ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Alfa Yayınları
Otostopçunun Galaksi Rehberi (Ciltli) - Douglas Adams

Otostopçunun Galaksi Rehberi (Ciltli) - Douglas Adams

Alfa Yayınları 150 TL'lik Kitap Alışverişlerine Deniz Duası Kitabı Hediye!
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
07 Eylül 2020, Pazartesi
Dünyanın en güzel kitaplarından biri bence. Çok hızlı geldi, hediye olarak almıştım. Stresli zamanlarda okumak için birebir.
P***** T***** KAĞITHANE - İstanbul Tüm Değerlendirmeler (40)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501713
HepsiGlobal/true

Otostopçunun Galaksi Rehberi (Ciltli) - Douglas Adams

Modern bilim kurgu edebiyatının klasikleri arasında yer alan ve dünya çapında milyonlarca okur tarafından büyük bir keyifle okunan, ilk kez 1997 yılında yayınlanan Otostopçunun Galaksi Rehberi, Türkiye'de Alfa Yayınları tarafından yayınlanıyor. Türkçeye Nil At'ın kazandırdığı eser, aynı zamanda birçok dünya diline de çevrilmiş olmasıyla ne kadar büyük bir ilgi gördüğünü gösteriyor. Farklı anlatımı, esprileri ve geniş bir hayal gücü sunan kitap, okuyucularının eğlenceli ve düşünce dolu zevkli saatler geçirmesini sağlıyor. İlk defa BBC Radyosu'nda bir oyun olarak sanatseverlerin karşısına çıkan eser, daha sonrasında yazarı tarafından roman olarak yayınlanıyor. Kısa sürede büyük bir hayran kitlesi kazanan Otostopçunun Galaksi Rehberi, aynı zamanda birçok sinema filmine konu olmayı başarıyor.

Çarpıcı ve Masalsı

Bilim kurgu türünün sınırlarını zorlayan ve okuyucularının hayal dünyasını geliştiren kitapta; Arthur Dent ve arkadaşı Ford Perfect'in yaşadıkları maceralara konuk olacaksınız. Dünyanın, uzayda bir kestirme yol oluşturmak için yok edilmesine kısa bir süre kala dünyadan kaçmayı başaran bu iki arkadaş, kendilerini Altın Kalp adlı bir uzay gemisinde buluyor. İnsan ve robotların yer aldığı bu uzay gemisinde bambaşka bir hayat yaşamaya başlayan kahramanlarımız, uzayın derinliklerinde maceradan maceraya koşuyor. Arthur ve Ford'un içinde yer aldığı Altın Kalp gemisinin kaptanı, aynı zamanda Galaktik İmparatorluk Hükümeti'nin de başkanı olan Zaphod Beeplebrox'tur. Bu geminin bir de depresif bir robotu vardır. Onun adıysa Marvin'dir. Marvin hayattan sıkılmış ve bunalım içinde yaşayan ilginç bir androidtir.

Edebiyat Tarihine Adını Geçiren Yazar

Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı serinin yazarı olan Douglas Adams, 1952 yılında İngiltere'de dünyaya gelmiştir. İlk kez 1997 yılında yayınlanan bu eserin yayınlanma tarihinden 4 yıl sonra 49 yaşında iken hayatını kaybetmiştir. Yazarın erken yaştaki ölümünün nedeninin kalp krizi olduğu tespit edilmiştir.


Otostopçunun Galaksi Rehberi

 

 Eskiler der ki: Eğer berbat bir perşembe sabahı geçirmemişseniz, bu kavramın anlamını bütün boyutlarıyla henüz bilmiyorsunuz demektir. Bazıları da bu cümlenin fazla iddialı olduğunu düşünür ve kahramanımız Arhurt Dent de bu kişilerden biridir; ta ki o perşembe sabahına kadar. Aslında o perşembe sabahı Yerküre’de yaşayan herkes için berbat geçmişti; değil mi ama yaşadığınız gezegenin aniden yok edilmesinden daha berbat ne olabilir ve hikâyemiz de işte o perşembe sabahı başlar.

 

Aslında Yerküre’deki canlıların tek bir kurtuluş yolu vardı: Gezegenin havaya uçmasından saniyeler önce Arthur Dent ve son on dört yıldır bu gezegende tıkılıp kalmış arkadaşı Ford Prefect bir uzay gemisine otostop çekmeyi başarmışlardı. Bu ikilinin yolları evrenin o ana dek gördüğü en güzel gemi olan Altın Kalp ile iki kafalı ve üç kollu eski bir hippi olan Galaktik İmparatorluk Hükümeti’nin Başkanı Zaphod Beeblebrox, paranoyak, zeki, ama kronik depresif robot Marvin ve yıllar öncesinden kısa bir anlığına gelen güzel bir kızla kesişecektir.

İyi de bizler neden doğduk? Neden ölüyoruz? Neden bileklerimize bu kadar uzun süre dijital saatler taktık? Bütün soruların cevabı yıldızlara doğru başparmağınızı kaldırmanızda yatıyor. Ve yanınızda bir havlu bulundurmayı asla unutmayın. İyi eğlenceler Restoran’a buyrun.

Asla pişman olmayacaksınız...

 

Otostopçunun Galaksi Rehberi

Galaksinin Batı Sarmal Kolu’nun bir ucunda, haritası bile çıkarılmamış ücra bir köşesinde, gözlerden uzak, küçük ve sarı bir güneş vardır. Bu güneşin yörüngesinde, tamamıyla önemsiz ve mavi-yeşil renkli, küçük bir gezegen döner. Gezegenin maymun soyundan gelen canlıları öyle ilkeldir ki dijital kol saatinin hâlâ çok etkileyici bir buluş olduğunu düşünürler. Bu gezegenin şöyle bir sorunu vardı: Üzerinde yaşayan halkın büyük bölümü çoğu zaman mutsuzdu. Bu sorun için pek çok çözüm önerilmişti, ama bunların çoğu genellikle yeşil renkli küçük kâğıt parçalarının hareketleriyle ilgiliydi. Bu da tuhaftı, çünkü aslında mutsuz olanlar yeşil renkli küçük kâğıt parçaları değildi. Bu nedenle sorun varlığını sürdürdü; halkın çoğunun durumu kötüydü ve onların büyük bölümüyse sefildi, dijital kol saatleri olanlar bile. Her şeyden önce, ağaçlardan inmekle büyük bir hata ettiklerini düşünenlerin sayısı gün geçtikçe artıyordu. Yaklaşık iki bin yıl sonra, bir perşembe günü korkunç, aptal bir felaket meydana geldi. İşte bu kitap o felaketin doğurduğu bazı sonuçların öyküsüdür. Üstelik unutulmaması gereken şu ki: Dizinin daha ilk kitabındasınız ve yine bir perşembe yaklaşıyor, hafta sonuna az kaldı.

 

Evrenin Sonunda Restoran

Milliways Öğlen Menüsü, editörünün iznini alarak, Otostopçunun Galaksi Rehberi’nden bir pasaj aktarmaktaydı. Pasaj şöyleydi: Belli başlı her galaktik uygarlığın tarihi üç ayrı ve fark edilebilir aşamadan geçme eğilimindedir. Bu aşamalar Hayatta Kalma, Sorgulama ve İncelikli Düşünmedir; bir başka deyişle Nasıl, Neden ve Nerede aşamaları olarak da bilinirler. Örneğin, ilk aşama Nasıl Yiyebiliriz? sorusuyla, ikinci aşama Neden Yiyoruz? sorusuyla, üçüncü aşamaysa Öğle Yemeğini Nerede Yiyelim? sorusuyla tanımlanmaktadır.Menü daha sonra Milliways’in, Evrenin Sonundaki Restoran’ın bu üçüncü soruya çok uygun ve seçkin bir cevap olduğunu söylüyordu.Altın Kalp’in yolcuları sabahtan itibaren altı tamamen imkânsız işi başarmışken, günü gerçekten layık olduğu bir şekilde taçlandırmaya karar vermişlerdi: Gidilebilecek en iyi restoranda, seyredilebilecek en iyi manzaraya karşı mükellef bir yemek.Bu arada gidiyoruz, ama aranızda rezervasyon yaptıran oldu mu?

 

Hayat, Evren ve Her Şey

Evren gerçekten çok tuhaf bir yer. Var olduğundan beri düzensiz aralıklarla birilerinin onu kurtarması gerekiyor ve işin ilginç yanı bu görev hep de başarılmıştır. Bu kez görev emri Arthur Dent’e ve zamanının bir bölümünü uçmayı öğrenmeye adamış olan arkadaşı Ford’a verilmişti. Oysa zavallı Ford, kendini yere doğru fırlatıp yeri ıskalamak olan temel uçuş bilgisini bir türlü hayata geçirememişti. Ama şimdi konumuz o değil. Zamanın sürekliliğinde doğan anaforların arasından kayarcasına geçen iki arkadaş karşılarında bir koltuk ve evreni yok etmeye kararlı Krikkit gezegeninin mutsuz halkının temsilcileri olan beyaz katil robotları buldular. Her şey bir yana çözümlenmesi gereken Nihai Soru’ya ne olmuştu? Bir zamanların iyilik dolu gezegeni şimdi nasıl tam bir yıkım yaratmanın peşine düşmüşlerdi? Bu sorular sizi heyecanlandırmış olmalı. Ama korkmayın, evrende kahramandan bol tek bir şey bile yoktur.

 

Elveda ve Bütün O Balıklar İçin Teşekkürler

Okumaya doyamadığımız maceramız yepyeni aşamalara giriyor. Kahramanımız Arthur Dent kendisinden beklenilmeyen bir kriket vuruşuyla galaksiyi kurtarmayı başarmıştı. Ardından da her iyi kahramanın yaptığını seçip bir parça kendisiyle baş başa kalmayı dilemişti. Aslında unuttuğu çok önemli bir gerçek vardı: Maceralar karşılarında gerçek bir maceraperest bulduklarında asla onun peşini bırakmazlar… O yüzden yağmurlu bir gecede karşısına 231 adet farklı yağmur tipini bilen ve bunların hiçbirinden bir parçacık bile olsa hoşlanmayan bir tür yağmur tanrısıyla karşılaşmakta, maceraperest bir otostopçu için çok da şaşırılacak bir şey yoktu. Şaşıracağı şeyse o berbat ve yağmurlu geceyi atlattıktan sonra karşısına inanılmaz güzellikte, gizemli bir kızın çıkmasıydı. Bütün bunların hiçbir anlamı yoktu. Uzayda savrularak geçirdiği sekiz yılın ardından, plastik bir alışveriş poşeti ve emektar havlusuyla birlikte evine dönmüştü ya, bu her şeye bedeldi. İyi ama gezegendeki bütün yunusların aynı anda ortadan kaybolmasının ardında yatan sır neydi? Galaksi boyunca otostop yapanların hayatında sıradan birkaç gündü sadece. Yeni olan ne miydi? Kitabı okuyun göreceksiniz?

 

Çoğunlukla Zararsız

Denir ki, evrende izlenilmeye, sevilmeye, özlenmeye değer her şeyin bir sonu varmış. Hiç değişmeyen bu kural ne yazık ki DNA’nın yazdığı bu mükemmel seri için de geçerli. Bir başka deyişle, ne kadar istemesek de beş ciltlik üçlememizin beşinci cildine geldik. Okumanızı ne kadar yavaşlatsanız da Otostopçunun Galaksi Rehberi bitiyor ya da kısa bir süre sonra bitecek. Her şeyi bilen eskilerin sevdiği ve DNA’nın kitabının başına aldığı önermeleri bir kez daha hatırlayalım: Bir şey olacaksa olacaktır. Herhangi bir şey, ortaya çıkarken bir başka şeyi ortaya çıkarıyorsa, bir başka şeyin ortaya çıkmasına neden oluyor demektir. O şey her neyse, olurken, kendi kendisinin yeniden ortaya çıkmasına sebep oluyorsa, tekrar olacaktır. Bununla birlikte kronolojik bir sıra izlenmesi şart değildir. Böylesine sağlam bir mantığın ardından kahramanımız son kez ve bu defa Yerküre’yi kurtarmak için akıl almaz bir maceraya giriyor. Üstelik bu kez işin içinde kızı olduğunu iddia eden Random da var ve elbette tahmin edebileceğiniz gibi Arthur’umuz kahraman olabilir, ama babalık müessesinin kurallarına çok yabancı olduğu için düşünmediği kadar kötü bir baba da çıkabilir.

 

5 kitaplık seri tek ciltte toplanmıştır.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Douglas Adams
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu HBV000006KS6R
Otostopçunun Galaksi Rehberi (Ciltli) - Douglas Adams
Çok İyi
(31)
Çok İyi (31)
%77
İyi
(4)
İyi (4)
%10
Ne İyi / Ne Kötü
(4)
Ne İyi / Ne Kötü (4)
%10
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(1)
Çok Kötü (1)
%3
Ortalama Puan
4,6
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Sadece satın alanlar (40)
Fotoğraflı değerlendirmeler (0)
Bu ürün ile ilgili 40 değerlendirme var.
Sırala
Bu ürün ile ilgili 40 değerlendirme var.
CO
CO
1. kitap gayet güzel fakat 2. kitaba geçtiğimde çok yavaşladı ve font dolayısıyla olduğunu düşündüğüm bi yoruculuk var. Tavsiyem ilk kitabı ayrı olarak alıp okumanızdır. Yazar o kadar fazla kelime türetmiş ki durup durup tekrar bakmanız gerekiyor bu ne diye. Türkçe çevirisi güzel gibi geldi.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(23) - Manisa
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
PT
PT
Dünyanın en güzel kitaplarından biri bence. Çok hızlı geldi, hediye olarak almıştım. Stresli zamanlarda okumak için birebir.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(34) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
SE
SE
kitap gayet düzgün sağlam bir şekilde geldi fakat PTTkargo ile geç geldi kitabı tavsiye ederim herkese ama PTTyi tercih etmeyin
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(20) - Bilecik
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
BY
BY
Ciltli, beş kitabın birleşimi
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(49) - Rize
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
MK
MK
güzel bir kitap. bilim kurgu sevenler için tavsiye ederim.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(42) - Amasya
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
ME
ME
6 yıldız olsaydı onu verirdim :) Bilim Kurgu veya Felsefe severler için okunması gereken bir kitap. Tabi burada işin içine biraz mizah katılmış :)
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(18) - Antalya
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
NK
NK
Oğlumun vazgeçemediği okumaya doyamadığı sürükleyici bir kitap
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
- Ankara
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
FT
FT
memnunum hızlı geldi.teşekkürler
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(28) - Kocaeli
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
BY
BY
hoş kitap
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
- Kocaeli
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
ÜK
ÜK
GAYET GÜZEL .TARİF EDİLDİĞİ GİBİ.ÜRÜNÜN PAKETLENMESİ ÇOK İYİ. KARGO SÜRESİ NORMAL.PİYASANIN 2/3 FİYATINA OLMUŞ OLMASI DA AYRICA BİR GÜZELLİK KATIYOR...EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(51) - İzmir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
AK
AK
Bilim kurgu severler için güzel ve eğlenceli bir kitap. Kitabı Black Friday zamanında çok uyguna aldım.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(37) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
HO
HO
Kitap gayet hoş fakat bir yerden sonra sıkıyor araya başka kitaplarada şans verilmeli hemen başlayıp bitirilecek bir kitap değil
Değerlendirme sahibi bu ürünü 3KKampüskırtasiye satıcısından aldı.
- Balıkesir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
MK
MK
çok güzel konusu olan koleksiyonluk eser..
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(35) - Eskişehir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
OP
OP
Kitap elime ulaştı, daha doğrusu ben aldım. Kitapın köşelerinde ezilme vardı ve kapakta ise yapışkan izleri bulunuyordu. Biraz okudum gayet güzel eğlenceli ve öğretici bir kitap almanızı tavsiye ederim.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
- İzmir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Kitap elime sorunsuz bir şekilde ertesi günü ulaştı paketleme güzeldi daha ne olsun. Kitap keyifle okumalık ve tavsiye ederim.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(34) - Balıkesir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
GE
GE
Ürün çok hızlı geldi çok teşekkür ederim sabırsızlıkla bekliyordum fakat 391/392. sayfası yok , basım hatası olmuş sayfa katlanmış :( biraz üzüldüm :(
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(30) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Kitap eğlenceli fakat belli bir süre sıkmaya başlayabiliyor.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(34) - Eskişehir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
DK
DK
kitap geç geldi ama kitap okunmaya değer.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(18) - İzmir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
SU
SU
Beklediğim takip ettiğim kitaptı... indirime girdi ve aldım. teşekkürler.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
- Adana
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
EY
EY
Sürükleyici Bir kitap. gerçekten okunması lazım
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(28) - Ordu
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Harry Potter ve Felsefe Taşı - J. K. Rowling
Ben Kirke - Madeline Miller
Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
Harry Potter ve Sırlar Odası - J. K. Rowling
%40
26,00 TL 15,60 TL
%50
38,00 TL 19,00 TL
%50
30,00 TL 15,00 TL
%40
30,00 TL 18,00 TL
Satıcı
Hepsiburada 10
Hepsiburada 10
Hepsiburada 10
Hepsiburada 10
Değerlendirmeler
(199)
(150)
(115)
(114)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz - Ciltsiz
Sayfa Sayısı 276 408 - 316
Yayın Tarihi 2016 2019 - 2016
Yazar J. K. Rowling Madeline Miller Aldous Huxley J. K. Rowling
Başa dön