Türk Tarihi

Türk Tarihi'ni anlatan kitaplarla önemli tarihçilerimizin ve yabancı araştırmacıların kaleme aldıkları eserleri okuyabilirsiniz. Tarihimizi daha iyi öğrenmek ve geçmişte yaşanmış gelişmelerin günümüze nasıl etki ettiğini tarih kitapları aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Tarihte kurulmuş Türk devletlerini detaylı bir şekilde inceleyen kitaplarla tüm Türk devletleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çok geniş bir coğrafyaya yayılmış olan farklı Türk devletlerinin ne gibi maceralar yaşadığını, tarihte ne izler bıraktığını bu kitaplar aracılığıyla okuyabilirsiniz. Uzun yıllar ayakta kalmış Selçuklu, Osmanlı gibi devletlerin bunu nasıl başardığını tarihî inceleme ve araştırmaları okuyarak öğrenebilirsiniz. Çağdaş Türk Tarihi'ni aktaran kitaplarla Türkiye Cumhuriyeti ve Türkî Cumhuriyetler hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Belirli dönemleri ya da belirli olayları derinlemesine inceleyen çalışmalar sayesinde ilgi duyduğunuz özel konular hakkında lezzetli okumalar yapabilirsiniz.

Türk Tarihi Hakkında Kitap Önerileri Nelerdir?

Halil İnalcık, İlber Ortaylı, Ziya Gökalp, Mehmed Fuad Köprülü gibi birçok değerli tarihçimizin çalışmalarını içeren kitaplar ile Türk Tarihi hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. Fetihler, savaşlar, inkılaplar, ıslahatlar, isyanlar gibi çok farklı dallara ayrılarak yazılmış eserleri ihtiyaç duyduğunuz ayrıntılı verilere ulaşmak için inceleyebilirsiniz. Makale ve tez yazarken kaynak olarak gösterebileceğiniz bilimsel tarih kitapları tarafsız yaklaşımları ve somut gerçekleri ön plana alarak konularını işlemeleriyle akademik olarak da kaliteli eserler arasında yer alır. Asya'daki eski Türk medeniyetlerinin kültürel eserlerini, mimari yapılarını inceleyen tarih kitapları sayesinde derlenmiş bilgilerden ortaya çıkan aydınlatıcı çalışmaları okuyabilirsiniz. Tarih biliminin esaslarına uygun şekilde yazılan ve kanıtlara dayandırılarak aktarılan olaylar okuyucuların gerçek bilgileri saf bir şekilde edinebilmesini sağlar. Tarihi figürleri anlatan eserlerle biyografik olarak yazılmış tarih kitapları satın alabilirsiniz. Bir ülkeyi, bir milleti ya da bir savaşı etkilemiş şahısların yaşamını ayrıntılarıyla anlatan kitaplar aracılığıyla bu isimlerin tarihteki yeri ve önemi hakkında aydınlatıcı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Türk Tarihi Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Ciltli ve karton kapaklı baskılarla okurlara yayınevlerinin tarih dizileri aracılığıyla ulaştırılan kitaplar her bütçe için ideal fiyatlara sahip seçenekler içerir. Filtreleme yaparak bütçenizi aşmayan kitapları görüntüleyebilirsiniz. KPSS, YKS gibi sınavlara çalışırken de merak ettiğiniz konular hakkında geniş çaplı bilgi almak ve tarih merakınızı gidermek için bu kitapları okuyabilirsiniz. Üniversitelerin tarih bölümlerinde çalışan profesörlerin akademik çalışmaları ile açıklanan tarihi olaylar bilimsel bilgi edinmek isteyen okurlar için sade bir şekilde anlatılmaktadır. Tarihi olayların oluşumuna neden olan etkenler ve bu olayların sonucunda ortaya çıkan yeni gelişmeler de tarihçiler tarafından irdelenerek kitaplarda anlatılmaktadır. Türklerin etkileşim içinde bulunduğu medeniyetleri, Araplarla, Batılılarla olan ilişkilerini tarihi olaylar çerçevesinde okuyarak daha yakından tanıyabilirsiniz. Eski yüzyıllarda eserlerini kaleme almış tarihçilerimizin yapıtlarını günümüz Türkçesiyle yeniden düzenlenmiş şekilde yapılan baskılar sayesinde rahatça okuyabilirsiniz.

Türk Tarihi'ne Dair Önemli Kitaplar Hangileridir?

Çok geniş bir coğrafyayı ve çok geniş bir zaman dilimine kapsayan Türk Tarihi hakkında birden fazla kaynaktan okuma yaparak bilgiler edinebilirsiniz. Yazıtlar, anlaşmalar, kalıntılar ve geçmiş dönemlerinin tarihçilerinin kaleme aldıklarıyla beraber daha iyi bir tarihî perspektif kazanabilirsiniz. Türk Tarihi üzerine yaptığı araştırmalarla bu alanda adından sıkça söz ettiren Halil İnalcık, İlber Ortaylı gibi isimlerin çalışmaları okurların ilgiyle okudukları eserler arasında yer alır. Türk Tarih Kurumu'nun bastığı kitaplarla farklı Türk topluluklarının geçmişlerini ve eserlerini daha iyi tanıyabilirsiniz. Feridun Fazıl Tülbentçi, Zeki Velidi Togan gibi önemli tarihçilerimizin yapıtları da hem tarihseverler tarafından hem de tarihçiler tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir. İlgi gösterdiğiniz konular doğrultusunda seçeceğiniz kitapları sipariş ederek tarih hakkındaki kitaplarınızın arasına yenilerini ekleyebilirsiniz. 

 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Türk Tarihi Kitapları

1465 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın