Tarih

Antik dönemlerden günümüz dünyasına kadar geniş bir yelpazede, her ulusun ve milletin tarihini anlatan, geçmişe ışık tutan kitap seçenekleri sizler için geliyor. İnsanlığın geçmişte ne gibi dönemler yaşadığını, hangi koşullarda ne gibi gelişmeler sağladığını anlatan birbirinden farklı kitap çeşidi, farklı yazarlar ve yayınevleri ile sunuluyor. Raflarınızdaki yerini almaya hazırlanan bu eserler, ülke geçmişinizi anlamaya, yaşadığınız dünyanın ne gibi süreçlerden geçtiğini görmenize ve insanlığın nasıl geliştiğine dair bilgiler sunuyor. Önemli liderlerden tarihi gelişmelere, evrimsel süreçlerden savaşlara kadar pek çok farklı olayın ve hayatın anlatıldığı kitaplarda; M.Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet gibi önemli isimlerin hayat hikayelerini bulabilir, Osmanlı Devleti, Roma gibi imparatorlukların geçmişlerine göz atabilir, insanlık tarihindeki en önemli konulara dair bilgiler edinebilirsiniz. Antik dönemlerden modern çağlara kadar, asırlardır süren insanlık tarihini anlatan, birbirinden önemli isimlerin farklı kaynaklardan yararlanarak yazdığı eserleri bir arada bulabilir, tarih hakkında eğlenceli bir serüvene çıkabilirsiniz. 2.Dünya Savaşı'ndan Kavimler Göçüne, Cumhuriyet'in ilk yıllarından Sümerler'e, Afrika kabilelerinden, gelişmiş modern toplumlara kadar pek çok farklı konu sizler için bir arada sunuluyor. 

Tarihin Alt Kategorileri Nelerdir?

Ülkeleri, ulusları, medeniyetleri ve insanlığı etkileyen olayları, kanıtlar ve belgeler göstererek anlatan ve bu olayların sonraki nesillere nasıl etkiler bıraktığını gösteren alana tarih adı veriliyor. Kategori içerisinde genel tarih alanındaki eserlerin yanı sıra; Türk Tarihi, Yakın Türkiye Tarihi, Osmanlı Tarihi, gibi alt kategoriler de yer alıyor. Dünyanın seyrini etkileyen ve geniş kitlelerin kaderini değiştiren olayların anlatıldığı eserleri Dünya Tarihi alanında bulabilir, antik medeniyetlerin ne gibi etkiler bıraktığını, hangi gelişimlere ön ayak olduklarını anlatan eserleri ise Antik - İlk Çağ Tarihi alanında görebilirsiniz. Kilisenin baskın gücünü anlatan, bilimin gelişmesini gösteren, insanlığın özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini gözler önüne seren eserleri Ortaçağ Tarihi alanında bulabilir, bu eserlerden faydalanarak dünya tarihine damgasını vurmuş Rönesans, Reform hareketlerinin ortaya çıkışlarını, yüzyıl savaşlarının nasıl olduğunu, imparatorlukların çöküşlerini yorumlayabilirsiniz. İslamiyetin yayılışını, eserlerini, önemli şahsiyetlerinin ortaya koyduğu yazıları, yahudilerin Mısır'dan göçlerini anlatan eserleri ve hristiyanlıktaki kutsal sayılan yazıları Dinler Tarihi alanında inceleyebilirsiniz. 

Hangi Tarih Kitapları Okunmalı?

İnsanlığın geçmişini ve yaşadığı olayları anlatan bir çok eser sizler için bir arada sunuluyor. Evrimsel süreci, tarım toplumlarını, batıl inanışları ve farklı medeniyetlerin gelişlerini anlatan Yuval Noah Harari'nin "Sapiens" isimli eseri mutlaka okunması gereken eserler arasında yer alıyor. İlber Ortaylı'nın bir ulusun kaderini değiştiren, kurtuluşun ve direnişin baş mimarı olan M. Kemal ATATÜRK'ün hayatını anlattığı "Gazi Mustafa Kemal Atatürk" isimli eseri de yine Cumhuriyet tarihini anlamak için okunması gereken eserlerin başında geliyor. Ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez'in antik dönemlerden günümüze kadar ele alarak yazdığı ve ekonomik gelişmeleri anlattığı "Tarihsel Süreç İçerisinde Dünya Ekonomisi" isimli eseri de ekonomiyi ve paranın gücünü anlamak için okunması gereken eserler arasında gösteriliyor. Tüm dünyada kabul gören bir tarihçi olan Halil İnalcık'ın "Osmanlı Tarihinde Efsaneler ve Gerçekler" isimli eseri, Erhan Altunay'ın "İstanbul'un Pagan Çağı" adlı eseri, Jared Diamond'ın antik dönemlerden itibaren insanlığın gelişmelerini incelediği "Tüfek, Mikrop ve Çelik" isimli eseri de mutlaka okunması gereken eserler arasında yer alıyor. Muazzez İlmiye Çığ'ın "Uygarlığın Kökeni Sümerler" eseri, Sinan Meydan'ın "Atatürk Etkisi" isimli eseri, H. B. Lidel'in "Hitler'in Generalleri Konuşuyor" isimli eseri de farklı alanlarda okumalar yapmak isteyenlerin yardımcısı oluyor. Andrew Marr tarafından yazılan "Büyük Dünya Tarihi" isimli eser, dünya tarihine ışık tutarken, Donald Sommerville'nin "2. Dünya Savaşı" isimli eseri o dönem ki savaşı, koşullarını ve insanlık üzerindeki etkilerini gözler önüne seriyor. Tarih konusundaki pek çok farklı kitap seçeneğini hepsiburada.com kalitesi ile bulabilir, farklı fiyat seçeneklerine sahip ürünleri kolaycasatın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tarih Kitapları ve Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Araştırma ,Tarih & Siyaset
Araştırma ,Tarih & Siyaset
Tarih
Tarih
Tarih
Tarih
Türk Tarihi
Türk Tarihi
Yakın Türkiye Tarihi
Yakın Türkiye Tarihi
Osmanlı Tarihi
Osmanlı Tarihi
Dünya Tarihi
Dünya Tarihi
Antik - İlkçağ Tarihi
Antik - İlkçağ Tarihi
Ortaçağ Tarihi
Ortaçağ Tarihi
Dinler Tarihi
Dinler Tarihi
Türk Tarih Kurumu Yayınları Tarih
Kronik Kitap Tarih
İş Bankası Kültür Yayınları Tarih
Timaş Tarih Tarih
Dorlion Yayınları Tarih
Yeditepe Yayınevi Tarih
Ötüken Neşriyat Tarih
Alfa Yayınları Tarih
İletişim Yayınevi Tarih
Gece Kitaplığı Tarih
Kaynak Yayınları Tarih
Çizgi Kitabevi Yayınları Tarih
Bilge Kültür Sanat Yayınları Tarih
Halk Kitabevi Tarih
Kitabevi Yayınları Tarih
Yapı Kredi Yayınları Tarih
Tarih Vakfı Yurt Yayınları Tarih
Kişisel Yayınlar Tarih
Atatürk Araştırma Merkezi Tarih
Berikan Yayınları Tarih
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?