Bekleme Koltukları

Bekleme Koltukları

İnsanlar modern yaşamda kaçınılmaz olarak yirmi dört saatlik gününün belli bir kısmını beklemeye ayırmak zorunda kalır. Bu ister bir iş mülakatında, ister sevdiğiniz birini beklerken isterse bir devlet kurumunda olsun. Peki, beklerken bu durumda ne kadar rahat ve memnun hissederiz? İşte bu biraz da beklediğiniz alanın konforuna ve görünümüne bağlıdır. Size; kişisel çalışma odanız ya da ofisiniz için gelen misafirlerinizi ağırlarken onların antrede beklerken zorlanmamaları ve rahat vakit geçirmeleri için bekleme koltuğu alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlardan bahsedeceğiz.

Bekleme Koltuğu Alırken Dikkat Edeceğiniz Özellikler

Bekleme koltuğu seçerken dikkat edeceğiniz hususlardan biri alacağınız koltuk takımının ortamın ambiyansıyla uyumlu olmasıdır. Elbette bir bekleme koltuk takımı sadece görünüme bakarak alınamaz, kalitesi de önemlidir. Fakat kapalı bir alana girdiğinizde ortamın ışığının içeride bulunan eşyalarla uyumlu olmasını ve iç karartıcı olmamasını istersiniz. Bunun için örneğin duvarların rengi kapalı ise bekleme koltukları açık renkte tercih edilmelidir. Bekleme koltuk takımı alırken dikkat edeceğiniz ikinci özellik ise koltukların hangi alan için alınacağıdır. Mesela ofisinizin holü dar bir hol ise 2 li bekleme koltukları ya da ofis bekleme koltukları sizin için yeterli olacak iken; misafirleriniz için misafir bekleme koltukları olarak set halinde sunulan 3 lü bekleme koltukları sizin işinizi görecektir. Bu şekilde satışa sunulan üçlü bekleme koltukları fiyat bakımından bekleme koltuğu fiyatları içerisinde 2 li bekleme koltukları fiyatlarına kıyasla daha avantajlı olmaktadır. Kişisel çalışma odanız için tekli bekleme koltuğu alırken de yine koltuğun odanın rengiyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Özel muayenehane ya da büronuzun salonu için de mesleklere uygun şekilde tasarlanmış bekleme salonu koltukları avukatlar ya da doktorlar tarafından tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Koltuk alırken dikkat edeceğiniz ikinci ölçüt ise bekleme salonu koltuğu kılıfı ne tür bir kumaştan olmalıdır? Örneğin kişisel çalışma odanıza sizden başka fazla girip çıkan kişi olmayacağı için alacağınız koltuk takımının kılıfı süet ya da pamuklu bir kumaş olabilir. Süet kılıftan modern bekleme koltukları kişisel odanıza gayet zarif ve şık bir görünüm katarken aynı zamanda temizlemesi de kolay olacaktır. Ancak sık sık misafir ağırladığınız ofisiniz için deri kılıflı bir koltuk takımı temizlik açısından daha kolay olacaktır.

Koltuk takımı seçerken alacağınız koltuğun konforlu ve ergonomik olması da uzun süreli beklemelerde misafirlerinizin rahat etmesini ve bel ve boyun sağlığı açısından korunmasını sağlayacaktır. Alacağınız koltukların minderlerinin vücut şeklinizi alacak malzemelerden doldurulmuş olmasına özen göstermelisiniz. Böylece gelen misafirleriniz kendini evinin konforunda hissedecektir.

Bekleme Koltuğu Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Değişir

Piyasadaki bekleme koltukları fiyatları farklı etkenlere göre değişiklik gösterir? Koltuk takımları içerisinde önemli bir yer tutan bekleme koltuk takımları malzeme çeşidine, dizaynına, marka ve modele göre fiyatları açısından değişiklik gösterir. Önceden iskeleti demirden yapılan ve minder ve kılıfları sünger ve elyaftan oluşan bekleme koltukları hem piyasadaki tek seçenek olması hem de hesaplı olması nedeniyle rağbet görüyordu. Fakat zamanımızda tamamen farklı malzemelerden yapılan, ergonomi ve tasarıma yönelmiş koltuk takımı firmaları modern koltuklar üretmektedir. Tabi ki modernlik ve ergonomisi koltuk çeşidine göre farklılık göstermektedir. Örneğin kuaför koltuğu ve ofis bekleme koltuğunun ergonomik özellikleri ve tasarımı farklı olmaktadır. Bekleme koltuğu skalasında fiyat olarak ilk sıralarda krom ayaklı ve 2 li bekleme koltukları şeklinde satışa sunulan koltuk takımları bulunmaktadır. Ayrıca pratik olması ve fazla yer kaplamaması dolayısıyla tabure şeklinde dizayn edilmiş kasiyer ya da laboratuvar taburesi ismiyle tabir edilen koltuklar da fiyat olarak koltuk modelleri içerisinde üst segmentlerde yer alan koltuklardandır. Günümüzde üretilen koltukların iskeleti genellikle parlak çelik ya da kromdan olduğu için paslanma ya da çizilme yapmayarak sizlere en iyi performansı sağlar. Koltuk modellerinin önemli bir kısmının yükseklik ayar düğmesi bulunmaktadır. Bu da koltuğunuzu kendi profilinize en uygun şekilde kullanmaya olanak sağlar. Koltuk yükseklik ayar aksamı, koltuğun fiyatında değişikliğe sebep olan bir başka özelliktir. Eğer standart yükseklikte ve ayar düğmesi olmayan bir koltuk satın alacaksanız bunların fiyatları; marka ve modelde değişiklik gösterse de piyasa fiyatlarıyla aynı şekilde olmaktadır. Bekleme koltuklarına hem zarif ve modern bir hava katan hem de koltuğa yaslanıldığında sırtınızın terlemesini önleyen delikli ve nano teknolojik kumaşlardan üretilen koltuk modelleri de fiyat bakımından biraz daha üst sıralarda yer almaktadır. Alacağınız koltuğun hacim olarak belli ebatların üstünde olması da yine fiyat performans cetveline etki eden faktörlerden biridir.

Bekleme Koltuğu Modelleri Nelerdir

Bekleme koltuğu modelleri büro, hastane, kuaför, muayenehane, çalışma odası gibi birbirinden farklı iş ve meslek gruplarına göre üretilmektedir. Bu koltuklarda koltuğun tasarımı tamamen çalışılan alana göre yapılmakta olduğundan koltuk seçiminde bu uyarılara dikkat edilmelidir. 

Hastane koltukları genelde kolları dinlendirmek için kolluk kısmı olmayan, daha fazla kişinin oturabilmesi için tasarlanmış koltuklardır. Bu koltuklarda önem arz edecek husus koltuğun belli bir kilograma kadar mutlaka dayanıklı olmasıdır. Çünkü hastane bir kamusal alan olduğundan dışarıdan gelen her insana açık konumdadır.

Kuaför koltukları hacimleri ve özellikleri bakımından üst sıralarda yer alan bir koltuk grubudur. Bu koltukların vücudun bel ve boyun kısımlarına göre ayarlama özellikleri mevcuttur. Ayrıca bu koltukların döşemeleri diğer modellere göre daha kalın ve serttir. Bu grup koltuk modellerinde koltuğun ayak kısmı örümcek şeklinde olmayıp oval şekilde yer ile bütünleşik olarak kaymayı önleyecek biçimde tasarlanmıştır. 

Büro koltukları büronuzun genişliğine ve duvar renklerine göre seçilmelidir. Büronuzda görüşmelerinizi yaptığınız kısımda bulunan koltuklar ile salonda bulunan bekleme koltuklarının modellerinin farklı olması sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Salon için salonun genişliğine bakarak alacağınız 2 li ya da 3 lü bekleme koltukları rahatça işinize yararken, toplantı odanıza alacağınız koltukların daha konforlu ve modern olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Koltuk modelleri ayakları tekerlekli olan ve normal ayaklı koltuklar olarak da piyasada bulunmaktadır. Normal ayaklı modeller daha ince ve çelik kromaj kaplamasıyla tekerlekli modellere göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi günümüzde insanların moda anlayışının değişmesi ve insanların karmaşık olmayan daha sade eşyalara yönelmesidir.

Bekleme koltuğu modelleri kendi aksamı çevresinde 360 derece dönen ve dönme özelliği bulunmayan koltuklar şeklinde de bir ayrıma sahiptir. Dönme özelliği bulunan koltukların ayak kısımları genellikle tekerlekli örümcek yapı dediğimiz klasik tasarımdayken diğer modellerin ayak kısımları da daha modern ve minimalist bir seçenek sunacak şekilde tekerleksiz ve ince yapıda olması kullanım açısından olumlu sonuç verecektir.

Bekleme Koltuğu Set Olarak mı Yoksa Tekli Olarak mı Alınmalıdır?

Bekleme koltuğunu koyacağınız alanın durumuna göre koltuğunuzu seçebilirsiniz. Eğer dar bir salona sahipseniz 2’li koltuk modelleri sizin için yeterli olacakken, geniş bir alanınız varsa 3’lü koltuk modellerini de tercih edebilirsiniz.

Bekleme Koltuğu Rengi Çok Önemli midir?

Koltuk takımınızın renginin takımınızı yerleştireceğiniz alanla renk uyumunun olması ileride pişmanlık yaşamamanız için ve severek kullanmanız için önemlidir. Kapalı renkte bir oda ya da salona yine kapalı tonlarda bir koltuk almak sizin için pek kullanışlı olmayacaktır.

Hangi Tasarımdaki Bir Bekleme Koltuğu Sizin İçin Daha Uygun Olur?

Koltuğunuzu almadan önce nerede ve hangi amaçla koltuğu kullanacağınızı belirleyin. Büro için alacağınız koltuk ile kişisel çalışma ofisiniz için alacağınız koltuğun tasarımları farklı olacaktır. Büronuza gelen kişi sayısı fazla olacağından ötürü kişisel çalışma ofisinizdeki koltuklardan daha fazla kirlenme ihtimali söz konusu olacaktır. Bunun için mesela büro koltuğunuzu deri ve çabuk kuruyabilen bir kılıftan almanız daha yararlı olacaktır. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bekleme Koltukları

1130 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 1130 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?