Yakın Türkiye Tarihi

Tarih meraklılarını 20. ve 21. yüzyıldaki önemli gelişmelere götüren yakın Türkiye tarihi kitaplarıyla merak uyandıran konular hakkında keyifli okumalar yapabilirsiniz. Osmanlı'nın son yılları, I. Dünya Savaşı, Çanakkale Destanı gibi Cumhuriyet öncesi konularla ilgili tarihçilerimizin yazdığı kitapları okuyabilirsiniz. Köy Enstitüleri, Çok Partili Hayata Geçiş, İnkılaplar gibi Cumhuriyet sonrası dönemle ilişkili konuları da tarih kitaplarından okuyabilirsiniz. YKS, KPSS gibi sınavlarda karşınıza çıkabilecek sorulara da yakın Türkiye tarihine ait kitaplarla çalışabilirsiniz. İlber Ortaylı'nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında kaleme aldığı eserler sayesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusunun hayatı boyunca gerçekleştirdiği çalışmaları kronolojik bir şekilde okuyabilirsiniz. Cumhuriyet döneminin eğitim alanındaki önemli atılımlarından biri olan köy enstitüleri hakkında yazılmış eserlerle bilgi toplayabileceğiniz okumalar yapabilirsiniz. Türk Rönesans'ı olarak da adlandırılan köy enstitülerinin nasıl kurulduğunu ve neden kapatıldığını yakın Türkiye tarihine dair kitaplarla öğrenebilirsiniz.

Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Nelerdir?

Günümüzü etkileyen ve Çağdaş Türk Tarihi derslerinde işlenen konulara tarihçilerimizin kaleme aldığı kitaplar sayesinde ayrıntılarıyla ulaşabilirsiniz. İnönü'nün diplomatlık çalışmalarını aktaran kitaplar aracılığıyla İsmet Paşa'nın Lozan Görüşmeleri'nde neler yaptığını, hangi çalışmaları yürüttüğünü okuyabilirsiniz. Çok okunan değerli tarihçilerimizin Türkiye’nin yakın tarihi ile ilgili kaleme aldığı  eserler 20. yüzyılda yaşanan önemli siyasi gelişmelere yeni bir bakış açısıyla bakmaya başlayabilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne geçiş sürecinde yaşanan sancılara da değinen tarihçilerimiz hangi inkılapların yapıldığını da okurları ile paylaşmaktadır. Dünyaca ünlü Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'ın yazdığı ve Sümerlileri anlatan kitaplar sayesinde Mustafa Kemal'in Türk Tarihi'nin araştırılması için verdiği katkıların neler olduğunu okuyabilirsiniz. Atatürk ve Cumhuriyet Dönemi hakkında yayımladığı kitaplarıyla dikkat çeken yazarlardan olan Sinan Meydan'ın değerli eserlerini okuyarak yakın tarihimiz hakkında yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Yakın Türkiye Tarihi İle İlgili Kitaplar Nelerdir?

Falih Rıfkı Atay'ın anılarını anlattığı eserlerini okuyarak Kurtuluş Savaşı ve Atatürk hakkında yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Öğretmenler tarafından öğrencilere tavsiye edilen tarih kitapları geçmişi daha derin bilgilerle öğrenmeye katkı sağlar. Kurtuluş Savaşı'nın yaşandığı dönemdeki politik ortam hakkında bilgiler veren eserler İttihat ve Terakki cephesinin yaptığı çalışmaları ve Enver Paşa'nın o dönemde hangi hamleleri gerçekleştirdiğini de okurlarla buluşturur. Atatürk'ün dikte ettirerek yazdırdığı Nutuk'u günümüz Türkçesine uygun şekilde güncellenmiş baskılarla okuyabilirsiniz. Öğrenciler İçin Nutuk kitabını satın alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecini ve sonrasındaki devrimleri okuyabilirsiniz. Dikkate değer önemli yazarlar tarafından kaleme alınmış eserler sayesinde Kurtuluş Savaşı'nda yaşanan sorunlar ve verilen mücadeleler hakkında önemli bilgilere erişebilirsiniz. Çanakkale Zaferi'nin tarihimiz açısından önemini anlatan kitaplarla Çanakkale Destanı'na dair daha geniş açılı bir bakış kazanabilirsiniz.

Önerilen Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Hangileridir?

Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Kazım Karabekir'in anılarını aktaran kitapları okuyarak bu savaşta yaşananlara onun gözünden tanık olabilirsiniz. Tarihimize dair önemli olayları yabancıların kaleminde okumak isteyen edebiyatseverler için ideal kitaplar da bulunur. Yabancı askerlerin Çanakkale'de yaşadıklarını aktaran eserler ile Çanakkale Destanı'nın yabancılar tarafından nasıl göründüğünü daha iyi kavrayabilirsiniz. Yayınevlerinin tarih dizilerinden çıkan eserlerle Atatürk'ün Samsun'a çıkmasından önceki aylarda ve sonrasında neler yaşandığını ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. Geniş bir zaman aralığını kapsayan tarih kitaplarıyla geçmişten günümüze ülkemizde politika alanında önemli rol oynayan siyasetçilerimizin görev süreleri boyunca neler yaptıklarını daha iyi anlayabilirsiniz. Kore Savaşı'nı konu alan tarihsel kitapları satın alarak Kore'ye gönderilen Türk askerlerinin savaşın seyrini nasıl değiştirdiğini tarihsel bir anlatımla kavrayabilirsiniz. Cumhuriyetin ilk yıllarını bizzat yaşamış isimlerin eserleri ile Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamını derinlemesine okuyabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yakın Türkiye Tarihi

1140 ürün listeleniyor
Kaynak Yayınları
İletişim Yayınevi
Timaş Tarih
İş Bankası Kültür Yayınları
Türk Tarih Kurumu Yayınları
Bilgi Yayınevi
Yeditepe Yayınevi
İmge Kitabevi Yayınları
Atatürk Araştırma Merkezi
Kitabevi Yayınları
Remzi Kitabevi
Yapı Kredi Yayınları
Kastaş Yayınları
İnkılap Kitabevi
Truva Yayınları
Ayrıntı Yayınları
Doğan Kitap
Alfa Yayınları
Belge Yayınları
Kronik Kitap
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 1140 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?