Kronik Kitap, 2016 yılında yayın hayatına başladı. Adem Koçal tarafından kurulan yayınevi, tarih alanında yayımladığı ilk 4 önemli kitap ile okurlara ulaşacağı eserlerin öncelikli olarak hangi kategoride olacağının bilgisini vermiş oldu. Türkiye'de yayıncılığın ve kitap satışının sadece bilinen konular, ilgi çeken içerikler ve yazarlar üzerinden gerçekleştiği bir sektör olmasını reddeden yayınevi, baskı kalitesi, tasarım ve iletişim ile de kitabın okura ulaşabileceğini iddia ediyor. Yayınevi, bastığı ve yayımladığı eserlerin üst düzey bilgi sunmasının yanı sıra tasarım, kalite gibi diğer standartları da yükselterek yayıncılık sektörünü daha üst seviyelere çıkarmaya gayret ediyor.   

Kitapseverlere Sosyal Bilimler Ve Tarih Kaynakları

Kronik Kitap, Türkiye ve dünya tarihini başka bir açıdan gösteren, okurla samimi bir iletişim dili benimseyen, dünyanın en önemli tarihçilerinin eserleri başta olmak üzere sosyal bilimler alanında birçok değerli eseri edebiyat dünyasına sunuyor. Yayın dünyasına kattığı eserler arasında özellikle tarihi kitaplar ve iş dünyasının kaderini değiştiren çeşitli olayları anlatan analitik kitaplar öne çıkıyor.   

Moğollardan Günümüze Yaşam Ve Siyaset

Yakın ve uzak tarihimiz üzerine yazılmış birçok kitap, Kronik Kitap güvencesiyle okurların beğenisine sunuluyor. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan siyasi olaylar ve kentlerdeki sosyal hayatın akışı üzerine kaleme alınmış eserler ile yakın tarihe dair güvenilir bilgiler edinmek mümkün. İmparatorluk öncesi süreç ve Türk devletlerinin savaş, siyaset, toplumbilim stratejileri üzerine yazılmış eserler de yayınevi tarafından okurlar ile buluşturuluyor. Kronik Kitap eserleri, tarihi sadece Türk yazarlardan değil, yabancı yazarların kaliteli çevirilerinden de okuma imkanı tanıyor. Özellikle savaş sanatları ve savaşın toplum üzerindeki sosyopsikolojik yansımaları üzerine yazılmış kitaplar, tarihi farklı perspektiflerden inceleyen kaynaklar olarak öne çıkıyor. Savaş, sosyal yaşam temalı kitapların yanı sıra, seyahatname olarak yazılmış eserler de yayınevinin portföyünde bulunuyor.

Popüler Bilim Eserleri de Kronik Kitap Yayınları Arasında

Kronik Kitap, ürünleri ile geçmiş ve gelecek arasında bir köprü oluşturuyor. Bir taraftan tarihsel süreçleri anlatan eserler yayımlarken diğer taraftan da iş dünyası ve popüler bilim eserlerine de yer veriyor. Yeni trendler, iş dünyasında daha çok kazandıran yöntemlerin uygulanması ile gelişen süreçler ve analizleri gibi detaylı araştırma kitapları da Kronik Kitap'ın yayımladığı eserler arasında bulunuyor. Son dönemlerde trend olan yapay zeka, sanal para, robotik kodlamalar gibi birçok konuyu ele alan kitaplar, çok satanlar listelerine girmeyi başarıyor. İnsan aklını zorlayan popüler bilim konuları, son yıllarda kitleleri peşinden sürüklemiş bilimsel gelişmeler ve bu gelişmeleri takip eden olayların anlatıldığı eserler raflardaki yerini alıyor. Geçmişin tarihsel süreci ve şimdiki zamanın analizi ile ilgili kitapların arasında, kişisel gelişim tecrübelerinin anlatıldığı, deneysel bakış açısıyla yazılmış derlemeler de kitap portföyünde yer alıyor. 

İmzalı Kitaplar Çantalı Setler 

Kronik Kitap, okurlarına ulaşmak için yaratıcı yollara başvurmayı da ihmal etmiyor. Kapak tasarımları ile kişiyi okumaya çağıran kitapların yanı sıra imzalı kitap serileri ile de insanları kitap okumaya motive ediyor. Özellikle birbirine yakın tarihsel süreçleri ya da aynı çatı altında birbiriyle bağlantılı çeşitli olayları anlatan kitapları set olarak bir araya getiriyor. Ayrıca aynı yazarın, yakın konularda yazdığı eserleri de bir araya getirip set olarak sunan yayınevi, tüm bu setler için özel bez çantalar üreterek, eserleri taşınması kolay ve şık hediyeler haline dönüştürüyor. Okumak ve paylaşmak isteyen herkesin rahatlıkla satın alabileceği ve hediye edebileceği bu ürünler için internet sitesine göz atmak yeterli oluyor.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...