Lenovo masaüstü bilgisayar modelleri, güçlü donanımı ile dikkat çekiyor. Intel ve AMD model işlemcilere sahip olan masaüstü bilgisayar modelleri entegre veri işleme sistemi ile etkin bir kullanım imkânı sunuyor. İşletim sisteminde Windows 10 Home ve Pro ile öne çıkan Lenovo masaüstü bilgisayarlar kullanıcı dostu arayüzü ile tercih ediliyor. 8 GB'ye kadar yükselen ekran kartı hafızası modelleri, 32 GB'a kadar yükselen Ram sistemi ile destekleniyor. Yüksek teknolojiye sahip olan Lenovo teknolojisi, 2 TB gibi mükemmel bir harddiske sahip modelleriyle büyük beğeni topluyor. Geniş optik sürücü desteği ile DVD yazıcı ve okuyucu sunan Lenovo, ofis, ev ve oyun alanlarında kullanım imkânı sağlıyor. Yüksek teknoloji Lenovo masaüstü bilgisayarlarla teknolojiye erişebilirsiniz. 

Lenovo Masaüstü Bilgisayar Modelleri 

Lenovo masaüstü bilgisayar modelleri dış tasarımı ile dikkat çekiyor. Ağırlıklı siyah tonların kullanıldığı masaüstü bilgisayarlar bulunduğu odaya klasik bir görünüm katıyor. Wireless özellikli bilgisayar modelleriyle İnternete kablosuz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Dilerseniz kablolu olarak İnternete bağlanacağınız modeller ile güçlü bir ağ deneyimi yaşayabilirsiniz. 6. Nesil işlemci içeren modellerine alternatif 9. Nesil işlemciye kadar yükselen masaüstü bilgisayar modelleri teknolojinin en yeni ve kullanışlı modellerini kullanıcılarına sunuyor. Ekran kartı modellerinde pek çok farklı marka ile iş birliği içerisinde olan Lenovo, en iyi sistemleri masaüstü bilgisayarlarında kullanıyor. Nvidia, AMD ve Intel ekran kartı modellerine sahip olan masaüstü bilgisayarlar, yüksek seviye harici ekran kartı ve harici-dahili olmak üzere üç farklı tipe sahip olan modeller ile teknolojiyi ekranınıza yansıtabilirsiniz. Power supply desteği geniş bir ölçü aralığında oluşan Lenovo masaüstü bilgisayar modelleri, 90W-900W arasındaki güç değerlerini kullanıyor. Kart okuyucu desteği sunan bilgisayarlar ile uzun süre güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Webcam desteği sunan bazı modellerinde güçlü bir kamera özelliği beraberinde geliyor. Video ve fotoğraf çekebileceğiniz Lenovo masaüstü bilgisayarları ile sınırsız eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz. Webcam desteği sayesinde iş yerinde konferanslara bağlanabilir, çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Yüsksek Performans ile Lenovo Masaüstü Bilgisayarlar

Ram tipi olarak kullanılan DDR4, DDR3 ve GDDR5 özellikleri, yüksek bant genişliğiyle kullanıcılarına etkili ve güçlü bir performans sunuyor. Yüksek oranda SSD kapasitesine sahip olan Lenovo masaüstü bilgisayar modelleri, 1 TB'a kadar SSD desteği sunuyor. 64 GB'a kadar yükselen Ram kapasitesi ile en zorlu oyunlarda güçlü bir performans sağlayabilirsiniz. Oyunlarda takılma, donma gibi problemlerle karşılaşma durumlarınız güçlü Ram desteği ile ortadan kalkıyor. Optik sürücü desteği ile DVD ve CD'lerinizi hızlı bir şekilde okuyabilir ve maksimum kapasitede işleme alabilir. Lenovo masaüstü bilgisayarlar harddisk kapasitesiyle kullanıcıların tercih sebebi oluyor. 2 TB'a kadar yükselen hafıza desteği sayesinde dilediğiniz kadar oyun, film, dizi ve videolarınızı bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Sistem belleği desteği olarak 32 GB'a kadar yüksek Ram sunan modeller, etkili performans isteyenlerin tercihi oluyor. Windows arayüzünü masaüstü bilgisayarlarında kullanan Lenovo, kullanıcılarına kolay bir ekran desteği sunuyor. Performans açısından oldukça güçlü olan Windows alt yapısı, Lenovo teknolojisiyle birleşiyor. İşlemci tipi olarak geniş bir yelpazeye sahip olan Lenovo masaüstü bilgisayar modelleri, Intel Core i7 ve AMD Ryzen 5 ile ön plana çıkıyor. Kullanım alanı oldukça geniş olan masaüstü bilgisayarlar ile evinize veya ofisinize en güçlü teknolojiyi getirebilirsiniz. Oyunlarda ve programlarda güçlü bir performans sergileyen Lenovo masaüstü bilgisayarlar kullanıcılarına gerçekçi bir teknoloji sunuyor. 

Teknolojide Etkili ve Güçlü Performans: Lenovo Masaüstü Bilgisayarlar 

  • Intel Core ve AMD  işlemci tipi serisiyle masaüstü bilgisayarlarda yüksek performanslı arayüz desteği ile yapmak istediğiniz bütün işlemleri yüksek hızda gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Windows işletim sistemiyle güçlü ve kullanıcı dostu arayüz özelliği ile birlikte güncel teknoloji ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.
  • 8 GB'ya kadar desteklenen ekran kartı hafızası ile dilediğiniz fotoğraf, video veya filmleri üst düzey izleyebilirsiniz.
  • 32 GB'ya kadar desteklenen sistem belleği ile dilediğiniz proje veya belgeleri geniş bir alanda saklama imkânı bulabilirsiniz.
  • 2 TB harddisk kapasitesiyle maksimum bellek performansı ile verilerinizi kalıcı bir şekilde saklayabilirsiniz.
  • 64 GB'ya kadar RAM kapasite desteği ile birlikte program verilerinize hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.
  • Yüksek işlemci nesli ile teknolojinin en yeni halini Lenovo masaüstü bilgisayarlar ile yaşayabilirsiniz. 

Lenovo masaüstü bilgisayarların genel özellikleri, bütün modellerde geniş bir aralığa yayılmış olmasıyla her bütçeye uygun bilgisayarın olmasına olanak sağlıyor. Bütçe dostu fiyat avantajlarıyla teknolojinin en güçlü halini evinizde veya ofisinizde deneyimleyebilirsiniz. 

Lenovo Masaüstü Bilgisayarlarda Oyun Performansı 

Lenovo, yüksek oyun performansı desteği sayesinde en güçlü oyunlarda bile yüksek performansından ödün vermiyor. Online oyunlarda Wi-Fi ve kablosuz desteği sayesinde İnternetin en hızlı ve etkin kullanılmasını sağlıyor. Oyunlarda FPS değerini minimum seviyeye düşüren İnternet ve güçlü arayüzü, etkili bir performans için sizi bekliyor. Kasasında bulunan fan desteği sayesinde uzun saatler oyun oynayabilirsiniz. Isınma gibi problemleri ortadan kaldıran Lenovo masaüstü bilgisayar modelleri, en güçlü oyunlarda uzun saatler performans düşüklüğü yaşamıyor. En iyi ve güçlü oyunları Lenovo performansı ile yaşayabilirsiniz. 

Windows ve Lenovo Teknolojisi

Lenovo masaüstü bilgisayar modelleri Windows işletim sistemi ile oldukça güçlü bir performansı kullanıcılarına sunuyor. Windows 8, Windows 10 Home ve Windows 10 Pro sistemi ile güçlü ve kolay bir bilgisayar kullanımı sizi bekliyor. Dilediğiniz arama motorunu destekleyen Windows işletim sistemiyle, Lenovo masaüstü bilgisayarınızla dilediğiniz programları kullanabilirsiniz.

Lenovo Masaüstü Bilgisayarlar ile Yüksek Hafıza Desteği 

Lenovo masaüstü bilgisayarlarında yüksek hafıza desteği ile ön plana çıkıyor. Fotoğraf, video, dizi, film veya belge gibi verilerinizi dilediğiniz gibi saklama imkânı sunuyor. 2 TB'a kadar çıkan yüksek hafızası ile binlerce fotoğraf, video ve filmi bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Oyun ve programları indirebileceğiniz masaüstü bilgisayarınızda hafıza problemi ortadan kalkıyor. Yüksek hafıza desteği sayesinde Lenovo masaüstü bilgisayarlarında bütün verilerinizi saklayabilirsiniz. 

Yüksek Ekran Kartı ile Mükemmel Netlik

Lenovo masaüstü bilgisayarlarında kullandığı ekran kartları ile film ve dizi izlerken maksimum kaliteye erişmenizi sağlıyor. Nvidia ve AMD ekran kartı modelleriyle desteklenen masaüstü bilgisayarlarla gerçekçi görüntülere hazır olabilirsiniz. Film ve dizi izlerken yüksek görüntü kalitesinin keyfini çıkartabilirsiniz. Lenovo masaüstü bilgisayarlarda oyun oynarken, yüksek performans ve maksimum ekran görüntü kalitesi ile oyunlar gerçekçi bir etki yaratıyor.

Estetik Tasarım ile Gözler Üzerinde: Lenovo Masaüstü Bilgisayar

Siyahın tonlarını güçlü teknolojisiyle birleştiren Lenovo masaüstü bilgisayarlar, ev ve iş yeri dekorunuza klasik bir görünüm katıyor. Siyah renk ve güçlü tasarımıyla ön plana çıkan Lenovo masaüstü bilgisayarlar, teknolojiyi en güçlü haliyle yaşamanızı sağlıyor. 

Lenovo Masaüstü Bilgisayarlarda Donanım Desteği

Lenovo masaüstü bilgisayarlarına ek kullanabileceğiniz pek çok donanım ile muhteşem eğlence sizi bekliyor. Ön ve arka bölümlerinde bulunan USB portları ile birden fazla donanımı masaüstü bilgisayarınıza entegre edebilirsiniz. Oyun konsolu, mause-klavye, İnternet kablosu ve yazıcı gibi pek çok donanımı bilgisayarınıza entegre edip kullanabilirsiniz. 

Lenovo masaüstü bilgisayar ile yüksek performans sağlayabilirsiniz. Güçlü Ram kapasitesi ve kullanıcı dostu işletim sistemleriyle ön plana çıkan bilgisayarlar son teknoloji donanımı ile kullanıcılarına mükemmel bir deneyim yaşatıyor. Uzun süre kullanımda bile performans düşüklüğü yaşamayan Lenovo masaüstü bilgisayarlar ev ve iş yerlerinde tercih ediliyor. Lenovo masaüstü bilgisayarları bütçe dostu fiyat avantajlarıyla satın alabilir, teknolojinin en güçlü ve modern halini kullanabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Lenovo Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

7156 ürün listeleniyor
HP
Asus
Lenovo
MSI
Dell
Casper
Go Gamer
Zetta
Acer
Turbox
Dragos
Zeiron
Ramtech
İzoly
Xaser
Rogame
Gameline
Canar
BigGameX
Avantron
8 GB
4 GB
Paylaşımlı
2 GB
12 GB
6 GB
5 GB
16 GB
20 GB
24 GB
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
İşlemci Tipi
Toplam 36 / 7156 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
HarddiskHarddisk, bir bilgisayar içerisindeki ana ve çoğunlukla en büyük veri depolama donanımıdır. İşletim sisteminden yazılıma dek birçok dosya, "sabit disk" olarak da anılan harddisk sürücüsünde saklanır. Harddisk, çoğu zaman doğru bir teknik kullanım olmamasına rağmen, Microsoft Windows’un birincil bölümünü adlandırırken "C" sürücü harfini kullanmasından ötürü C sürücüsü olarak da bilinir. Kısaca HDD olarak da anılan ve küçük boyutlara büyük verileri sığdıran harddisk, bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar birçok alanda kullanılmaktadır. RAM gibi geçici depolamalardan farklı olarak harddisk, kapatıldığında bile verilerin saklanmasını sağlar. Döner plakalardan oluşan Harddisk içerisinde veriyi okumak ve yazmak için bir aktüatör kolu ile hareket eden manyetik kafalar vardır. Veri organizasyonunun "track" adı verilen halka setlerle yapıldığı bu cihazlar, verinin yazılması ve okunması için temel bir sistem sunar. Bilgisayarlarda veri depolanmasını sağlayan ve RAM’lerden farklı olarak kapansa dahi verilere erişmenize yardımcı olan Harddisk, manyetik bir ortamda bilgilerin kayıt edilmesine yardımcı olur. Bilgisayarlarda birden fazla Harddisk bulunabilir. İlk Harddisk, C sürücüsü olarak adlandırılırken, daha sonra takılan Harddiskler ise sırasıyla D, E, F harflerini alabilir. Harddiskler, bilgisayarınızı açtığınız zaman işletim sisteminden yazılımına dek tüm verileri sistem belleğine yükler ve kalıcı olarak saklamak istediklerinizi korur. Dâhili ve harici olmak üzere kullanım şekline göre iki tür harddisk vardır. Bilgisayarınızın performansını artırmak adına harddiski yükseltebileceğiniz gibi ihtiyacınıza göre harici bir harddisk de kullanabilirsiniz. Taşınabilir harici harddiskler, daha mobil bir depolama alanı sunmaktadırlar. Aynı zamanda harici harddiskleri veri yedekleme aracı olarak da kullanabilirsiniz. Harddiskler konusunda birçok alternatif mevcuttur. Bu alternatifler içerisinden öne çıkan isimler ise Western Digital, Seagate, Samsung, Toshiba ve Apple gibi üreticilerin ürettiği farklı boyut ve ihtiyaca yönelik ürünlerdir.
Detaylar
SSDSSD (Solid State Disk), Türkçe'ye "Katı Hâl Sürücü" şeklinde çevrilmektedir. SSD'ler sabit disklerin yerini alan ve onlardan daha hızlı, kompakt ve güvenli veri depolama aygıtlarıdır. SSD, klasik hard disklerdeki bir motorun çalıştırdığı mekanik plakaların yerine tamamen bellek yongaları kullanır. Bu durumun getirdiği en önemli avantaj, SSD'lerin çok daha hızlı olmasıdır. SSD, işletim sistemlerinin daha hızlı açılmasını; aynı zamanda pek çok uygulama ve işlemin daha hızlı başlamasını sağlarken, veri kopyalama ve taşıma işlemlerini de önemli ölçüde hızlandırır. Bunun dışında oyun içi yükleme sürelerini de büyük oranda kısaltır. SSD'lerin bir diğer artısı ise bünyelerinde mekanik bir parça bulundurmadıklarından, darbelere ve dış etkenlere karşı daha güvenli ve korunaklı olmalarıdır. Aynı zamanda normal SSDlere göre çok daha sessizdirler. SSD disklerin kapasitesi, genel olarak 120 GB seviyesinden başlayarak artmaktadır. Bu sürücüler de kendi aralarında farklı türlere ayrılmıştır. Notebook ve masaüstü bilgisayarlara HDD sürücülerle aynı SATA portu üzerinden takılabilen SSD çeşitleri daha yaygın olsa da mSATA ve M2 adlarıyla küçük SATA portları üzerinden girişi yapılabilen daha küçük, kompakt ve daha hızlı SSD çeşitleri de bulunmaktadır. mSATA sürücüler, özellikle ultrabook cihazlarda tercih edilen 2 inç boyutlarından küçük sürücüler olmakla birlikte günümüzde pek çok anakart, bu portu desteklemektedir. M2 SSD'ler de çoğu notebook ve anakarta takılabilen hem daha küçük hem de genel olarak 2.5 inçlik normal SSD'lerden daha hızlı okuma ve yazma değerleri bulunan katı hâl sürücüleridir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara takılabilen SSD sürücüler haricinde günümüzde USB bağlantısı üzerinden kullanılabilen taşınabilir SSD'ler de bulunmaktadır. İşletim sisteminin, grafik uygulamalarının, programların ve eğer mümkünse oyunların SSD sürücü üzerine kurulması önerilmektedir. Bunların haricindeki diğer dosyalar ve depolama işlemleri için HDD diskler de kullanılabilir.
Detaylar
HDDKısa yazılışı HDD olan hard disk drive ürünleri, veri transferini ve depolanmasını sağlar. HDD’ler, ilk keşfedildiklerinde boyut olarak oldukça büyük üretilirken, günümüzde kompakt boyutlarda tasarlanır. Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisyarlar ya da çok daha küçük boyutlara sahip akıllı telefonlar gibi elektronik cihazlarda bilgi depolamaya ihtiyaç duyulan tüm ürünlerde HDD'ler mutlaka bulunur. HDD’lerin bellek kapasitesi ise MB (megabayt), GB (gigabayt) ve TB (terabayt) olarak ifade edilebilir. İhtiyaçlar doğrultusunda bellek kapasitesine karar verilmesi, HDD’nin kullanımının uzun olmasını sağlar. Hard Disk Drive ürünleri, cihazlara monte edilerek ya da taşımaya elverişli şekilde üretilebilir. Taşımaya elverişli HDD cihazlar sayesinde veriler taşınabilir ve verilere ihtiyaç duyulan her an erişebilir. HDD’ler, veri aktarma konusunda RAM’lere oranla çok daha yavaştır. Bu nedenle bilgisayarda kalıcı ve yardımcı bellekler yer alır. RAM’de depolanan veriler, bilgisayarın kapatılmasıyla silinir; ancak kalıcı bellekler, kullanıcının dilediği her veriyi bilgisayar kapatılsa bile saklar. Bu nedenle hard disklerin işlevi, bilgisayarlarda önemlidir. HDD’ler, dönen disklere sahiptir ve bu dönen disklerin üst kısımlarında manyetik bantlar yer alır. Bu disk ve manyetik bantların hemen üstlerinde okuma ve yazma kafaları bulunur ve bu sayede veriler, bilgisayar ortamında görüntülenebilir ve depolanabilir. HDD ürünleri, narin yapılara sahiptir. Özellikle taşınabilen modellerin özenli saklanması ve itinalı taşınması önemlidir. Yere düşürülmesi, HDD’nin darbe alması ya da sıvı teması, sabit diskin hasar görmesine ve kayıtlı olan tüm verilerin silinmesine neden olabilir. Kimi belleklerden bir uzman yardımıyla veriler kurtarılabilirken, kimi durumlarda ise diskin aldığı zarar nedeniyle veriler sonsuza kadar silinir. Cihazlarınızdaki kıymetli verilerinizin kaybolmaması için diskin hasarlardan koruyan harici Hard Disk Drive'lara özel olarak üretilen koruma kılıfları kullanılabilir.
Detaylar
Ekran KartıEkran kartı, bilgisayarın monitöre görüntü vermesini sağlayan bilgisayar donanımına verilen addır. GPU (Graphic Processing Unit kelimesinin kısaltılmışı) veya Grafik İşlemci Ünitesi olarak da bilinir. Ekran kartları; harici ayrı bir kart olarak ya da işlemci ünitesine tümleşik (paylaşımlı) olarak da bulunabilmektedir. Günümüzde ekran kartı üretimi yapan iki büyük firma öne çıkmaktadır. Bunlar, NVidia ve AMD firmaları olmakla birlikte Intel gibi işlemci devleri de kendi işlemcilerinde tümleşik olarak ekran kartı bulundurmaktadır. NVidia ve AMD arasındaki rekabet, ekran kartlarının gün geçtikçe daha yüksek işlem gücüne sahip olmasını ve GPU işlemci mimarilerinin gelişmesini sağlamaktadır.  Ekran kartları, bilgisayar içerisinde üretilen yazı ve grafikleri VGA, DVI veya HDMI gibi aktarma donanımları ile monitöre iletirler. GPU'lar (harici olanlar), anakart üzerinde bulunan çeşitli veri yolları üzerine konumlandırılır. Günümüzde ekran kartlarının takıldığı en çok kullanılan veri yolu PCI-e olsa da PCI ve PCI-X gibi çeşitli veri yollarına da takılabilen ekran kartları bulunmaktadır. Ayrıca, Multi-GPU denilen birden fazla ekran kartının takılabildiği sistemler için Crossfire ve SLI gibi teknolojiler geliştirilmiştir. Günümüz ekran kartlarında pek çok donanım arabirimi bulunmakla birlikte kartın işlemci gücü ve mimari yapısı büyüdükçe enerji tüketimi de doğru orantılı olarak artar. Bunların yanı sıra yüksek işlem gücüne sahip ve gelişmiş ekran kartlarının pek çoğunda soğutucu fan veya soğutucu plaka da bulunur.  Günümüzde üretilen tümleşik ekran kartları; genellikle ev ve ofis kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap verirken, harici olarak üretilen ekran kartlarının büyük çoğunluğu ise özellikle oyuncu bilgisayarlarında veya video render ve grafik tasarım işlemleri yapılacak bilgisayar sistemlerinde kullanılmaktadır.. Bu tür ekran kartları için sürekli özelleştirme ve yeni güncellemeler gelerek kartların gücü ve verimliliği artırılmaya çalışılmaktadır.
Detaylar
İşlemciBilgisayarın çalışmasını ve sistem içindeki data (veri) akışını kontrol eden; verileri değerlendirip yeni veriler üreten elektronik aygıta işlemci denilmektedir. İşlemcinin veriler üzerinde yaptığı işlemler, basit aritmetik işlemler olabildiği gibi çok daha karmaşık olan işlemleri de içerebilir. İşlemciler, sadece bilgisayarlarda bulunan bir donanım değildir. Tüm elektronik cihazların çalışması, işlemci yoluyla gerçekleşir. Fabrikalardaki otomatik cihazlar, televizyonlar, otomatik çamaşır ve bulaşık makineleri de işlemci sayesinde çalışmaktadır. İşlemciler, girilen tuşun ifade ettiği karakteri aynen ekranda gösterebildiği gibi; aldığı verileri değerlendirip yeni veriler de üretebilmektedir. İnsan beyninin sinir sistemi vasıtasıyla tüm vücut organlarını kontrol edebildiği gibi işlemciler de kontrol sinyalleri ile sisteme bağlı olan tüm birimlerin çalışmasını düzenleyerek yönetir. Elektronik sistemlerinin üzerinden aktığı milyonlarca transistör mikroişlemcileri oluşturularak, bilgisayarın yaptığı tüm toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi işlemler, işlemciden gelen sinyaller vasıtasıyla gerçekleşir. Sistem devresinde elektrik sinyalinin olması “1” olarak ifade edilirken, devrede elektrik sinyalinin olmaması ise “0” olarak ifade edilmektedir. İşlemci, bu işlemleri en basit sayma sistemi olan ikili sistem üzerinden gerçekleştirir. Ancak, işlemciye ne yapmasını istediğinizi söyleyen programlar olmadığı sürece işlemci bir işe yaramaz. Bilgisayarlardaki tüm programlar hard diskte (sabit disk) tutulur ve işlemci her saniye milyonlarca, hatta milyarlarca komutu işleme gücüne sahiptir. Günümüzde kullanılan işlemcilerin çoğu, 0,25 mikron olarak üretilmekte ve bu mikron rakamı ne kadar aşağı düşerse, işlemcinin hızı da o derece artmaktadır. Her bilgisayarda komutları düzenli bir şekilde yerine getirebilmesi için işlem hızını belirleyen ve aygıtlar arasındaki senkronizasyonu sağlayan dâhili bir saat bulunur ve işlemci, her bir komutu belirli bir saat döngüsünde yerine getirir. 1 MHz, saniyede bir milyon saat döngüsüne karşılık gelmekte ve 500 MHz’lik bir işlemci, saniyede 400 milyon döngü yapabilmektedir.
Detaylar