Güncel araştırma kitaplarından çocuk kitaplarına, dünya edebiyatından gezi kitaplarına kadar pek çok türde eseri okuyucuyla buluşturan Kırmızı Kedi Yayınevi, 2008 yılında kuruldu. Hızla satışlarını arttıran yayınevi, 2010 yılından itibaren yayımladığı Türk ve dünya Edebiyatından çağdaş klasikleri ile birlikte şiir-inceleme kitaplarıyla tanınıyor. Kırmızı Kedi Yayınevi, 2012’de Dünya Kitap Yılın Yayınevi Ödülü’nü, 2015’te Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü’nü ve 2017’de 85. Dil Bayramı Ödülü’nü kazandı. Kuruluş, önemli Türk yazar ve araştırmalarının yanında çeviri kitaplarıyla da okuyucuların çok tercih ettiği bir yayınevi olmayı sürdürüyor.

Özel Seçki Turuncu Kitaplar

Enis Batur’un danışmanlığını yaptığı Turuncu Kitaplar serisi, Kırmızı Kedi Yayınevi bünyesinde okuyucuyla buluşuyor. Yerli ve yabancı yazarların eserlerinden oluşan bu seri, belli bir tematik bütünlük altında toplanmaktan çok, özgün metinleri bir araya getirmeyi amaçlıyor. Cicero, Voltaire, Marcel Proust, Bilge Karasu, Metin Erksan, Erasmus gibi yazarların fazla öne çıkmamış düşüncelerinden oluşan kitap serisi, özellikle farklı bir okuma ritüeli arayanlar için uygun bir seçki sunuyor.

İnceleme Araştırma Kitapları

Türkiye ve dünya gündeminin sorunlarının yanında geçmişin de tartışıldığı ve araştırıldığı inceleme araştırma kitapları, Kırmızı Kedi Yayınevi’nde buluşuyor. Ünlü gazetecilerin derlemeleri, siyaset insanlarının yazdığı kitaplar, belirli bir etnik kimliği mercek altına alan araştırma metinleri gibi eserlerden oluşan bu kategori, politikayı dikkatle takip etmek isteyen her okuyucuya kucak açıyor. Kırmızı Kedi Yayınevi, düşünce ve ifade özgürlüğüne verdiği önemi, özellikle farklı ideolojilere sahip yazarların eserlerini bu kategoride yayımlayarak gösteriyor.

Üç Ayda Bir Yayımlanan Deniz Mecmuası Dergisi

Üç ayda bir yayımlanan Deniz Mecmuası dergisi, Kırmızı Kedi Yayınevi bünyesinde okuyucuyla buluşuyor. Her sayıda ortalama 100-150 sayfadan oluşan dergide, deniz kültürüyle ilgilenen okuyuculara doyurucu bilgiler veriliyor. Yayın yönetmenliğini Enis Batur’un yaptığı dergide Boğazlar Sözleşmesi’nden dünya tarihindeki deniz savaşlarına, balık sayısındaki azalmadan Joseph Conrad, Victor Hugo gibi ünlü yazarların denizcilik maceralarına kadar denizle ilgili birçok metine yer veriliyor.

Babil Kitaplığı Dizisi Kırmızı Kedi Yayınevi’nde!

Jorge Luis Borges’in hazırladığı çoğunlukla fantastik ve gotik edebiyat kitaplarından oluşan Babil Kitaplığı dizisi, Kırmızı Kedi Yayınevi aracılığıyla okuyucuyla buluşuyor. Borges’in dünya edebiyatından seçtiği 30 kitaptan oluşan seçki, adını Latin Amerikalı yazarın bir öyküsünden alıyor. Babil seçkisi, özgün kapak tasarımları ve düzenlenmiş ön sözleriyle okurla buluşuyor. Türkiye’de tükenen baskıları nedeniyle uzun yıllar boyunca okurla temas kuramayan kitaplar, Kırmızı Kedi Yayınevi aracılığıyla okurla buluşuyor. Aynı zamanda daha önce Türkçeye çevrilmemiş olan Jorge Luis Borges’in Rüyalar Kitabı adlı eseri de bu seçkide bulunuyor.

Bütçe Dostu Çocuk ve Gençlik Kitapları

Okul öncesi kitaplarından şiirlere, öykülerden masallara kadar çok çeşitli yapısıyla çocuk ve gençlere hitap eden yayınlar, Kırmızı Kedi Yayınevi ile okuyucuya sunuluyor. Bütçe dostu uygun fiyatlarıyla raflarda yerini alan çocuk ve gençlik kitapları, çocukların genel kültür bilgilerini genişletmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda çeşitli alıştırma ve oyun kitaplarıyla da çocukların çok yönlü becerilerinin ortaya çıkması sağlanıyor. Seçkide dünya yazarlarının çocuk ve gençlik romanlarının yanında yeni yazarların eserlerine de yer veriliyor. Kırmızı Kedi Yayınevi’nin titizlikle seçtiği bu kitaplar; çocuklara öz güven, analitik düşünme, dil becerisi ve hayal gücü geliştirme gibi çok yönlü faydalar sağlıyor.

Virginia Woolf Kitapları Kırmızı Kedi Yayınevi’nde!

Ünlü modernist yazar Virginia Woolf’un büyük bir okuyucu kitlesine sahip kitapları, Kırmızı Kedi etiketiyle edebiyatseverlerle buluşuyor. Feminist edebiyat denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Woolf, ülkemizde de en çok okunan kadın yazarlardan biri olarak anılıyor. Edebiyatta bilinç akışı tekniğinin bir uygulayıcısı olan, eserleri 50’den fazla dile çevrilen yazarın kitapları, Kırmızı Kedi etiketiyle satın alınabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...