Portatif masaj koltukları, katlandığında çanta haline dönüşen akıllı tasarımları sayesinde çok yönlü kullanıma sahiptir. Müşterilerini yerinde ziyaret etmek isteyen profesyonel masörlerin yanı sıra evde ya da ofiste masaj hizmeti alan kişiler için konforlu bir seçenektir.

Masaj Koltuğu Modelleri Nelerdir? 

Masaj yatağı söz konusu olduğunda, herkesin mümkün olan en iyi deneyime sahip olmasını sağlayacak evrensel bir model yoktur. Her model farklı avantajlara ve dezavantajları sahiptir. Masaj koltukları ve yataklarında bulunan temel özellikler hakkında bilgi sahibi olmak, seçim yapmanızı kolaylaştırabilir.

Masaj koltuğu ve masaj yataklarının ana çerçevesi genellikle ahşap veya alüminyumdan yapılır. Çerçeve tipi koltuğun stabilitesini ve dayanıklılığını belirler. Aynı zamanda özellikleri ve işlevselliği açısından da önemli bir rol oynar. Ahşap çerçeveler sadece hoş görünmekle kalmaz, aynı zamanda çok sağlam ve dayanıklıdır. Öte yandan masaj seansı sırasında ses çıkarması daha olasıdır. Alüminyum çerçevelerin ahşaba göre en büyük avantajı daha hafif ve daha güçlü olmasıdır. Bir alüminyum masaj koltuğu, ahşap muadili ile benzer çalışma ağırlığına sahip olmakla birlikte koltuk ağırlığı açısından en az 4 kilo daha hafiftir.

Masaj Koltuğu Özellikleri Nelerdir?

Masaj koltuğunun büyüklüğü, sadece konforu değil aynı zamanda masanın taşınabilirliğini de etkiler. Koltuğun ölçüleri büyüdükçe taşınması daha zor olur. Masa uzunluğu, masaj yapılacak kişinin ne kadar konforlu bir deneyim yaşayabileceğini belirler. Masa olması gerekenden daha kısaysa, bacaklar masanın kenarından dışarı sarkıp masaj seansını bozabilir. Portatif masaj masalarının standart uzunluğu 186 cm’dir. Bu uzunluk birçok üretici tarafından kullanılır, çünkü konaklama kapasitesi ve taşınabilirlik arasında en iyi dengeyi sağlar. 186 cm’den daha uzun kişiler için ekstra bir yüz aparatı satın alınarak toplam uzunluk 210 cm’ye kadar artırılabilir. Bazı masaj koltukları 186 cm’den daha kısa olacak şekilde tasarlanır. Bu modeller daha hafiftir ve taşınması daha kolaydır. Ekstra uzunluk kullanılarak toplam uzunluğu 195 cm’ye kadar uzatılabilir ve bu ölçü çoğu kişi için uygundur. 186 cm’den daha uzun masaj koltukları da bulunabilir. Öte yandan fazladan birkaç cm, koltuğun genelinde büyük bir ağırlık artışına neden olabilir.

Koltuk genişliği, dönme ve yan durma gibi temel pozisyonlardaki konfor seviyesini belirler. Koltuk çok darsa, masaj seansından beklenen faydayı sağlayamayabilirsiniz. Portatif masaj koltuklarında standart genişlik genellikle 70 cm’dir. Bu boyut çoğu yetişkin için yeterince geniş kabul edilir ve masaj çantasını kolay taşımanıza olanak tanır. Daha geniş bir masaj koltuğu için kanatlı kol uzantılarını tercih edebilirsiniz. 70 cm’den daha geniş masaj koltukları da bulabilirsiniz. Ancak, uzunluk örneğinde olduğu gibi ağırlığın önemli ölçüde artabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Masaj koltuğunuzu sürekli taşımayacaksanız, daha geniş modelleri tercih edebilirsiniz.

Masaj Koltuğu Nasıl Seçilir?

Taşınabilir masaj koltuğu seçerken dikkat edilmesi gereken teknik özelliklerin başında masanın ağırlığı gelir. Ev ya da ofiste sabit kullanım amacıyla satın alınan ürünler için ağırlık çok önemli olmayabilir. Öte yandan, masaj koltuğunu sürekli taşıması gereken profesyonel masörler için ağırlık çok önemli bir faktördür. Müşterileriniz her zaman birinci katta bulunmayabilir. Bazıları asansör kullanmayan binalarda yaşayabilir veya çalışabilir. Çok ağır bir koltuğu taşımak, yorgunluğa ve masaj sırasında performans düşüklüğüne neden olabilir. Profesyonel kullanım için hafif ve portatif bir masaj koltuğu seçmeniz ve kaliteli bir modele yatırım yapmanız gerekebilir. Masaj koltuğunu evinizde ya da ofisinizde kullanmayı planlıyorsanız kolay ayarlanabilir yüksekliğe sahip ürünler daha iyi bir seçim olabilir. Ayak kısmında bulunan deliklerle masaj koltuğunuzu istediğiniz yüksekliğe kolayca ayarlayabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Masaj Koltukları

Konumseçilmedi
DSACategoryId/2147483643/15312/60001663/15605