma sırasında neredeyse vücudumuzu emanet ettiğimiz ofis koltukları vücudumuza uygun şekilde tasarlanmalıdır. Çalışma sandalye ürünleri vücut ölçülerine göre tasarlanmalı, kolları ve bacakları destekleyecek yapıya sahip olmalıdır. Aksi takdirde bu koltuklarda uzun süre oturmak sırt ağrısı veya uyuşukluğa sebebiyet verebilir.

Günümüzde farklı tarz ve modellerde üretilen ofis koltukları yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı tipte ofis koltuğu ve modeli bulunmaktadır. Bu renkler çeşitli kumaşlardan üretilir ve seçim yelpazesi oldukça geniştir. Personel koltukları küçük, orta ve büyük firmaların, kurumların açık ofislerinde, mağaza içerisinde ve ihtiyaca göre çocuk odasında masa başında kullanılabilen ergonomik koltuk ve sandalyelerdir. Personel koltukları genellikle ergonomiktir ve siyah, gri, kırmızı ve mavi tonları başta olmak üzere renk seçilebilir ve boyları kullanıcının boyuna göre anında ayarlanabilir. Kullanılacak ofis ve masanın büyüklüğüne göre koltuk ölçüsü seçilmelidir. Ofiste çalışan bireylerin rahatını ve sağlığını ne kadar önemserseniz, iş potansiyeliniz o kadar artar. Çalışanların zamanlarının çoğunu ofiste geçirdiklerini düşünecek olursak, kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacak bir çalışma koltuğuna ihtiyaçları olacak, bunun için ergonomi ve konfor sağlayan ofis koltuğu modelleri arasından en verimli çalışan koltuğunu seçmelisiniz.

Çalışma Koltukları ile Ergonominizi Destekleyin

Ofis koltuğu, gün içerisinde uzun saatlerce üzerinde oturarak çalıştığımız mobilyalardandır. Yoğun çalışma ritminde sandalyeden kalkmadan saatlerce çalışma yapmanız gerekebilir. Bunu önlemek için, konforunuzdan asla ödün vermeyecek, özenle tasarlanmış çalışma sandalye seçeneklerine yönelmek gerekiyor. Pek çok farklı stil ve modelde üretilen ofis koltuklarının sadece göze çarpmasını değil, vücudunuza fayda da getirmesini de önemsemelisiniz. Bu açıdan bakıldığında, benzer ofis koltuklarından daha şık olan zarif ofis koltukları kullanma eğiliminde olsanız da ergonomi açısından da araştırmanız gerekir. En popüler seçeneklerden biri olarak fileli kumaşa sahip olan çeşitli ofis koltuğu takımı ve tek parça halindeki ürünleri bulunmaktadır. Fileli personel çalışma koltuğu nefes alır, sırtınızın denk geleceği kısım gözeneklidir ve yumuşaktır. Bu nedenle uzun süre çalışsanız bile sırtınız kolayca terlemez. Bu bakımdan, genellikle tercih edilen model olarak kabul edilmektedir. Ofis koltuğu modelleri arasında bir diğer seçenek de yüksekliği ayarlanabilir ürün alternatifleridir. Koltuğun altındaki ön kol ile koltuğun yüksekliğini kendi boyunuza göre ayarlayabilirsiniz. Ek olarak, sırt kavislidir ve bağlantı kısımları kendi vücut ölçü ve şeklinize göre ayarlanabilir. Bu sayede, uzun saatler çalışmanıza rağmen koltuğunuzdan kalktıktan sonra sırt ağrınız olmayacaktır. Ayrıca bu ofis koltukları sayesinde boyunuza en uygun yüksekliği ayarlayarak sürekli eğilmenizi ya da ayaklarınızın yere değmemesini engelleyebilirsiniz. Bunu sağlayarak ise boyun ağrısını önleyebilirsiniz. Bu koltuklar size sadece bu avantajları sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çok kullanışlı oluşları ile de kullanıcıların tercih sebebi oluyor.

Daha farklı çalışma sandalye seçenekleri de dönme işlevleri ile birlikte piyasada bulunur. Rahat ve yenilikçi ofis koltukları, pazarın lider ürün grupları arasında önemli bir konuma sahiptir. Ev dekorasyonunda kullanılan ürünlerden olma açısından da önemli bir paya sahiptir. Ürün grubu, birçok farklı renk ve tipte koltuklarla konforlu ve farklı tasarımlara sahiptir. Bu ürünler çevreye ve fiziksel olarak dost olacak şekilde tasarlanmakta ve gerekli test aşamasından geçtikten sonra pazara sunulmaktadır. Sandalye modelleri ağırlıklı olarak mavi, kırmızı ve siyah renktedir. İş yerinde toz oluşumunu önlemek için genellikle koyu renkler tercih edilir. Genelde koltuk yüzeyinin file, suni deri, hakiki deri, plastik ve benzeri malzemelerden olmasına özen gösterilir. Koltuklar çeşitli boyutlarda gelir ve boyunuza göre ayarlanabilir. Çoğunun vücut şeklinize ve konforunuza uyacak şekilde ayarlanabilir sırt gövdeleri vardır. Kullanıcılara veya işletme sahiplerine, yan kollu, büyük boy, tekerlekli model, 360 derece dönebilen, sabit ayaklı personel sandalye modelleri ya da ofis koltuğu parçaları da sunulmaktadır.

Kendiniz İçin En Uygun Koltuğu Seçin

Çalışırken sağlığı korumak, yorulmadan ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için çalışma koltukları alanında en sağlıklı seçimler yapılmalıdır. Vücudunuz en değerli giysinizdir ve bu kıymetli kıyafeti yanlış tercihle giymemelisiniz. Kıyafet alışverişi yaparken, bedeninize en uygun kıyafetleri aradığınız gibi çalışma sandalye ürün grubu alanındaki alışverişlerinizi de bu şekilde gerçekleştirmelisiniz. Bedeninize en uygun koltuğu seçerek vücut şeklinizi ve sağlığınızı uzun yıllar koruyabilirsiniz. Yanlış koltukları seçerseniz, bu koltuklar giysilerinizdeki gibi sizi rahatsız edecektir. Piyasada birçok farklı tipte çalışma koltuğu bulunmaktadır. Her modeli detaylı inceleyerek ve doğru seçimler yaparak vücudunuzu ödüllendirebilirsiniz. Ofis koltuğu takımı birçok farklı tasarım ve renkte gelir. Ofis koltukları, sağlanan konfora ve belirli standartlara göre geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Esnek bir fiyat aralığında, bütçenize ve ölçülerinize en uygun ofis koltuğuna sahip olabilirsiniz. Bu nedenle seçerken çok dikkatli ve dikkatli davranılmalıdır. Bir ofis koltuğu seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki, bedeninize göre bir koltuk seçmektir. Satın alacağınız ofis koltuğu mümkün olduğunca sırtınızı örtmeli ve yüksekliği boyunuza en uygun şekilde uymalıdır. Bu şekilde yapılan seçimlerle masanızda uzun süre otursanız bile aşırı yorgun hissetmeyeceksiniz.

İddialı ve alanında uzman markaların ofis koltukları üstün niteliklerinden ötürü bu alanda sıklıkla tercih edilmektedir. Zarif ve ergonomiye katkısı olan modeller kullanıcıların ilgisini çeker. Ayrıca uzun süre oturma sonucu sırt ve bel ağrılarınızı ortaya çıkarmaz. Güçlü bir çalışma ritmi sağlamak için bir ofis koltuğu seçilip yapılan işten en ideal verim alınabilir. Bu konuda siz de seçiminizi yapmak için bu kaliteli modellere yönelmeli ve vücut duruşunuzu bozabilecek koltuklardan kaçınmalısınız. Piyasada pek çok farklı model bulunur ama unutulmaması gereken, her kararı dikkatle incelemek ve bu şekilde karar vermektir. Bu alanda bir ürün seçerken yönetmen, sekreter veya bekleme koltukları gibi pek çok alan ve seçenek ile karşılaşırsınız. Çoğu ofis koltuğu düz renk olsa da, bazı kullanıcılar canlı renkleri sever. Çoğu dayanıklı ve sağlam amortisörlere sahiptir ve 360 derece dönen koltuklarda ses çıkarmayan ve parke zemini çizmeyen dayanıklı hareketli tekerlekler bulunur. Kaliteli, dayanıklı sünger, yüksekliği ayarlanabilir eğim alanı ve ergonomik olarak üretilmiş koltuklar, rahat çalışmanızı sağlar. Koltuğun tasarımı fiziksel sağlığa odaklanır. Özellikle file kumaştan yapılan modeller, kullanıcıların terlemesini engelleyerek maksimum rahatlık sağlayabilir. İş yerinizin dekorasyonuna ve bina yapısına göre bir personel ofis koltuğu seçmelisiniz. Koltuğun konumu değişebiliyorsa parke zeminsiz tekerlek modeli size daha uygun olacaktır. Boyunuza ve kilonuza göre koltuk seçerseniz daha rahat fiziksel koşullarda çalışabilirsiniz. Uzun vadede satın aldığınız ürünün dayanıklılığına azami özen göstermek size fayda sağlayacaktır.

Personel Koltuklarının Kurulum ve Bakımı

Personel çalışma koltuğu kullanıcılara birçok farklı seçenek sunar. Bazı koltuklar sandalyelere, bazıları da taburelere benzer. Deri, file, kumaş, suni deri, plastik, metal, plastik ve ahşap gibi materyaller personel koltuklarının yapımında kullanılabilir. Bazı modellerin tekerlekleri vardır ve bazıları sabittir. Çoğu koltuk, kullanıcının sırt yüksekliği ve ayak mesafesini manuel olarak ayarlamasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Geniş ve dar seçenekli koltuklar da piyasada mevcuttur. Çalışma koltuğu kurulumu esnasında ek olarak takılabilen boyunluk, insanlar için rahat bir çalışma ortamı sağlar. Kullanıcılara bekleme koltuğu, yönetmen koltuğu, sekreter koltuğu, bar taburesi gibi birçok seçenek sunulur. Benzersiz tasarlanmış personel koltukları genellikle reklam ajanslarında, sinema salonlarında ve görsel efektlere öncelik veren iş yerlerinde kullanılır. Personel ofis koltuğu önerisi işyerinin faaliyet alanına ve koltuğun kullanılacağı alanın büyüklüğüne ve genel dekorasyonuna göre yapılmalıdır. Koltuğun iyileştireceği üretkenliği ve sağlığı için koltuğun kire dayanıklı yüksek kaliteli sünger yapıdan yapılmış olması önemlidir. Koltuğun yer değiştirebilmesi bir avantaj olduğu için tekerlekli modelini seçmek akıllıca olacaktır.

İşyerinde çalışma sandalyesi kullanacak çalışanların konumu da koltuk seçimini etkileyen faktörlerden biridir. Aynı ve benzer pozisyonlarda çalışanlar için aynı koltuk tipi işyerinin huzuru ve sistemi için önemlidir. Dış dekorasyonun hakim olduğu işyerlerinde farklı tipte ofis koltukları kullanmak moda görünebilir. Daha standart bir işyerinde renkli seçimler yapmak ve bu şekilde bir personel koltuğu seçmek ofise olduğundan daha ciddi bir hava getirebilir. Toplantı odaları, bekleme odaları ve benzeri alanlarda daha küçük koltuk modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Alanınıza uygun rengi seçin ve koltuk seçiminin uygun olup olmadığını düşünmeniz gerekir. Ofis koltuğu kurulumu sağlarken beraberindeki küçük ekipmanları da kullanabilirsiniz. Ürünün temizlik şartlarını uygulayarak koltuğu uzun süre kullanma imkanına sahip olursunuz. Ayrıca tüm bunlara ek olarak çalışan koltuklarının çoğu fabrikada demonte edilir ve kullanıcı tarafından kurulabilir. Ürünü korumalı bir biçimde göndermenin yanı sıra, kurulum sürecinde ihtiyaç duyulan malzemeler ve kurulumu anlatan bir kullanım kılavuzu da gönderilir. Koltuk, kullanıcının tamir edemeyeceği kadar aşınmış veya hasar görmüşse, süpervizör gerekli iyileştirmeleri sağlamak için bazı aşamalardan geçirebilir. Koltuk bakımı iki ana aşamayı içerir.

Görsellik Kadar Ergonomi de Önemli

Ofis koltuğunun tasarımında görsellik, ergonomik özellikler ve mühendislik fonksiyonları dikkate alınır. Ergonomi, sağlıkta ve uzun vadeli müşteri memnuniyetinin sürdürülmesinde önemli bir faktördür. Özellikle yeni kullanıcılar için uygun olan ergonomik ofis koltukları bu alandaki çeşitli kullanıcılar tarafından tanınmıştır. Tasarım ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, rahatsız edici ve size ihtiyacınız olan konforu sağlayamayacak ürünleri seçmek uzun süreli kullanıma uygun değildir. Personel koltuğu kumaş, deri, suni deri, nubuk deri ve file gibi malzemelerden tasarlanmıştır. File kumaşlar kullanıcıyı terletmediği için tercih edilmektedir. Fileli personel çalışma sandalyeleri dar, geniş, boyun askılı ve benzeri seçenekleri mevcuttur. Bazı örgü koltukların çeşitli renk seçeneği olup, tekerleği genellikle 360 derece dönebilir. Sabit ayaklı koltukların ayak malzemesi (küçük miktarlarda da olsa) plastik veya metalden oluşur.

Koltuk tasarımının birçok farklı modeli vardır. Çalışma koltuklarının fiyat aralığı değişmektedir. Koltuğun boyutu, kumaşı, detayları, tasarımı ve markası fiyatı etkileyecektir. Mevsimlik koltuk fiyatları, indirim dönemleri, etkinlikler ve benzeri indirim dönemleri de fiyatları etkiler. Birçok personel çalışma sandalyesi farklı işlevlere sahiptir. Örneğin, ortopedik bir işlev olarak personel koltuğu personelin belinde, sırtında, boynunda ve bacaklarında ağrıya neden olmayacak özelliklere ve mekanizmalara sahip olmalıdır. Piyasadaki birçok ürün ayarlanabilir ayak uzunluğuna sahip hidrolik amortisörlere sahiptir. Koltuk arkalığını ayarlamak için senkronizasyon mekanizması ve çoklu eğim mekanizması çalışma koltuğunun modeline göre değişiklik gösterir. Ofis koltukları belinizi ve sırtınızı sıkıca tutar. Bir sandalyede aranacak en önemli özellik, sandalyenin yapısı ve özelliklerinin insan sağlığını olumsuz etkilemeyecek olmasıdır. Çünkü sandalye kişiye doğru oturma pozisyonunu sağlayamazsa uzun süre sandalyeye oturmak zorunda kalan kişi bir süre sonra bel, boyun ve sırt ağrısı hissetmeye başlayacaktır. Bu nedenle doğru ofis koltuğunu seçmek, anormal duruş ve bazı sağlık sorunlarını önleyecektir. Çalışma koltuğu fiyatları ise sağladığı avantajlara göre değişiklik gösterir.

Çalışma Koltukları ile Rahatınıza Bakın

Çalışma koltuklarının çoğu modern, şık ve zarif sandalye modelleridir. Genel olarak geniş kullanım alanı olan ürünlerdir. Çalışma koltuğu evlerde, ofislerde, işyerlerinde ve şirketlerde insanlar için uygun bir seçenektir. Uzun süre oturan kişinin vücut yapısını destekleyen bir yapıya sahip olup, duruş ve postür bozuklukları gibi benzer hastalıkları önlemek için insan anatomisine göre ergonomik bir yapıda üretilmiştir. Çalışma koltukları konfor sağlamanın yanı sıra uzun süreli dayanıklılık da sağlar. Bu sebeple iddialı birçok marka müşteri memnuniyetine önem verir, sizi olası sorunlardan korumak için çalışır. Üretilen ürünler, uzun süre kullanıcı tarafında sorun çıkarmayacak ve size rahatlık sağlayacaktır. Yapı ve tasarım açısından çalışma koltuğu konforlu, şık ve estetik bir yapı tasarımına sahiptir. Genel olarak, hemen hemen hayatın her kesiminden çalışanlar ve ev-ofis çalışma sandalyelerine ihtiyaç duyan çalışanlar çalışma koltuğu tercih ederler. Bu sayede siz de ergonomik tasarımın avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Kullanıcıların sorunsuz ve rahat bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için çeşitli çalışma sandalyeleri arasından size uygun olanını seçilebilirsiniz. Esnek gövde yapısı sayesinde yükü eşit dağıtarak ağırlığı azaltabilen çalışma sandalyesinin aynı zamanda yüksekliği ayarlanabilir. Çalışma koltuğunun altındaki mandalı çekerek koltuğu boyunuza göre ayarlayabilirsiniz. Ek güç gerektirmeyen ayarlanabilir koltuklardan yararlanabilirsiniz. Masa ve sandalyeleri ile odanız ile uyumlu ürünleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Özellikle ofiste çok sayıda masa bulunduğu için, küçük koltuklarla yerden tasarruf etmek oldukça kullanışlı bir çözümdür. Deri kaplı model yönetici koltuğu olarak kullanılabilir ve büyük boyutlu, çok rahat ve şık bir görünüme sahiptir. Metal ayak fonksiyonlu çalışma sandalyesi, parlak bir görünüme sahiptir. Krom kaplama ayaklı çalışma sandalyesi, kalıcı bir deneyim sağlamak için paslanmaz çelik fonksiyonuna da sahiptir. 360 derece dönebilen tekerleği sayesinde sandalyeyi kolaylıkla hareket ettirebilirsiniz. Dayanıklı ve geniş tekerlekler, sandalyenizi sabit tutar ve sandalyenin hareket kabiliyetini artırır. Çalışma koltuğu ürünleri, kolçak tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Kollarınızı kolçağın üstüne koyarak ergonomik tasarımın ve yüksek konforun tadını çıkarabilirsiniz.  Çalışma koltuğu tavsiye ve detaylı bilgisi için Hepsiburada'ya göz atmayı unutmayın, binlerce ürün arasından favorinizi sepete ekleyin, çalışırken rahatınıza bakın.

Personel Çalışma Koltuğu Nasıl Olmalı?

Çalışma koltuğu vücut şekil ve ölçülerinize uygun şekilde doğru ve dayanıklı parça ve kumaşlardan üretilmiş olmalı ve aynı zamanda ergonominizi doğru şekilde ayarlayabiliyor olmalıdır.

Personel Çalışma Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Ofis koltuklarına temizlik aşamasında uygulanması gereken işlemler ürünün kumaşına göre değişse de genelde ıslak bir bez işinizi görecektir.

Hangi Personel Çalışma Koltuğu Alınmalı?

Özellikle uzun süre bu koltukta oturacaksanız duruşunuzu doğru etkileyecek ve içinde rahat edeceğiniz koltuğu satın almalısınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Personal Çalışma Koltukları

2935 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 47 / 2935 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?