Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Bursa Akademi
Komedin - Mizahın Müslümancası

Komedin - Mizahın Müslümancası

Bursa Akademi
32,40 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196009/9913
Komedin - Mizahın Müslümancası

Geçmiş yüzyılların çok kültürlü Müslüman dünyası Batılı araştırmacılar tarafından inanç ve zihniyet kodları, sosyal ve siyasal hayat, ilim-kültür hayatı, tabular, duyarlı-lıklar gibi çok farklı perspektiflerden ele alınmış; yine bil-hassa son yüzyılda mizah boyutuyla da ciddi anlamda irde-lenmiştir.

Buna karşın ne yazık ki ülkemiz insanı 14 asır evvel geniş Müslüman coğrafyasında doğmuş, filizlenip serpilmiş, konu ve tema çeşitliliğiyle oryantalist zekâları kendisine hayran bırakmış bu zengin maden yataklarından hâlâ ha-bersiz görünmektedir.

İşte elinizdeki Otantik Mizah Serisi projesiyle amaçlanan, Doğu Müslüman Dünyası'nın gülen yüzünü ve yüzyıllar boyunca gülmece sahasında ortaya konan nitelikli mizah ürünlerini günümüz insanına tanıtmak, böylece çağdaş mizahçıları ve nükte severleri mizahın keşfedilmemiş bereketli topraklarından haberdar etmektir.

20 kitaplık bu gülmece serisi, akademik bir kadro tarafından Arap edebiyatının seçkin mizah klasikleri titiz bir biçimde taranmak ve muhtevaları da günümüz Türk okurunun mizah anlayışına uyarlanmak suretiyle hazırlanmıştır.

Ancak klasik anekdotlar sadece dil ve üslup açısından güncellenmekle kalmamış, hikâyelerdeki zaman, mekân, şahıs kadrosu hatta zaman zaman olay örgüsü de modern insanın dil zevkine ve entelektüel merakına hitap edecek tarzda yeni baştan dizayn edilmiştir. Bu yönüyle elinizdeki mizahi anlatılar alelade bir tercüme olmayıp yarı telif değerinde bir çabanın ürünüdür.

Kapsamlı mizah külliyatı Otantik Mizah Serisi'nin ilk kitabı Komedin, mütedeyyin bir kimliğe sahip olsun veya olmasın sıradan Türk insanının ilgisini çekebilecek din orijinli çeşitli temalara (namaz, oruç, hac, zekât, kurban, dua, abdest, riyakârlık, mezhep farklılıkları, rüya tabirleri, palavracı hocalar, sahte peygamberler, melekler, mahşer ahvali, günahlar vs.) yer vermektedir.

Okur, sunulan anekdotların zekâ pırıltısı ile ışıdığını fark edecek, satır aralarında Müslüman toplum ve kültür açısından zaman zaman öz eleştiriye kapı aralandığına da şahit olacaktır.

Komedin bilhassa dini kültür ve hayatın yoğunluk kazandığı Ramazan aylarında dost meclislerini, iftar sofralarını, vaaz ve sohbet ortamlarını neşelendirecek özgün ve eğlenceli bir içeriğe sahiptir.

Bu yönüyle, daha ziyade vakar ve ciddiyeti önemse-yen dindar kesimin de iltifat edeceği özgün ve sıra dışı bir çalışmadır.
Keyifli okumalar, dileğiyle ...

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 190
Yayın Tarihi 2019
Yazar Hüseyin Günday
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000OE205
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
The Bro Code: Kanka Kuralları
The Playbook: Oyunun El Kitabı - Barney Stinson - Matt Kuhn
Çılgın Atasözleri - Yusuf Asal
Sessiz Sakinin Gürültülü Maceraları 1 - Aaa Bu da Kim? (Ciltli) - Melih Tuğtağ
20,25 TL
%10
34,55 TL 31,10 TL
%6
36,00 TL 33,84 TL
34,99 TL
Satıcı
Hepsiburada
My Perla 9,5
AHİMAĞAZA 9,6
EYLÜLKİTAP KIRTASİYE 9,6
Değerlendirmeler
(236)
(184)
(35)
(53)
Basım Dili Türkçe Türkçe - Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz - -
Sayfa Sayısı 208 176 - -
Yayın Tarihi 2019 2020 - -
Yazar Barney Stinson Barney Stinson Yusuf Asal Melih Tuğtağ
Başa dön