3000 adet eseri aşmış geniş yayın havuzuyla takdir toplayan Nesil Yayınları, 1968 yılına uzanan köklü geçmişiyle Türkiye'nin özel yayınevleri arasında yer alıyor. Çocuk ve ebeveyn kitaplarından kişisel gelişim kitaplarına, tarih ve bilim kitaplarından boyama kitaplarına kadar oldukça büyük bir yayın portföyü bulunan Nesil Yayınları, kaliteli baskılarıyla da göz dolduruyor. Yırtılma ve kopma sorunları yaşatmayan birinci kalite malzemelerle basılan kitaplar, okuyuculara uzun ömürlü bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Redaksiyon konusunda da alıcılarından tam not kazanmayı başaran yayınevi, imla ve yazım hataları yaşatmayarak zevkli bir okuma gerçekleştirebilme olanağı yaratıyor. İstanbul merkezli olan Nesil Yayınları, tüm Türkiye'ye ulaşmayı başaran gelişmiş ağıyla yüz binlerce okurun evine giriyor.

Çocukları Daha İyi Anlamak İçin

Çocukların davranış biçimlerini, psikolojilerini ve sorunlarını öğrenebilmek için ebeveynlere oldukça yardımcı olan kitaplarla çocukları anlamak kolaylaşıyor. Uzman psikologların kaleme aldığı bu kitaplarla anne babalar çocuklarına nasıl davranması ve nasıl yaklaşması gerektiğini daha iyi kavrıyor. Her yaş grubunun farklı bir psikolojiye sahip olmasına ek olarak cinsiyetlere göre de çok fazla değişiklik gösterebilen çocuk psikolojisi, Nesil Yayınları'nın nitelikli yazarlarıyla bilimsel veriler ışığında kavranabiliyor. Çocuk gelişimini olumsuz etkileyen noktalar arasındaki ödül ve ceza sistemleri ile ilgili yapılmış olan araştırmalardan haberdar olmak ve çocuklarını daha mutlu etmek isteyen aileler, bilinçli bir yetiştirici rolünü kazanıyor.

Geleceğe Hazırlanan Nesiller

Çocuk öyküleriyle kendilerini farklı diyarlarda bambaşka maceraların içerisinde bulan küçükler, hem hayal güçlerini geliştiriyor hem de davranış biçimlerini öğreniyor. Çocuklar için eğitici ve öğretici nitelik de taşıyan kitaplarla küçük yaştan itibaren daha bilinçli ve daha olgun bir birey olma yolunda ilerleniyor. Henüz okuma yazmayı öğrenmemiş çocuklar için boyama kitapları tasarlayan Nesil Yayınları'yla tüm çocukların kitaplarla tanışması sağlanıyor. Farklı boya tipleriyle beraber kullanılmaya uygun olan bu kitaplarla çocuklar, resim çizmenin ve hayallerini kağıda dökmenin zevkine varıyor. Hayvan şekillerinin yanı sıra ağaç, insan gibi varlıkların da çizilmesi boyama kitaplarıyla oldukça eğlenceli bir hal alıyor. Çocukların hangi nesne için hangi rengi kullanması gerektiği boya kitaplarının öğretici yapısı sayesinde kolayca kavranıyor.

Ufuk Açıcı Bilim ve Tarih Kitapları

Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik çok sayıda bilim ve tarih kitabı sunan Nesil Yayınları sayesinde genel kültür birikimi artırılıyor. Dünyayı, canlıları, gezegenleri ve geçmişte olup bitenleri daha iyi bir şekilde anlamlandırmaya aracı olan bilim ve tarih kitaplarıyla büyük bir fayda sağlanıyor. Eleştirel bakış açısı kazanmaya yarayan ve geçmişi tanıyarak şimdiyi daha iyi anlamaya olanak tanıyan tarih kitapları, Türk ve Dünya Tarihi alanlarında önemli yazarların eserlerinden oluşuyor. Yakın tarih ve uzak tarih olmak üzere çok geniş aralıkta eserlere sahip Tarih kitapları alanında verimli bir öğrenme gerçekleştirilebiliyor. Çocuklara yönelik bilimsel icat kitaplarıyla hangi icadın nasıl gerçekleştirildiği konusunda aydınlatıcı bilgiler alınabiliyor.

Yerli Yazarların Deneme ve Romanları

Güncel yazarlarla tanışmak ve modern edebiyatı yakından tanımak isteyen okurlar için ideal bir yayınevi olan Nesil Yayınları ile adını yeni yeni duyuran gelecek vadeden yazarların önemli eserleri okunabiliyor. Göz ardı edilmiş ve değeri anlaşılamamış yazarlara da büyük bir önem veren Nesil Yayınları, satış kaygısı yaşamaksızın bastığı nitelikli eserlerle kalitesini ortaya koyuyor. Çok çeşitli bir konu alanına sahip olan uzun ve kısa romanlarla edebiyat okurluğu zevki katlanıyor. Ciltli kitaplarla dayanıklı bir baskıya sahip olunurken karton kapaklı kitaplar da yüksek dayanıklılıklarıyla okurların saygısını kazanıyor. Editör notlarıyla kitaplardaki bilinmeyen kelimelerin anlamları öğrenilebiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nesil Yayınları

1.055 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Yayın Tarihi A-Z
 6. Yazar A-Z
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
 10. İndirimli Ürünler
 11. Hemen Al Sonra Öde
 12. Sepette Kampanyalı Ürünler
 13. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön