Dünya Tarihi

Zengin bir içeriğe sahip olan dünya tarihi kitap seçenekleri, merak ettiğiniz çeşitli coğrafyalara ve medeniyetlere dair bilgilere kolayca erişmenize yardımcı olur. Kaliteli baskıları ile de okurların beğenisini kazanan kitaplar, renkli ve renksiz baskılara sahip olan birçok eseri içerir. Renkli baskıları bulunan ve içeriklerinde haritalarla fotoğraflara da yer veren eserler sayesinde görsel hafızanıza da hitap edecek şekilde okumalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tarihteki önemli karakterleri konu olan ve dünya tarihi kitap önerileri arasında dikkat çeken eserlerle beraber çeşitli şahısları yakından tanıyabilirsiniz. Dünya tarihine damgasını vurmuş siyasetçileri, askerleri, bilim insanlarını, politikacıları ve düşünürleri yakından tanıyarak bilgi birikiminizi arttırmak için bu eserlerden yararlanabilirsiniz. Önemli yazarların ve tarihçilerin kaleme aldığı eserler, geniş bir araştırma evresinden sonra ortaya kondukları için doğru bilgilere ulaşabilmenize yardım eder. Hem yerli hem yabancı yazarların eserlerine dünya tarihi kitapları arasından erişebilirsiniz. Güven veren ve okurların beğenisini kazanan yayınevleri tarafından çevirisi yapılmış yabancı eserleri edebi bir zevkle okuyabilirsiniz.

Dünya Tarihi Kitapları ile Yeni Bilgiler

Farklı kıtalara ait tarihi bilgilere erişmek için büyük dünya tarihi kitap setlerinden yararlanabilirsiniz. Asya tarihi, Avrupa tarihi, Güney Amerika tarihi, Kuzey Amerika tarihi gibi spesifik alt kategorilere özel olarak hazırlanmış kitaplar, kronolojik şekilde size bilgi aktarır. Böylece belirli bölgelerde tarih boyunca yaşamış olan medeniyetleri sıralı olarak öğrenebilirsiniz. Çeşitli coğrafyalarda yaşanmış olan çatışmaları ve savaşları, yapılmış olan barış antlaşmalarını öğrenmek için de dünya tarihi kitaplarının içeriğinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu kitaplarla beraber okuma yapıp genel kültürünüzü arttırırken okul yaşamınızda da daha başarılı hale gelebilirsiniz. Tarih dersinde ve tarihle ilgili derslerde daha geniş bir perspektife ve bilgi birikimine sahip olmak için okumalarınızı arttırabilirsiniz. ÖSYM sınavlarına hazırlanan adaylar için de avantaj sağlayan dünya tarihi kitap seti çeşitleri yardımıyla bilgilerinizi zenginleştirebilirsiniz. Tematik olarak hazırlanmış olan çeşitli eserler, belirli bir konuya dair ayrıntılı bilgilere ulaşabilmenizi sağlar. Böylece Roma, Osmanlı gibi medeniyetlerin tarih boyunca yaşadığı süreçleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda medeniyetleri ve imparatorlukları inceleyen kitaplarla askeri, kültürel ve politik alanlarda farklı bilgilere toplu halde erişebilirsiniz.

Genel Dünya Tarihi Kitabı

Sahip olduğunuz bilgi birikimini arttırarak daha fazla veriye bir arada ulaşabilmek adına genel dünya tarihi kitabı okuyabilirsiniz. Dönemsel olarak hazırlanmış olan kitaplar, dünyanın belirli dönemlerinde var olmuş farklı medeniyetlerin insanlığa yaptığı katkılarını aktarır. İlk Çağ, Orta Çağ, Yakın Çağ gibi farklı zaman dilimlerini kendilerine konu olarak seçmiş kitaplarla belirli zaman aralıklarına dair verilere erişebilirsiniz. Böylece bilgi birikiminizin eksik olduğunu düşündüğünüz dönemlere dair daha fazla okuma yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda sadece belirli bir konuya odaklanan tarih kitapları ile de bilgilerinizi arttırabilirsiniz. İnsan türünün antropolojik gelişimini tarihsel olarak anlatan eserler, merak duyduğunuz konulara dair yeni bilgiler edinebilmenize yardımcı olur. Savaş tarihi konusunu inceleyen kitaplarla beraber, tarih boyunca yaşanmış olan çeşitli savaşlar hakkında ilginç bilgilerle karşı karşıya kalmanız mümkün hale gelir. Aynı zamanda I. Dünya Savaşı, II. Dünya Savaşı, Soğuk Savaş Dönemi gibi temaları işleyen eserler de dünya tarihi hakkında ki kitaplar arasında bulunur. Bu sayede kategorik olarak anlatım gerçekleştiren değerli eserlere kitaplığınızda yer verebilirsiniz.

Dünya Tarihi Kitapları ile Yeni İsimler Öğrenin

Dünya tarihine damgasını vurmuş özel isimleri hafızanızda daha ayrıntılı tutmak için önemli tarihçilerin kaleme aldığı eserleri okuyabilirsiniz. Bu kitaplarla beraber Türk tarihinde yer edinmiş olan Mete Han, Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk gibi önemli kişilerin yaşamlarına ve yaptıklarına dair çok sayıda bilgiye ulaşabilirsiniz. Çeşitli isimlerin dünya tarihine olan etkisini de konu alarak geniş bir perspektif kazanan bu eserler, geçmiş zamanlarda yaşamış birbirinden özel isimlerin günümüze etkilerini anlayabilmenize de yardım eder. Çeşitli tarihi figürleri bilinmeyen yönleri ile öne çıkaran tarih kitabı çalışmaları da vardır. Bu sayede çalışmanız gereken ya da merak duyduğunuz isimlerin yaşamları hakkında oldukça detaylı şekilde yazılmış olan kitapları da inceleyebilirsiniz. Tarihte kırılmalara ve yeni çığırların açılmasına neden olan olayları konu alan tematik eserlerle de yeni bilgiler edinip kendi ufkunuzu genişletebilirsiniz. Tekerleğin icadı, tarım toplumuna geçiş, buharlı sanayinin gelişimi gibi konular, dünyada yaşanmış olan dönüşümleri yakından tanıyabilmenize katkı sağlar. Yüzyıllara göre hazırlanmış olan eserler de dünya tarihi için kitap önerisi yazılarında kendilerine yer bularak okurları memnun eder.

Yakın Dünya Tarihi Kitapları

Okurlarına çok sayıda yeni veri sunan yakın dünya tarihi kitapları aracılığıyla genel kültürünüzü arttırabilirsiniz. 20. yüzyıldaki ve 21. yüzyıldaki gelişmeleri kendilerine konu olarak seçmiş tarih eserleri ile çeşitli ülkelere ve bölgelere dair pek çok veriye erişebilirsiniz. Belirli bir zaman dilimi içerisindeki olaylara siyasal, ekonomik ve kültürel açılardan bakan kitaplar sayesinde farklı bilgilere bir arada ulaşabilmeniz de mümkün hale gelir. Yakın dünya tarihi kitaplarının önemli konularından biri olan sömürgecilik teması sayesinde çeşitli ülkelerin bağımsızlıklarını nasıl kaybettiklerini ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Günümüzde de etkileri süren sömürgecilik faaliyetlerinin hangi ülkeleri nasıl etkilediğini anlatan çalışmalar, ufkunuzu genişletebilmeniz için size yol gösterecektir. Çeşitli sömürgeci ülkeleri kendilerine konu alan kitaplar da bulunur. Bu eserler sayesinde belirli ülkelerin tarih boyunca ne gibi sömürgecilik çalışmaları yaptığını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tematik Dünya Tarihi Kitapları

Dünya tarihini belirli temalar açısından inceleyen kitap çalışmalarıyla özel dallara dair ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Bu dallardan biri olan petrol kaynaklarına sahip olma temasını işleyen kitaplar, dünya tarihi boyunca bu kaynaklara sahip olmak için hangi ülkelerin neler yaptığını okurlara aktarmaktadır. Aynı zamanda su kaynaklarına ve verimli topraklara sahip olma çabasını işleyen dünya tarihi kitapları da vardır. Bunun dışında, SSCB’yi Doğu ve Batı Almanya’yı veya Nazi Almanya’sını konu alan tematik eserler de bulunur. Aynı zamanda Türkiye’yi konu alan tarih kitapları ile çeşitli dönemlerde ülkemizde ne gibi politikalar uygulandığını öğrenebilirsiniz. Soğuk Savaş Dönemi’ni Türkiye açısından işleyen tarih kitapları, bu dönemde ülkenin nasıl bir politika izlediğini okurlarına ayrıntılı bir şekilde aktarır.

Dünya Tarihi Kitapları ile Farklı Bakış Açıları

Aynı konuda birden fazla tarihçi tarafından yazılmış olan dünya tarihi kitaplarını okuyarak farklı bakış açıları kazanabilirsiniz. Dünya tarihini dinler üzerinden inceleyen kitaplar sayesinde Yahudilik, Hristiyanlık, İslamiyet gibi dinlerin ve bu inançların hakim olduğu medeniyetlerin dünyada ne gibi dönüşümlere yol açtığını öğrenebilirsiniz. Din savaşları temasını işleyen dünya tarihi kitapları yardımıyla geçmişte hangi din savaşlarının yaşandığını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Haçlı Seferleri’ni konu olan kitaplar, tarih boyunca Hristiyan toplulukların hangi motivasyonlarla ve hangi coğrafi bölgelere akınlar düzenlediğini okurlarına aktarır. Dünya tarihi kitapları arasında Mısır, Asur, Babil gibi farklı medeniyetleri ve sırlarını işleyen eserler de bulunur. Alanlarında uzmanlaşmış isimlerin kaleme aldığı bu eserler, belirli bir medeniyet hakkında az bilinen bilgilere kolayca ulaşabilmenize yardım eder. Çeşitli uygarlıkların bıraktıkları mimari eserleri işleyen tarih kitapları da kitaplığınızda yer verebileceğiniz en keyifli eserler arasındadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dünya Tarihi Kitapları

1149 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1149 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510778