Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Domingo Yayınevi
Steve Jobs - Walter Isaacson

Steve Jobs - Walter Isaacson

Domingo Yayınevi
140,00 TL %11
125,25 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (22)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

124,90 TL
110,80 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9930/1501544
Steve Jobs - Walter Isaacson
"...Ama bu işi yapmak istememin tek sebebi şu: dünyanın Apple''la daha güzel bir yer olacağını düşünüyorum." Steve Jobs, tekrar Apple''a dönmesi için yapılan teklifi değerlendirirken...

Çok satan Benjamin Franklin ve Albert Einstein biyografilerinin yazarı Walter Isaacson, Apple’ın kurucularından Steve Jobs’ın, kendisiyle tam işbirliği içinde yazılmış tek biyografisini sunuyor.

Jobs’la iki yıldan uzun süre boyunca yapılan kırktan fazla röportajın -ayrıca yüzden fazla akrabasıyla, arkadaşıyla, hasmıyla, rakibiyle ve iş arkadaşıyla yapılan görüşmelerin- temel alındığı bu kitap, kusursuzluk tutkusuyla ve azmiyle altı endüstride (kişisel bilgisayarlar, animasyon filmler, müzik, telefonlar, tablet bilgisayarlar ve dijital yayıncılık) çığır açmış yaratıcı bir girişimcinin inişli çıkışlı hayatını ve güçlü kişiliğini anlatıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki toplumlar dijital çağ ekonomileri kurmaya çalışırken, Jobs yenilikçiliğin ve uygulanabilir hayal gücünün mutlak ikonu olarak öne çıkıyor. 21. yüzyılda değer yaratmanın en iyi yolunun yaratıcılığı teknolojiyle birleştirmek olduğunu biliyordu, bu yüzden hayal gücü atılımlarını takdire şayan mühendislik başarılarıyla birleştiren bir şirket yarattı.

Jobs bu kitabın yazılma sürecinde işbirliğinde bulunsa da, yazılanlar üstünde söz sahibi olmayı ve hatta kitabı yayınlanmadan önce okuma hakkını bile istemedi. Hiç sınır koymadı, tersine tanıdığı insanları dürüst konuşmaya teşvik etti. “Gurur duymadığım bir sürü şey yaptım, örneğin 23 yaşındayken kız arkadaşımı hamile bırakmam ve sonrasındaki tavrım bunlardan biri,” dedi. “Ama öğrenilmesine izin veremeyeceğim kadar kötü sırlarım yok.”

Jobs birlikte çalıştığı ve rakip olduğu insanlar hakkında içtenlikle ve bazen zalimce konuşuyor. Arkadaşları, düşmanları ve iş arkadaşları da aynı şekilde davranarak, onun iş hayatına yaklaşımını biçimlendiren tutkularından, takıntılarından, mükemmeliyetçiliğinden, sanatçılığından, huysuzluğundan, kontrol saplantısından ve sonuçta ortaya çıkan yaratıcı ürünlerden dobraca bahsediyorlar.

Jobs çevresindeki insanları çileden çıkarabiliyor ve umutsuzluğa sürükleyebiliyordu. Ama kişiliği ve ürünleri birbiriyle bağlantılıydı; tıpkı Apple’ın donanımlarıyla yazılımlarının genellikle olduğu gibi, entegre bir sistemin parçalarıydı. Onun öyküsü yaratıcılıkla, karakterle, liderlikle ve değerlerle ilgili, hem eğitici hem de uyarıcı bir öykü.

Yazımı geçtiğimiz haftalarda sona eren ve Steve Jobs’un katılımıyla hazırlanmış ilk ve tek biyografi olacak kitap içerecek kitap tüm dünyayla aynı hafta Türkçe olarak Domingo Yayınevi tarafından yayımlanıyor.

“Çocukken beşeri bilimlere meraklıydım, ama elektroniği severdim,” dedi. “Sonra kahramanlarımdan birinin, Polaroid’den Edwin Land’in beşeri bilimlerle diğer bilimlerin kavşağında durabilen insanların önemiyle ilgili sözünü okuyunca bunu yapmak istediğime karar verdim.” Giriş BölümündenSon yılların en çok merak edilen biyografisi, şüphesiz Steve Jobs’un biyografisidir. Ölmeden önce uzun süre pençesine düştüğü kanserle mücadele eden Jobs, aynı zamanda hem yeni Apple ürünlerini tanıtıp piyasaya sürmekle, hem de ünlü gazeteci yazar Walter Isaacson’a hayatının bütün sırlarını anlatmakla meşguldü. Amerika’da yayınlanmasından kısa süre sonra, ‘onaylanmış’ Steve Jobs biyografisi Domingo Yayınları tarafından okurlara sunuluyor. Time dergisinde ve CNN’de çalışmış, Einstein, Benjamin Franklin ve Henry Kissinger gibi isimlerin biyografisini yazan Isaacson’a 2004 yılında gidip, “benim biyografimi senin yazmanı istiyorum,” diyen Jobs’a Isaacson hiç düşünmeden “biraz erken değil mi, daha ne yaptın ki,” diye sormuş. Oysa kitabı okuduğunuzda anlayacaksınız ki, çağımızın bilgisayar dehalarından Jobs için hiç de erken değilmiş… Bugün başta Amerika olmak üzere tüm dünyada, onun telefonları, bilgisayarlar, müzik çalarlar, tabletler, programlar kullanılıyor. Bir dönem “iPod’unuzda ne var” sorusu ne kadar meşhur olmuştu hatırlarsınız. İşte bu sorunun çıkmasına sebep olan adamın, öldüğü zaman hakkında, günlerce konuşulan Jobs’un iyisiyle, kötüsüyle, günahları, sevaplarıyla bütün hayatı! Öncelikle, bütün gün elinde iPhon’uyla dolaşanların, sonra Jobs’u merak eden herkesin okuması gereken ve mutlaka okuyacağı bir kitap.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Walter Isaacson
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOMINGO80187
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön