Saçlar, kadın ve erkeklerin vücutlarındaki en fazla önem verdikleri yerlerinden biridir. Birçok kişi gün içinde saatler boyu saçlarını şekillendirerek çok daha güzel bir görünüme ulaşmasını sağlamayı hedefler. Gençlik ve orta yaşın ilk dönemlerinde kendi rengini koruyan saçlar, yaşın ilerlemeye başlaması ya da saç tellerindeki pigmentasyonun azalmaya başlaması ile beraber rengini kaybeder. Ayrıca düşünülenin aksine saçlar yalnızca yaşın ilerlemesi sonrasında beyazlamaz. Stres, çeşitli hastalıklar ve hormonal etkenler gibi birçok farklı faktör de saçların renklerin beyazlamasına neden olur. Kimileri bu görünümden rahatsız olmazken kimileri ise saçlarının her zaman kendi renginde olmasını ister. Bu duruma bir de sahip olduğu saç rengini değiştirmek isteyenler eklendiği zaman Wella saç boyası ve beyazlık giderici ürünler devreye girerek insanların saçlarını istedikleri renklerde boyamalarına imkân sağlar.

Saç Boyası ve Beyazlık Giderici Ürünler Nedir?

Saçının kendi renginden daha farklı bir renkte olmasını isteyen ya da beyazlarının kapatılmasını isteyenler, doğru saç boyası ve beyazlık giderici ürünleri kullandıkları takdirde istedikleri sonuçlara rahatlıkla ulaşabilirler. Şimdilerde bu alanda yapılan çalışmalar ile özellikle de kadınlar tam anlamıyla istedikleri renkleri saçlarında görebilirler. Son dönemlerde saç boyaları yalnızca klasik renkleri içerisinde barındırmaz. Farklı renklerdeki saç boyaları ile beraber kadınlar birbirinden farklı renkleri kendi kendilerine rahatlıkla uygulayabilirler. Saç boyaları boya tüpü ve oksidasyon kreminin karıştırılması sonrasında kullanılır. Set olarak satışa sunulan saç boyası ve beyazlatıcı ürünlerin kutusunun içerisinde boya tüpü, oksidasyon kremi, eldiven ve kullanım kılavuzu yer alır. Boyayı set olarak almak istemeyenler ise yalnızca istediği boya rengine ait tüp ve oksidasyon kremini alarak boyayı hazırlayabilip saçlarına uygulayabilirler.

Wella Saç Boyası ve Beyazlık Giderici Ürünler Ne İşe Yarar?

  • İsminden de anlaşılabileceği üzere Wella saç boyası ve beyazlık giderici ürünler, insanların saçları ile alakalı yapmak istedikleri değişimlere olanak tanır.
  • Saç rengini değiştirmek için kuaföre gidecek vakti olmayanlar ya da diledikleri rengi evlerinde ortaya çıkartmak isteyenler için Wella, geniş bir renk katalogunu insanlara sunar. Böylelikle de saçlarındaki beyazları kapatmak isteyen ya da rengini değiştirmeyi düşünenler, kendi isteklerini yerine getireceğini düşündükleri boyaları alarak oldukça kısa bir süre içerisinde boyama işlemini gerçekleştirilmiş olurlar.
  • Saç boyasının saça tatbik edilebilmesi için öncelikli olarak belirli orandaki oksidasyon kremi ile tamamen karıştırılması gerekir. Saçın uzunluğuna göre kaç tüp boya kullanılması gerektiğinin bilinmesi önemlidir. Daha sonrasında ise taranmış olan saçın her bir noktasına sürülür.
  • Röfle, balyaj gibi işlemler yapılmıyorsa, boyanın saça iyice yedirilmesi istenilen sonuca ulaşılmasına yardımcı olur. Boyama işlemi bittikten sonra ise kullanım kılavuzunda belirtilmiş olan süre boyunca boyanın saçta beklemesi sağlanır. Gerekli sürenin geçmesi ile beraber ise saçta hiçbir şekilde boya kalmayana kadar yıkanır. Saçlar kurulandıktan sonra da artık yeni renk kullanılmaya başlanabilir.
  • Düzenli bir şekilde doğru bakım ürünlerinin kullanılması ile beraber saç uzun süre rengini korur.

Saç Boyası ve Beyazlık Giderici Ürünler Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçların boyanması kutu içeriğindeki kullanım kılavuzuna dikkat edilirse saça çok fazla zarar vermeyecektir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında, boyanın saçta bekleme süresi gelir. Özellikle de saçın üzerinde istenilen rengin tam olarak tutması adına saç rengi açılmak istendiği zaman açıcı kullanılmalıdır. Ancak açıcı, klasik boyalardan çok daha kısa sürede aktif olacaktır. Açıcının olması gerekenden fazla durması, saç tellerine zarar verebilir. Boyama ve açma işleminden sonra ise saça krem ve maske ile gerekli bakımı yapmak da saça istenilen parlak ve dolgun görünümü verir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Wella Saç Boyası ve Beyazlık Giderici Ürünler

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 975 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012284/wella