Loading interface...
Kategoriler
Ürün, kategori veya marka ara
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Girişimci Kadınlar, finansal engelleri aşıyor

Girişimci Kadınlar,
finansal engelleri aşıyor

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, Mayıs 2017’den bugüne kadın girişimciliğini destekleyen ilk e-ticaret platformu olan Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı ile 23 binden fazla kadına işlerini e-ticarete taşıma imkanı sunarak ekonomik faaliyetlere katılımını ve e-ticarette güç kazanmasını sağlıyor.

Sağlıklı bir ekonominin kadınların iş gücüne katılımıyla ve kadınların ticarette güç kazanmasıyla mümkün olacağına inanan Hepsiburada, bünyesinde satış yapan kadın girişimcilere sağladığı eğitim ve mentorluk imkanlarının yanında şimdi, paydaş bankalarla kadın girişimcilerin finansal olarak güçlenmesine imkan verecek bankacılık ürün ve hizmetlerini de sunuyor.

Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programına üye olan kadın işletmelere proje paydaşı bankaların sunduğu faydalar:

Kadınların ekonomiye, üretime ve sosyal hayata daha aktif katılması kapsamında kadın girişimciliğini destekleyerek Hepsiburada ile iş birliği gerçekleştiren Şekerbank, Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı’nda yer alan kadın işletmelerin nakit ihtiyacını avantajlı koşullarla karşılıyor.


Nakit İşletme Kredisi ile hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimci kadınlara sunulan faydalar:

· İşini kurmuş kadın girişimcilere 250.000 TL’ye kadar nakit desteği
· Avantajlı faiz oranları
· 36 aya varan vade imkanı
· 3 ay ödemesiz dönem avantajı
· Talep halinde uygun görülen kredilerde taksit öteleme avantajı


Şekerbank, Hepsiburada iş birliği kapsamında sunduğu 3 aya kadar ödemesiz avantajlı finansman olanaklarının yanı sıra, kredi kullanan kadın işletmelere pek çok hizmetten de ücretsiz yararlanabilme fırsatı sunuyor.


Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı’nda yer alan kadın işletmelere özel avantajlar:

· Personel maaşlarını Şekerbank’a taşımaları halinde en az üç yıl süreyle iki personel olması şartıyla çalışan başına yıllık 370 TL promosyon ödemesi avantajı
· Bir yıl boyunca POS aidat muafiyeti
· İnternet ve mobil kanaldan yapılacak EFT/Havale işlemlerine bir yıl boyunca masrafsızlık
· İki adet otomatik ödeme talimatı veren kadın girişimcilere tüm banka ATM’lerini ücretsiz kullanım hakkı
· On yapraklı ücretsiz çek karnesi imkanı (Değerli kağıt bedeli haricinde masrafsızlık tanır ve ilk on yapraklı çek karnesi için geçerlidir.)
· Kadın girişimcilere özel “Bütçem Kart’ta” bir yıl süre ile yıllık kart aidat ücreti muafiyeti
· Kiralık kasalarda %50 indirim

Şartlar

1. Projeye konu ürün başvuruları Şekerbank politikaları çerçevesinde değerlendirilir ve Şekerbank’ın uygun bulması halinde kampanyalardan faydalanılabilir. Şekerbank değerlendirmesi sonrasında başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ya da başvurunuz talep ettiğiniz tutarın altında bir tutarda onaylanabilir. Şekerbank faiz, vade ve diğer kampanya koşullarında değişiklik yapma ve kampanyalara son verme hakkını saklı tutar. Kampanyalar, Şekerbank’ın diğer kampanyaları ile birleştirilemez.” Şekerbank’ın yukarıda sunduğu tüm bankacılık ürün ve hizmetleri 30.06.2022 tarihine kadar geçerlidir.


2. Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %51’i başvuru tarihi itibarıyla Kadın Girişimcilere ait olan tüzel kişi işletmeler başvuruda bulunabilecektir. Kadın Girişimcinin krediyi kullanabilmeleri için işletmeyi kurmuş olması veya bir işyeri kurmadan ikametgâhını işyeri olarak kullanan girişimcilerde, kayıtlı olduğu Vergi Dairesi’nden alınmış vergi mükellefi olduğunu gösteren belge aranacaktır. Kredi talebinde bulunan Kadın Girişimci, sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılıyor olmalıdır. Tüzel kişi şirketlerde birden fazla kişinin Kadın Girişimci kriterlerine uygun olması halinde, yalnızca bir girişimci kredi kullandırılabilecektir.


Garanti BBVA kadın girişimcileri destekliyor


Garanti BBVA olarak 15 yıldır kesintisiz olarak kadın girişimciliğini büyüten, geliştiren ve kadın girişimcilerin güçlenmesine destek olan çalışmalara öncülük ediyoruz.


Bu desteğimizi Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü iş birliğiyle daha da güçlendiriyoruz!


Kadın girişimciliğini destekleyen ilk e-ticaret platformu Hepsiburada platformunda satış yapan ve bu satışların ödemelerini Garanti BBVA hesapları aracılığıyla gerçekleştiren kadın girişimci KOBİ’lere ayrıcalıklı birçok avantaj sunuyoruz.


Avantajlar


 • Kadın girişimcilerimize özel 3 ay ödemesiz dönemli kredi fırsatı*


 • Bir yıl boyunca geçerli olacak mobil ve internet şubemizden yapılacak 100 Havale – 100 EFT masrafsızlığı


 • Bir yıl boyunca ilk 1 adet 10 yapraklı çek defteri ücretsiz**


 • Ticari kartlar arasında sahip olacakları ilk Bonus Business kart için ilk yıl kart ücreti muafiyeti


  Bonus Business ile şirketinize özel ek fırsatlardan faydalanabilir, harcamalarınızı kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz. 240.000'i aşkın Bonus üye işyerinde alışverişlerinizde taksit yapabilir, yaptığınız alışverişlerden bonus kazanır ve kazandığınız bonus ile bedava alışveriş yapabilirsiniz.


  Bonus Business ile;

  • 1 yılda ortalama 15 kampanya ile 3.500 TL’ye varan Bonus kazanabilirsiniz.
  • Bireysel kredi kartlarının taksit yapamadığı akaryakıt, gıda, ofis malzemeleri, cep telefonu harcamalarınızda ve tüm diğer sektörlerde 18 taksit yapabilirsiniz.
  • Ödemeniz gereken minimum tutar ekstre borcunun sadece %10'u kadardır.
  • Borcunuzun minimum ödeme tutarından azının ödenmesi durumunda bile kartınız nakit çekime kapanmaz, nakit çekebilirsiniz.
  • Vergi ödemelerinizi tek tıkla kolayca yapabilirsiniz.


 • Yeni yapılacak Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri (BES) için;


  • Yönetim gider kesintisi, giriş, çıkış aidatı kesintileri muafiyeti
  • Yapılan BES planından eş ve çocukların faydalanabilmesi
  • Fon İşletim Gideri kesintisi için %1,60 yerine %0,40 avantajlı komisyon


 • KOBİ’m Garanti’de Sigortası satın alan müşteriler için;


  • Yılda 1 defa ücretsiz “Yönetici Eğitimi Destek Paketi”:

  Ücretsiz 3 günlük eğitim “Amaç odaklı yaklaşım ile motive edici ve çeşitlilik arttırarak dahil edici liderlik” 3,5 saatlik ve 3 bölümlük online “Yöneticilik Eğitimi”


  • Yılda 1 defa ücretsiz Sağlık Destek Paketi:

  Check-up, Diş bakım, Göz Kontrol Paketi, Mamografi, Meme ultrason


  • İndirimli kullanım sınırsız, ücretsiz kullanım yılda 1 defa:

  Estetik/saç/ dermotolojik/diyetisyen muayane sonraki işlemlerde %10-30 indirim. (İstanbul) Pet sahibi girişimciler için online PET danışma hattı veya yılda bir kez evcil hayvan (PET) hizmet pak


 • Maaş ödemelerinin bankamız sistemi üzerinden yapılması karşılığında kuruma veya personellerine kişi başı 365 TL promosyon ödemesi*** ve personele özel dijital kanallardan ücretsiz havale/EFT ile ücretsiz kredi kartı avantajı****

Avantajlardan nasıl yararlanılabilir?


Başvurunuzu kayıt linki üzerinden gerçekleştirip, Hepsiburada ödemelerini Garanti BBVA vadesiz hesabını kullanarak almanız durumunda avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Size özel avantajların tanımlamaları yapıldıkça bilgilendirileceksiniz.


Önemli Bilgiler


* Kadın girişimcilerimize özel avantajlı kredi faiz oranları, 3 ay ödemesiz dönemli kredi fırsatları için şubelerimize bekliyoruz.
** Müşterilerin bankamızdan ilk kez çek alması durumunda 159 TL’lik bir tahsis ücreti tahsil edilecektir. Müşteri çeki şubeden teslim almaya geldiğinde 12 TL’lik damga vergisini şubeye ödeyecektir.
*** Maaş ödemesi teklifi aşağıdaki koşullar altında geçerli olacaktır;


• Maaş Ödenecek kişi sayısı en az 5 personel olmalıdır.
• Kişi başı maaş ortalamasının en az asgari ücret seviyesinde olması.
• Anlaşma vadesinin en az 2 Yıl olacak şekilde belirlenmesi.


Promosyon ödemeleri için anlaşma sonrası aşağıdaki şartların sağlanıyor olması gerekmektedir;


• Anlaşılan kişi adedi ve maaş hacminin sağlanması.
• Bankanın promosyon ödemesi için talep edeceği gerekli matbu evrakların şube ile paylaşılması. (Protokol & Fatura vb.)


**** Maaş alan personelin, maaş hesabından yapacağı havale/EFT işlemleri ücretsizdir. Bonus karttan protokol süresince kart aidatı ve kayıp / çalıntı / yenileme ücreti alınmayacaktır.


(Bonus kart grubu için sadece Bonus Classic, Bonus Gold, Bonus Platinum, Aynalı Bonus, Çevreci Bonus,Şeffaf Bonus , Bonus Plus ve Bonus Premium veya ileride bunların yerine farklı isimlerle çıkartılacak olan. Bonus Kartlar kart ücreti ve kayıp/çalıntı/yenileme ücretinden istisna tutulmuştur. Bonus kart ailesine taraftar kartlar ve diğer özellikli kartlar dahil değildir. Banka tarafından çıkartılan ve ileride çıkartılacak olan, Bonus kart grubundaki diğer kartlar, bu kapsamda değildir.)


Başvurular 31.03.2022 tarihine kadar yapılabilir. Garanti BBVA, kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Tüm ürün/hizmet başvuruları, bankamızca yapılacak nihai değerlendirme sonucu herhangi olumsuz duruma rastlanmaması kaydıyla kesin onaya dönüştürülecektir. Bankamız faiz oranı, ücret tutarlarını, vadeyi, kampanya tarih ve şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Kampanyalar Bankamızın diğer kampanyaları ile birleştirilemez.


Alternatif Bank’tan Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programına Özel Paket


Alternatif Bank’tan Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programına üye olan iş ortaklarına özel destek programı.


Alternatif Bank’ın limited ve anonim şirket hakim ortağı kadın olan işletmelere özel olarak hazırladığı paket ile bankacılık ve bankacılık dışı hizmetlerimizden yararlanarak şirketinizi daha da ileriye taşıyabilirsiniz.


Alternatif Bank danışman bankacılık anlayışıyla Hepsiburada iş ortağı kadınlara özel sağladığı avantajlı kredi fiyatlarına ek olarak, Dış ticaret, EFT, havale, çek karnesi gibi bankacılık ürünlerinden alınan ücret ve komisyonlarda istisnalar sunarak avantajlar sağlıyor. Ayrıca asistans hizmetleri, eğitimler ve destek hattı gibi bankacılık dışı hizmetler ile ekonomik ve toplumsal kalkınmanın sürdürülebilmesinde önemli bir rol oynayan işinin ortağı kadınlara destek sağlıyor.


Alternatif Bank Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programına Özel Paket İçeriği


Bankacılık hizmetleri ve asistans hizmetleri olmak üzere iki ayrı alanda avantajlar sunmaktadır.


Bankacılık Hizmetlerinde Avantajlar


 • Ticari kredi ürünlerinde özel fiyatlar, banka değerlendirmesi ile 36 aya varan vade, 3 ay ödemesiz dönem imkanı


 • Şube, internet ve mobil kanallarında ücretsiz EFT, havale ve ekstre basım fırsatı


 • Bir yıl boyunca POS aidat muafiyeti ve avantajlı ücretlendirmeler


 • Ticari Kredi Kartı yıllık kart aidatı muafiyeti


 • Elli yaprağa kadar ücretsiz Çek Karnesi (Değerli kağıt bedeli hariç)


 • Maaş Ödemesi


  Süper Paket ile ortalama maaş tutarı 5.000 TL ve üzeri olan 10 -150 kişilik maaş gruplarında, 3 yıl için kişi başı 1.200 TL’ye kadar maaş promosyonu
  Herkese Maaş ile ortalama maaş tutarı 3.000 TL ve üzeri minimum 5 kişi maaş gruplarında promosyonsuz maaş teklifleri


 • İhracat işlemleri ücret ve komisyonlarında avantajlar


  • Gelen İhracat Bedeli Komisyon Muafiyeti
  • İhracat Bedellerinin Kesintisiz Hesaba Geçişi
  • Aval ve Mektup İşlemlerinde avantajlı ücretlendirmeler


Bankacılık Dışı Avantajlar


 • Hepsiburada’lı Kadın Girişimcilere Alternatif Bank’tan Güç katan Paket Bilgilendirme ve Destek Hattı (0212 315 6982)


 • Dış Ticaret Danışman Hattı – 444 00 55 (7)’den danışma hizmeti,


 • İhracat webinarları (Yılda 4 kez yapılacak olan toplantıların tarihleri ayrıca duyurulacaktır)


 • İhracat işlemlerini bankamızdan gerçekleştiren müşterilere öze


  • Yabancı dil desteği (online görüşmelerde bir saat ücretsiz, üzerindeki süre ve yazılı tercüme hizmetlerinde yılda iki defa %25 indirim)
  • Yurt dışı ziyaretlerde ücretsiz online sağlık destek hizmetleri


 • Sağlık destek hizmetleri ( Check-Up, Mamografi, Ultrason )*


 • %5’e varan akaryakıt İndirimleri


 • Ücretsiz saatlik şoför*


 • Araç check-up*

* Alternatif Bank'ın yukarıda sunduğu tüm bankacılık ürün ve hizmetleri 31.12.2022 tarihine kadar geçerlidir.


TEB & Hepsiburada kadın girişimcileri destekliyor


Hepsiburada platformu üzerinden satış yapan kadın girişimcilerimize TEB özel avantajlar sunuyor.


 • İlk çek karnesi ücretsiz.*

 • Sözleşme süresi boyunca İnternet ve Mobil Bankacılıktan aylık 20 adet Havale işleminden ücret alınmayacaktır.**

 • Sözleşme süresi boyunca İnternet ve Mobil Bankacılıktan aylık 10 adet EFT işleminden ücret alınmayacaktır.**

 • 3 ay ödemesiz dönemli taksitli kredi.***

 • Teminat mektubu komisyonu yıllık %2 alınacaktır. Nakit karşılıklı teminat mektuplarında ise bu oran %1 olacaktır.

 • Taksitli Ticari kredi kullandırımlarında indirimli faiz oranları sunulacaktır.****

 • 6 ay boyunca Takas çeki ücretinde %50 indirim yapılacaktır.*****

 • Kart aidatı istinası sunulacaktır.******

 • POS fiyatlamasında avantajlı oranlar uygulanacaktır. Ciro ve bloke gün sayısı paralelinde oranlar değişmektedir.

Şartlar

* 10 ve 25 ‘lik çek karnelerinde geçerlidir , değerli kağıt bedeli ve BSMV tahsil edilecektir.
** İşlem türü için verilen avantajın tamamının kullanılması durumunda aynı işlem türünden bir sonraki yapılacak işlemde ilan edilen Bankanın https://www.teb.com.tr/tuzel-urun-ve-hizmet-ucretleri/ sitesinde yayınlanan ücretler uygulanacaktır.
*** Banka kredi başvurularını serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları onaylamama hakkına sahiptir. Banka kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. Banka kredi taleplerinde gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Güncel koşullar ve faiz oranı için www.teb.com.tr adresini ziyaret edebilir veya size en yakın TEB şubelerine başvurabilirsiniz.
**** Bankanın ilgili dönemde uyguladığı standart / ortalama faiz oranı üzerinden 0.10 bps altında fiyatlama sunulacaktır.
***** TEB ve Hepsiburada arasında yapılan sözleşme başlangıcından itibaren 6 ay süreyle ( 180 gün) ilgili avantaj sunulacaktır. İlgili avantaj 28 Şubat tarihine kadar geçerlidir.
****** Kart ve ek kart için kart aidatı tahsil edilir ancak tekrar iade edilir.


İlgili avantajlar; Hepsiburada satıcısı olarak yer alan şahıs şirketleri ve şirket sermayesinin %51’nin kadın girişimcisine a ait olduğu işletmeler için geçerlidir.

Başa dön