Çalışma hayatında önemli bir eşya olan ofis koltuğunun özenle seçilmesi gerekir. Uzun saatler boyunca oturarak çalışan kişilerin, ergonomik yapılı koltukları seçmeleri önemlidir. Ofisinizde ya da evde yaptığınız çalışmalar için kullanacağınız ofis koltuğunun, doğru oturma pozisyonu sunan bir ürün olmasına dikkat edebilirsiniz. Vücudunuzu destekleyen bir çalışma koltuğu ile kas ve eklemlerde oluşacak baskıları en aza indirgeyebilirsiniz. Estetik duruşa önem veriyorsanız, ofis mobilyalarınız ile uyumlu modele sahip ergonomik ürünleri seçebilirsiniz.

Ofis Koltuğu Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ofis ve diğer iş yerlerinde kullanılacak çalışma koltuklarını seçerken bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Sağlıklı materyaller ile üretilen ergonomik, rahat ve konforlu bir ürün olması öncelikli tercihtir. Farklı tasarım özellikleri sunan ürünler içerisinden, ofis dekorasyonuna ve çalışanın pozisyonuna uygun bir model de seçilebilir. Ofis koltukları, yapılan iş türlerine uygun şekilde tasarlanır. Şirketteki hiyerarşik düzen, ofis koltuğu seçiminde etken olan başka bir kriterdir. Üst düzey yöneticiler ile daha alt kademelerde çalışan kişiler, aynı tarza ve ebatlara sahip koltukları kullanmaz. Ofis koltuğu seçimi yaparken ürünün küçük ya da büyük olmasına değil, ergonomik ve rahat olmasına özen gösterebilirsiniz.

Ofis Koltuğu Nasıl Olmalı?

Masa başında uzun süreler boyunca oturarak çalışmak, istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu konumda çalışanların bel, bacak ve eklemleri üzerinde baskılar oluşur. Aynı pozisyonda kalarak çalışmak bir süre sonra ağrılara yol açar. Sağlığınızı koruyarak çalışırsanız bu tarz şikayetlerden uzak kalabilirsiniz. Ergonomik bir ofis koltuğu ve çalışma masası; belinizi, sırtınızı ve boynunuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Sırt yüksekliği ayarlanabilen ofis koltuklarını seçerseniz, koltuğunuzun sırtınızla uyum içinde olmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı çalışma ve oturma düzeni için koltuğunuzun, ''S'' biçiminde olan omurganızı desteklemesi gerekir. Kullandığınız koltuğun sırt yüksekliğini ayarlayarak bacaklarınızın ve kollarınızın doğru pozisyonda olmasını sağlayabilirsiniz. Boynunuzu korumak için yapmanız gereken ise boyun desteği olan bir ofis koltuğu ya da sandalyesi kullanmaktır. Uzun ömürlü ve kuvvetli amortisörleri olan, 360 derece dönebilen, zemini çizmeyen, dayanıklı mobil tekerlere ve kullanışlı kolçaklara sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Ofis Koltuklarının Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Koltuklar, çeşitli tasarım ve model özellikleri sunar. Kullanım amacına uygun modelleri seçmek doğru bir yaklaşımdır. Çalışma koltukları ve sandalyeleri, farklı konseptli ofis dekorasyonlarına uyum sağlayan modellerle üretilir. Ergonomik tasarımlı ürünler çoğunlukta olmakla beraber standart tasarımlı ürünler de vardır. Kumaşları, metal ve plastik aksamları kaliteli materyallerden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Şık ve ergonomik tasarımlar sunan çalışma koltukları; farklı renkler, desenler ve materyaller ile üretilir. Tarzınıza, ofis dekorasyonunuza, beden özelliklerinize ve yaptığınız işin niteliğine uygun çalışma koltuğu modelini kolayca bulabilirsiniz. Yeni çalışma koltukları alırken ihtiyaçlarınıza, ofisinizin büyüklüğüne, kimler için ve ne amaçla kullanılacağına dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Klasik renklerin dışında kırmızı, pembe, mavi, sarı ve yeşil gibi canlı renk alternatifleri sunan modern tasarımlı ürünleri de düşünebilirsiniz.

Ofis Koltukları Çeşitleri Nelerdir?

Ofis koltukları genel olarak çalışma, misafir ve bekleme koltuğu gibi çeşitler sunar. Çalışma koltukları uzun süre kullanılan ürünler olduğu için daha konforlu yapıya sahiptir. Misafir koltukları ise masaların yanında ya da farklı köşelerde yer alan ofis mobilyalarıdır. Çoğunlukla dekorasyona uygun modeller arasından seçilir. Bekleme koltukları ise antre ve salonlarda konumlanan küçük ebatlı koltuk ya da sandalyelerdir. Standart ürün tipine sahiptir. Farklı tasarımlar ile üretilen çalışma koltukları, lüks tasarımlardan başlayıp sade tasarımlara varan ürün çeşitliliği sunar. Kategoride yer alan çalışma koltuklarını inceleyerek ihtiyacınız olan ürünü rahatça bulabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ofis Koltukları

Bekleme Koltukları
Personel / Çalışma Koltukları
Yönetici Koltukları
Koltuk Takımları
Masaj Koltukları
Ofis Kanepeleri
Ofis Koltuğu Yedek Parçaları
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 4655 ürün
DSACategoryId/2147483643/15312/60001663