Plastik Maket

Plastik Maketler

Gerçek ya da kurgusal nesnelerin belirli ölçeklerde küçültülmüş kopyası olan maket oyuncaklar, severek yapılan hobi çeşitlerinden biridir. Belirli nesnelerin birebir kopyalarından oluşan maketler plastik, ahşap, karton ve metal gibi farklı malzemelerden yapılır. Plastik maketler arasında ise farklı zevklere hitap eden farklı konseptlere uygun ürünler bulunur.

Plastik Maketler

Plastik malzemeden üretilmiş motosiklet, otomobil, uçak gibi çeşitli ulaşım araçlarına ait maketler; asker ve askeri temalı maketler, hayvan maketleri türünde ürünler yer alır. Farklı ölçeklere sahip olan maketler içinde, zorluk derecesi ve parça sayısını ürün sayfalarından detaylıca öğrenebilirsiniz. Plastik maketler arasında renkli parçalardan üretilen ürünleri ya da boyama gerektiren maketleri bulabilirsiniz.

Otomobil maketleri arasında ise birbirinden farklı pek çok ürün sizleri bekliyor. Yarış arabaları, klasik arabalar, nostaljik arabalar, lüks markaların klasik araç maketleri arasında zevkinize uygun ürün çeşitlerini kolayca bulabilirsiniz. Yarış arabaları içinde birebir orijinal araçların detaylarına sahip Formula 1, 4x4 yarış aracı ve çeşitli yarış otomobilleri özellikle erkeklerin ilgisini çekecektir. Aynı zamanda otomobil maketleri arasında, ürün sayfalarından aracın üretildiği yıl, motor gücü, hız gibi detayları öğrenebilirsiniz.

Deniz araçları arasında savaş temalı gemilere, deniz altı gibi ürünlere ve seyir gemilerine ulaşabilirsiniz. Uçak modellerinde ise klasik tayyare, helikopter, zeplin, savaş jetleri, savaş uçakları gibi farklı ilgi alanlarına hitap eden ürünleri tercih edebilirsiniz. Savaş temalı maketler arasında tank, askeri kamyonet ve asker figürü gibi maketleri bulabilir, tasarladığınız konsepte uygun olanı satın alabilirsiniz.

Plastik Maket Malzemeleri

Kutular içinde plastik yüzeylere bitişik olan veya parçaları içinde karışık gelen maketlerin yapımı için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulur. Plastik maketler arasında renkli parçalar halinde gelenler için cımbız, maket bıçağı ve yapıştırıcı gibi el aletlerine ve yardımcı malzemelere gereksinim vardır. Maketlerde ulaşılması zor yerlere küçük parçaları takmak için kullanılan ince uçlu cımbızlar tercih edilir. Maket bıçaklarında ise farklı inceliklere sahip uçları bulunan ürünler kullanılır.

Maketleri yapıştırmak için ise özel üretilen yapıştırıcılar bulunur. Plastik yüzeyler için özel üretilen güçlü ürünler tercih edilir. İnce ucu ile kolay sürülebilen plastik maket yapıştırıcılar küçük ve hassas parçaları başarıyla yapıştırır. Maketleri boyamak için kullanılan malzemelerin başında ise fırça çeşitleri gelir. Farklı kalınlıklara sahip fırçalar büyük parçaları ve en ince detayları başarıyla boyamanıza imkan verir. Boya çeşitlerinde ise ürün sayfasına giderek makete uygun renkleri öğrenebilirsiniz. Maket çeşitleri arasında boyama fırçası, boyaları ve yapıştırıcısı ile birlikte satılan özel setlere de ulaşabilir, bu ürünler sayesinde maketleri malzeme sorunu olmadan zevkle yapabilirsiniz.

Plastik Maket Fiyatları

Farklı modellere sahip plastik maket çeşitlerinin fiyatları, markalara ve parça sayısına bağlı olarak değişir. Orijinal ürünlerin birebir kopyası olan maketlerin, zorluk dereceleri de çeşitlik gösterir. Askeri temalı maketlerde asker figürleri cazip fiyatlara sahipken uçak, jet, savaş gemisi, zeplin ve helikopter türünde ürünlerin fiyatları farklıdır.

Gerçek araçların maketleri arasında 5 yıldızlı seyir gemisi Queen Elizabeth ve MS Trollfjord gibi maketler oldukça uygun fiyatlar ile sizlere sunulur. Otomobil maketlerinde ise yarış arabaları, klasik arabalar ve lüks markalara ait araç maketleri detayları ve ölçekleri ile dikkat çeker. Yarış arabaları gibi nostaljik araçların fiyatları da, değişiklik göstererek farklı bütçelere hitap eder.

Otomobil maketlerinin dışında hayvan figürleri de plastik maketler arasında bulunur. Özellikle gece parlama özelliği ile çocuk odalarını renklendirecek maketleri de inceleyebilirsiniz. Revell, Buffer ve Maisto gibi farklı markalardan temin edeceğiniz maketleri, boş zamanlarınızda keyifle yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Plastik Maket Modelleri

2686 ürün listeleniyor
Revell
TY7i
Jiuyue
Hasegawa
Favorite12
Flexible1
Winter12
Xiangshan
Modern123
Weishuo
Cyclone
Pm Model
Academy
Mistercraft
Dragon
Faller
Afv Club
ARGE VE 3D
Kinetic
Zekupp
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 2686 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?