Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Siren Yayınları
Yengeç Dönencesi - Henry Miller

Yengeç Dönencesi - Henry Miller

Siren Yayınları
58,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (14)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

64,99 TL
71,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501750
Yengeç Dönencesi - Henry Miller
Henry Miller yıllarca yasaklı kalmasına rağmen bugün çağdaş edebiyatın en önemli başyapıtlarından biri sayılan Yengeç Dönencesi ile karşınızda.
“O günden bu yana her kaçığın Pariste er ya da geç keşfettiği bir şeyi keşfettim cehennem azabı çekecek olanlar kendilerine uygun cehennemi ısmarlayamıyordu.”
Akıntıya kapılmış dümensiz bir gemi. Anahtarı olmayan bir delik. Haz hüzün hezeyan. Zamanın çarkında medeniyetin kokuşmuş sularında sürüklenen çivisi çıkmış bir dünya burası. Birileri tüller kadifeler içindeyken diğerleri balçıklara gömülmüş debelenmekte. Zaman geçip gidiyor. Ne dün var ne yarın. Ve Henry Miller çorak topraklar üzerinde yeraltı baharlarının peşinde.
“Zaman zaman patlayan bizi yaralayan ve içimizi dağlayan bizden iniltiler gözyaşları ve beddualar koparan sayfalar okuyorsak bilin ki bunlar sırtı duvara dayalı tek savunması sözcükler olan biri tarafından yazılmıştır sözcükler dünyanın yalancı ve ezici ağırlığından yüreksizlerin kişilik mucizesini çökertmek için yarattığı işkence aletleri ve çarklardan her zaman daha güçlüdür.”Bir soru sormak istiyorum önce. Testere metin, diye bir şey var mıdır edebiyatta? Öyle roman, hikâye, şiir diye tür ayrımı yapmadan, Beat, Gerçeküstü vb. akımlara bağlamadan saf metin üzerinden soruyorum bunu. Her paragrafını, cümlesini okuduğunuzda “hatır hatır” ileri giden, bir diğer paragrafa geçtiğinizde “hatır hatır” geri gelen. Bu ileri geri gidişlerde yerinde sayıyor gibi görünüp inebileceği kadar derinlere inen bir testere metin! Yengeç Dönencesi’ni başka türlü anlatmaya imkân yok sanırım. Muhammed Ali’nin dövüşmesi gibi yazıyor Henry Miller Yengeç Dönencesi’nde. Kelebek gibi uçuşuyor Paris sokaklarında, arı gibi sokuyor otel odalarında. Fahişelerin sapına kadar fahişe olduğu, aylakların gerçekten aylak olduğu insanları anlatıyor. Öyle macera olsun diye “yola” çıkan Püriten Amerikalıları, en asabi bohemleri tekme tokat dövebilecek kahramanlar bunlar. Harbi adamlar, afili fahişeler bunlar. Birbirlerine çok sıkı bağlı oldukları kadar, ilk fırsatta paketleyip memleketine gönderecek tipler. Tekinsizler. Vaktinde neden yasaklandığını tahmin edebiliyor insan! Birilerini ürkütmüştür bu kitap, ürkütecektir de! Henry Miller’in Yengeç Dönencesi bağıran değil, sürekli ekolanan bir sese sahip. Testere etkisi biraz da buradan geliyor. Avi Pardo’nun etkileyici çevirisiyle, okumak boynunuzun borcu.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Henry Miller
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KSIREN03367
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön