Medeniyetlerin ve toplumların kaderlerinde önemli yere sahip olayları anlatan, dünyayı değiştiren ve geliştiren teknolojileri gözler önüne seren ve insanlığın gelişiminde önemli yere sahip olayları gösteren dünya tarihi kitapları, farkı fiyat ve avantajlar ile sizleri bekliyor. İnsanın evrimsel sürecini gösteren, ekonominin ne gibi şartlarda nelerden etkilendiğini ortaya koyan ve daha bir çok farklı olayı farklı kaynaklardan anlatan önemli isimlerin yazmış olduğu eserler, hepsiburada.com kalitesi ile sunuluyor. Alanında önemli işlere imza atmış Mahfi Eğilmez, Yuval Noah Harari, İlber Ortaylı, Ali Narçın gibi isimlerin yanı sıra, toplumların kaderlerini etkilemiş liderlerin de yazmış olduğu onlarca eser, dünyanın ve insanlığın geçmişini anlamanız konusunda yardımcı oluyor. 2. Dünya Savaşı, Kavimler Göçü, çok tanrılı dinler, teknolojiye yön vermiş icatlar ve keşifler gibi pek çok konudaki eser raflarınızdaki yerini almaya hazırlanıyor. İnsanlığın başlangıcından şu anki geldiği noktaya kadar olan bütün serüvenlerini ve olayları kaleme alan eserler, geçmişten dersler çıkarmanız ve araştırma yapabilmeniz için sunuluyor. Gizli teşkilatlar, aydınlanma çağı, kilisenin etkisi, Mısır'ın firavunları, Sümerler'in teknolojileri, antik uygarlıkların yaşam biçimleri ve daha bir çok konuda birbirinden farklı yüzlerce eser içerisinden dilediğinizi seçebilir, dünya tarihi hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Dünya Tarihi Ne Gibi Konuları İnceliyor?

İnsanlığın kökeni ve ilk insan topluluklarından modern dönemlere kadar olan tüm süreyi inceleyen dünya tarihi kitapları, medeniyetlerin ve insanlığın kurulmasını, gelişmesini ve yıkılmasını inceliyor. Neolitik devrim ve tarımın doğuşu gibi antik dönem konularını ele alan dünya tarihi eserleri, eski toplumlardaki düzeni ve tarım toplumuna geçişle birlikte ortaya çıkmış olan gelişmeleri gün yüzüne çıkartıyor. Mezopotamya uygarlıklarını, Mısır, Çin, Hindistan ve Roma gibi eski uygarlıkları inceleyerek insanların ortaya koyduğu teknolojik, ekonomik, sanatsal ve dini yenilikleri gözler önüne seriyor. Yenilmez denilen Pers İmparatorluğunun çöküşünü, Bizans'ın en ihtişamlı günlerini, Büyük İskender'in dünyanın neredeyse tamamına hükmedişini, Hristiyanlık, İslamiyet, Yahudilik gibi semai dinlerin ortaya çıkışını ve daha bir çok konuyu kanıtlar ve belgeler ile günümüze taşıyor. Aynı zamanda Maya, Aztek, Sümer, Babil gibi antik uygarlıklardaki gelişmeleri, insan, toplum, kadın, birey gibi kavramları ve para, matbaa, yazı, ateş gibi insanlığın kaderini değiştiren icatları da inceleyerek toplumsal olarak ne gibi katkılarda bulunduklarını anlatıyor. Bilimsel devrim ve aydınlanma çağındaki Avrupa'daki sanat ve ekonomiyi, Fransız İhtilalini, Emperyalizm ve Sömürgecilik akımlarını da anlatan dünya tarihi kitapları, farklı kaynaklardan elde ettiği belgeler ile gerçekliğini ve doğrulanabilirliğini ortaya koyuyor. Afrika'daki ilk insandan 21. yüzyıl modern toplumlarına kadar her konuda farklı bakış açıları ve eserler ile insanlığın geçmişini gözler önüne seriyor. 

Hangi Dünya Tarihi Kitapları Okunmalı?

İnsanlığı ve medeniyetleri anlatan dünya tarihi kitapları, birbirinden farklı seçenekleri ile dikkat çekiyor. Andrew Marr'ın kaleme almış olduğu "Büyük Dünya Tarihi" isimli eser ilk insandan günümüze kadar olan gelişmeleri anlatırken, Mahfi Eğilmez tarafından yazılan "Tarihsel Süreç içerisinde Dünya Ekonomisi" isimli eser, ulusların ekonomik olarak gelişmelerini gözler önüne seriyor. Yuval Noah Harari tarafından uzun araştırmalar sonrasında yazılmış "Sapiens, 21. Yüzyıl için 21 Ders, Homo Deus" isimli eserler farklı toplumları, medeniyetleri ve onların inanç sistemlerini incelerken, Georges Minois'in "Cehennemin Tarihi" isimli eseri inanç sistemlerini sorgulayarak nasıl geliştiklerini ortaya koyuyor. Chris Mcnab'ın "Ss Teşkilatı" isimli eseri Hitler Almanya'sını ve 2.Dünya Savaşı gerçeklerini kaleme alırken, Umberto Eco'nun "Antik Yunan" isimli eseri Yunan felsefesini, tanrılarını ve toplumsal gelişmelerini anlatıyor. Persler, Moğollar, Ruslar, Avrupa devletleri, Antik Amerika medeniyetleri ve daha birçok farklı toplumu anlatan onlarca kitap seçeneği farklı fiyat ve avantalar ile sizleri bekliyor. William Bynum'un yazdığı "Bilimin Kısa Tarihi" isimli eserle bilimsel gelişmeleri ve teknolojik icatların nasıl ortaya çıktığını görebilir, Geoffrey Swain'in yazdığı "Rus Devrimi'nin Kısa Tarihi" isimli kitapla Rusya ve Sovyetler hakkındaki bilgilere erişebilirsiniz. Dünyadaki savaşları, göçleri, yerleşik hayata nasıl geçildiğini, tarımın ne gibi yenilikler ortaya çıkardığını, avcı toplayıcı kabileleri, muhteşem eserler ortaya koymuş medeniyetleri ve dünya hakkındaki hemen her şeyi anlatan kitaplara hepsiburada.com farkı ile ulaşabilir, sepetinize ekleyerek kolayca sahip olabilirsiniz. 


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Dünya Tarihi Kitapları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 838 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510778