ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Server Yayınları
Mü'minlere Vaazlar 1-2 Cilt Takım

Mü'minlere Vaazlar 1-2 Cilt Takım

Server Yayınları
%0 indirim 55,00 TL 55,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196010/213897
Mü'minlere Vaazlar 1-2 Cilt Takım
Mü'Minlere Vaazlar Kitabı İki Ciltten Müteşekkildir. İlkini Dualar, İkincisini De Büyük Ve Küçük Günahlar Bahsi Oluşturmaktadır. Bu Kitapların Yazılması 1970'Li Tarihlerde Tamamlanmış Olup Şimdiye Kadar Pek Çok Baskısı Yapılmıştır. Merhum Müellif Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Salih Seleflerinin Yolunu Tutarak Onların Geleneklerini Yirminci Asırda Güncelleyerek Devam Ettirmiş Bir Mürşid-İ Kâmil-İ Mükemmildir. Hz. Peygamber'İn Hayatında Büyük Bir Yer İşgal Eden Ve Rabbiyle Bir An Dahi Olsun Temasını Kesmediğinin İşareti Olan Dua Edebiyatı Saadet Asrından Hemen Sonra Hızlı Bir Şekilde Gelişmiş, Ya Kitapların Büyük Bir Kısmını Oluşturmuş Ya Da Müstakil Kitaplar Şeklinde Ortaya Çıkmıştır.

Mehmed Zahid Efendi Hazırladığı Günlük Dua Okumaları Kitabını İmamı Bulunduğu Camilerde Sabah Namazını Müteakip Cemaatle Birlikte Hiç Aksatmadan Vird Şeklinde Devam Ettirmiş, Her Fırsatta Duanın Müslümanın Hayatında Yer Alması Gereken Durumuna Da Vurgu Yapmıştır.

Kitaplardan İlki Duanın İnsan Hayatında Olması Gereken Yönüne İşaret Ettikten Sonra Seçkin Ve Seçme Dualara Yer Vermektedir.

İkinci Kitap İse Büyük Günahlar Olarak Nitelendirilen, Dinî Bakımdan Yasaklandığına Dair Kesin Deliller Olan, Hakkında Dünyevî Veya Uhrevî Ceza Öngörülen Günahlar İle; Küçük Günahlar Denilen Bunların Dışındaki Olumsuz Davranışların Listelenmesi Ve Açıklanmasından İbarettir. Bu Günahlara Dair İslâm Ulemâsı Tarafından Çokça Kitap Yazılmış, Kimisi Sayısını 700'E Kadar Çıkarmış Kimisi De Yetmişle Sınırlandırmıştır.

Dinde Kemal Noktasına Doğru Yolculuk İlk Önce Olumsuzlama (Nefy) İle Başlar Daha Sonra Da Olumlama (İsbat) Gelir. Hâne Mâmur Olmadan Padişah Gelmez Sırrı Gereği Yapılması Gereken İlk İş İnsanın Menfi Duygu, Söylem Ve Eylemlerini Terk Etmesi Gereğidir. Mevlâ'Nın Hoş Görmediği, Günah Saydığı Şeyler Öncelikle Bilinip Terkedilmesi Lazımdır. O Yüzden Tekrar Tekrar Bu Günahların Okunması, Öğrenilmesi Onlardan Kurtulmak İçin Vazgeçilmezdir.

Bu Kitaplar Karşılıklı Okumalara Tabi Tutularak, Daha Önce Eksik Ve Yanlış Okunmuş Yerler Mümkün Olduğu Kadar Tespit Edilerek Düzeltilmiştir. İmlâ Ve Sâir Teknik Hususlarda Bir Birlik Sağlanmaya Çalışılmıştır. Âyet, Hadis, Kelâm-I Kibâr Ve Şiirlerin Kaynakları Mümkün Olduğunca Belirtilmiş Ve Eserin Sonuna Bir Kaynakça Eklenmiştir. Her Bir Cilt İçin Hazırlanan Analitik Dizin De Kitabın İçerisindeki Çeşitli Konularla İlgili Araştırma Yapan Araştırıcıların İşlerini Büyük Oranda Kolaylaştırmış Oldu.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 512
Yayın Tarihi 2016
Yazar Mehmed Zahid Kotku
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000GM3IE
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Kur'an Meal Tefsir - Mehmet Okuyan Meali
Allah’ım Ben Geldim - Hatice Kübra Tongar
Herkes Için Siyer - Medine Dönemi 2.cilt - Muhammed Emin Yıldırım - Bekir Develi
30 Özellikli Kuranı Kerim ve Tefsiri - Elmalılı Hamdi Yazır
43,20 TL
%37
26,00 TL 16,38 TL
%35
45,00 TL 29,25 TL
%10
109,00 TL 98,10 TL
Satıcı
Kırmızı Kedi Kitabevi 10
Hepsiburada
Hepsiburada
ERBOY 8,7
Değerlendirmeler
(66)
(717)
(35)
(19)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltli Ciltsiz Ciltsiz Ciltli
Sayfa Sayısı 630 144 360 1242
Yayın Tarihi 2021 2020 2021 2021
Yazar Mehmet Okuyan Hatice Kübra Tongar Bekir Develi Elmalılı Hamdi Yazır
Başa dön