Vahşi Yaşam

Vahşi Yaşam Figür Modelleri

Şehirden uzak yerler, ormanlar, dağlık alanlar, günlerce ya da neredeyse hiç insana rastlayamayacağınız yerlerde var olan, var olduğu sanılan vahşi hayvanlar, gerçekte ürkütücü olabilir. Doğanın içinde, modern yaşamın kuralları olmadan hayat zor ve acımasızdır. Vahşi doğanın içinde yırtıcılıkları ile öne çıkan hayvanlar olduğu gibi zararsız ve sevimli görüntüleri ile herkesin sevgisini kazanan hayvanlar da vardır. İçindeyken mücadelenin zor olduğu doğadan gelen figür modelleri, şehir yaşamında, doğanın kimi zaman ürkütücü kimi zaman da eğlenceli ve huzurlu hallerini yaşatır. Birçok farklı vahşi yaşam figür modellerine sahip Schleich ve Safari markalarının koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz.

Vahşi Yaşam Figürleri

Vahşi yaşam figürleri, birçok farklı hayvanın doğadan gelen renklerini, karakteristik özelliklerini örnek alarak tasarlanır. Figürleri gördüğünüzde, ne kadar canlı ve aslına uygun olarak tasarlandıklarını fark edebilirsiniz. Vahşi yaşamın içindeki kadar doğal, canlı ve parlak renkleri sayesinde, hem küçüklerin hem de büyüklerin ilgisini çekerler. Çocukların sağlığı düşünülerek tasarımında kullanılan materyallerin sağlığa zararsız maddelerden olmasına özen gösterilir. Genellikler figürler el ile boyanır. Bu da hepsinin tek tek, özenle tasarlandığını gösterir.

Vahşi yaşam figürleri, çocukların yaratıcı dünyasına zenginlik katar. Çocukların tanımadıkları, doğaya çıkmadan göremeyecekleri, günümüzde artık doğada bile görmelerinin mümkün olmadığı hayvanları öğrenmelerine yardım eder. Figürlerin birkaçı bile çocukların hayal dünyalarına önemli katkı sağlayabilir. Modellerden bir tane seçerek çocuğunuzun kurguladığı oyunlara katkıda bulunabilirsiniz.

Büyükler için bu ürünlerin yeri ise, daha başkadır. Yetişkinler, çoğu zaman çocukluktan gelen alışkanlıkla ya da sonradan edinilen bir hobi olarak figürlerin koleksiyonunu yapmayı severler. Tüm dünyada modellerin izini sürerek takipçisi olurlar. Bazen bu koleksiyon 5 – 10 parça modelden de oluşabilir; ancak tutkusu yıllarca sürer. Bir koleksiyonerin evine gittiğinizde ya da odasına girdiğinizde, masa üstlerinde, dolaplarda, raflarda, bilgisayar önlerinde birçok modeli görebilirsiniz.

Vahşi Yaşam Figür Modelleri

Vahşi yaşam figür modelleri, birçok hayvandan esinlenerek üretilir. Hayvanların gerçekliği üzerinde yoğunlaşarak tasarlanır; ancak bu tasarımlarda, vahşi olarak tanımlanan hayvanların dahi sevimli olduğunu görebilirsiniz. Afrika’nın vahşi doğasından gelen Afrika fili, sürüngenlerden Komodo ejderi, yılanlar, ormanlar kralı aslan, ormanın vazgeçilmezi ayılar ve daha fazlası ürünler arasında yer alır.

Bugün gerçeğinin görülmesi mümkün olmayan; bilginizin de kitaplara ve internet’e dayandığı birçok vahşi hayvan figürü de, çocukların olduğu kadar koleksiyonerlerin de dikkatini çeker. Bunlar arasında dinozor ve ejderha türleri, mamut, kulaklı kertenkele gibi figür modelleri sayılabilir. Ayrıca Carnegie Doğa Bilim Müzesi için üretilen nesli tükenmiş hayvan figürleri de bu bölümde yer alır. Koleksiyonun tamamı, Doğa Bilim Müzesi’ndeki paleontologlar (fosil bilimciler) tarafından onaylanmıştır. Serinin içinde yer alan hayvan figürleri orijinal isimleri ile tanımlanır. Farklı bir dönemi yansıtması ve tümünün orijinalliğinin tarihi belgeler ile kanıtlanmış olması da seriyi ilgi çekici hale getirir.

Vahşi yaşam figür modelleri arasında sevimli türler, yavrusu ve ailesi ile birlikte tasarlanmış hayvan figürlerine de rastlayabilirsiniz. Vahşi doğanın içinde yer alan bu hayvanların da aslına uygun olarak tasarlanmasına özen gösterilmiştir. Pandalar tek başına tasarlanırken penguen, rakun ve goril yavruları ile tasarlanmıştır. Ayrıca kartal ve penguen yavrularının da figürleri oluşturulmuştur. Sevimli çöl faresi ve ailesi ise, evinizin ya da iş yerinizin her köşesinde, sevimliliğiyle görenleri kendisine hayran bırakabilir. Kartal, şahin gibi yırtıcı kuşlar, baykuş gibi tasarım modelleri de burada bulabileceğiniz türde modellemelerdir. İster çocuğunuz ister koleksiyonunuz için olsun, sevdiğiniz ya da aradığınız birçok hayvan figürünü kolaylıkla bulabilir, detaylı olarak inceleyebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Vahşi Yaşam Figür Modelleri

61 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 61 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?