Personel koltukları; küçük, orta ölçekli ve büyük şirketlerin açık ofislerinde, ajanslarda, talebe bağlı olarak dükkânlarda kasa başında, çocuk odalarında çalışma masasının önünde kullanılan ergonomik koltuk ve sandalyelerdir. Kişinin genellikle ergonomik olup kullanıcıların boyuna göre anlık olarak ayarlanabilen ürünler çoğunlukla siyah, gri, kırmızı ve mavi tonlarındadır. Koltukların ebatları kullanılacak ofisin ve masanın büyüklüğüne göre seçilir

Personel Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Personel koltukları; çok farklı seçeneklerle kullanıcılara sunulur. Koltukların bazıları sandalye bazıları koltuk bazılarıysa tabureye benzer. Deri, file, kumaş, suni deri ve plastik oturma ve sırt bölümüne sahip olan personel koltuklarının bacak bölümleri metal, plastik ya da zaman zaman tahta olarak dizayn edilmiş olanları mevcuttur. Bazı modellerin ayakları tekerlekli, bazılarınınki ise sabittir. Siyah, lacivert, beyaz, kırmızı, yeşil, bordo, krem, gri gibi renklerin yanı sıra turuncu, pembe, açık mavi, çok renkli gibi seçenekleri de kullanıcı zevkine sunulur. Çoğu koltuğun hem boy hem sırt mesafesi kullanıcı tarafından manuel olarak ayarlanabilecek şekilde tasarlanır.

Koltukların geniş ve dar olanları mevcuttur. Boyun destekli olanları kişilere çalışma rahatlığı sunar. Toplantı odaları düşünülerek tasarlanmış modeller biraz daha az yer kaplayan seçeneklerden oluşur. Bekleme koltuğu, yönetmen koltuğu, sekreter koltuğu, bar taburesi ve benzeri çok kapsamlı alternatifler kullanıcı tercihine sunulur. Sıra dışı tasarımlara sahip personel koltukları genellikle reklam ajansları, sinema sektörü, görselliğin ön planda tutulduğu iş yerlerinde kullanılır.

Personel Çalışma Koltukları Nasıl Seçilmelidir?

Personel çalışma koltukları iş yerinin faaliyet alanına ve koltukların kullanılacağı alanın boyutu ve genel dekorasyonuna bakılarak seçilmelidir. Koltukların kire dayanıklı, kaliteli sünger yapısına sahip üretilmesi çalışanların verimi ve sağlıkları açısından önem arz eder. Koltukların yer değiştirme ihtimali söz konusuyla tekerli modeller arasından seçim yapılması doğru olacaktır. Çalışma koltuklarını kullanacak çalışanların iş yerindeki konumları da koltuk seçimini etkileyen faktörler arasındadır. Aynı ve benzer pozisyondaki çalışanların aynı tip koltuklara sahip olmaları iş yerinin huzuru ve sistemi açısından önem taşır. Estetik dekorasyonun hâkim olduğu iş yerlerinde farklı tip çalışma koltuklarının yer alması görünüm açısından şık durabilir. Daha standart yapıya sahip iş yerlerinde personel çalışma koltuklarının aynı model ve renklerde tercih edilmesi ofise daha ciddi bir hava katar.

Personel Koltuk Tamiri Nasıl Yapılır?

Personel koltuklarının çoğu demonte olarak gönderilir ve kullanıcı tarafından kurulumu sağlanır. Korunaklı biçimde gönderilen ürünlerin yanında kurulum esnasında gerekli olan malzemeler ve kurulumun anlatıldığı kullanım kılavuzu gönderilir. 

Garanti süresi içinde bozulan koltukların tamiri satıcı tarafından gerçekleştirilir. Ancak garanti süresinin bitiminden itibaren arızalanan koltuklar kullanıcılar tarafından tamir edilebilir. Eğer koltuklar kullanıcının tamir edemeyeceği kadar yıpranmış ya da bozulmuşsa işin ehli kişiler tarafından bazı aşamalardan geçirilerek gerekli iyileştirmeler sağlanabilir. Koltuk tamiri iki ana aşamadan oluşur. Bunlardan biri kumaş ve deri diğeri parça değişimidir. 

File Personel Koltukları Kullanışlı Mıdır?

Personel koltukları; kumaş, deri, suni deri, nubuk ve file gibi materyallerden tasarlanır. File kumaşlar, kullanıcıları terletmemesi açısından tercih edilir. Bazı koltuk modelleri kumaş, deri, nubuk, file karışımlarından dizayn edilir. File kumaşlı personel çalışma koltuklarının dar, geniş, boyun destekli, ayarlanabilir ve benzeri çeşitleri bulunur. Birçok renge sahip file koltukların bazıları çift renkli, ayakları ise genellikle 360 derece döner tekerleklidir. Az sayıda da olsa sabit ayakları olan koltukların ayak materyalleri plastik ya da metalden oluşur. Koltukların dizaynlarında da oldukça farklı modeller göze çarpar. 

Personel Çalışma Koltukları Fiyatları Nedir?

Personel çalışma koltuklarının fiyat aralıkları değişkendir. Koltukların ebatları, kumaşları, detayları, tasarımları, markaları fiyatlar üzerinde etki gösterir. Sekreter koltukları, bekleme koltukları, çocuk ders çalışma koltukları gibi nispeten daha az detaya sahip modellerin fiyat aralıkları daha ulaşılabilir düzeyde seyreder. Geniş, deri ve nubuk koltuklar ve sıra dışı tasarımlara sahip çeşitler daha yüksel ölçekli fiyatlara sahiptir. Koltukların sezon fiyatları, indirim dönemleri, kampanyalar ve benzeri avantajlı dönemler de fiyatlara etki eder.

İş yerinizde veya evinizdeki çalışma odalarında personel çalışma koltuklarına ihtiyaç duyuyorsanız Hepsiburada.com üzerinden ürünlere göz atabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Personal Çalışma Koltukları

1.652 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Adore Personel Çalışma Koltukları
  2. Hepsiburada Home Personel Çalışma Koltukları
  3. Seduna Personel Çalışma Koltukları
  4. Türksit Personel Çalışma Koltukları
  5. Asbir Personel Çalışma Koltukları
  6. Bürocci Personel Çalışma Koltukları
  7. Rapido Personel Çalışma Koltukları
  8. XFly Personel Çalışma Koltukları
  9. Uzay Ofis Personel Çalışma Koltukları
  10. Sandalye Online Personel Çalışma Koltukları
  11. Bintaş Mobilya Personel Çalışma Koltukları
  12. Remaks Personel Çalışma Koltukları
  13. Egesit Personel Çalışma Koltukları
  14. Ofisandalyesi Personel Çalışma Koltukları
  15. Mimarol Personel Çalışma Koltukları
  16. Sandino Personel Çalışma Koltukları
  17. Büronet Personel Çalışma Koltukları
  18. Tomar Personel Çalışma Koltukları
  19. Herkese Mobilya Personel Çalışma Koltukları
  20. Tekno Konfor Personel Çalışma Koltukları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z

Personel / Çalışma Koltukları Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483643/15312/60001663/15410
Başa dön