Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ruşen Eşrefi, Atatürk Ve Çanakkale

Yarımada Yayınları
400,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510776
Ruşen Eşrefi, Atatürk Ve Çanakkale
“…Devrinin tanınmış yazar ve şairleri ile yaptığı mülakatların birden üne kavuşturduğu Ruşen Eşref, taşıdığı gazeteci kimliğinin getirdiği merak ve sorularla Çanakkale Savaşı’nın devam ettiği günlerde bu destansı vatan savunmasına kayıtsız kalamaz. Daha önce de çeşitli cephelerde I. Dünya Savaşı’nın izlerini sürmüş olan Ruşen Eşref, Çanakkale’de yaşananların taşıdığı anlam ve öneme karşılık kahraman askerlerimizin yarattığı bu büyük destanın basınımızda yeterince yer almadığını farkeder.

Askerimizin kahramanlıklarını yabancılardan öğrenmeyi gazeteciliğimiz açısından eksiklik olarak gören Ruşen Eşref, bir Türk gazeteci olarak öncelikle Çanakkale Savaşları’nı yapan ve kazanan askerlerimizi millete tanıtma ihtiyacı duyar. Böylece millet, kendisi için hayatlarını hiçe sayan kahramanları tanıma fırsatı bulacaktır. Yazarın kapısını çaldığı ilk isim bu savaşların her gününe büyük ve etkili bir faaliyetle katılan, askeri dehası ile savaşın kaderi üzerinde doğrudan rol oynayan Mustafa Kemal Paşa''dır…”

Gülcan Tezcan’ın hazırladığı “Ruşen Eşref, Atatürk ve Çanakkale”de, Ruşen Eşref’in hayatı, Çanakkale’ye gidişi ve Atatürk’le yaptığı tarihi röportajı okuyacak, Bir savaş muhabirini “Diyorlar ki Muharriri” yapan sürece tanık olacaksınız.
Sayfa Sayısı 88
Yayın Tarihi 2008
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KYARIMADA03
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön