Zeka Geliştirici Kitaplar

Zeka Geliştirici kitaplar özellikle çocukların sağ ve sol beyin loblarını geliştirmek suretiyle anlama, öğrenme ve hayata dahil olma becerilerini artırmaya yönelik çok faydalı kitaplardır. Her yaş grubu için ayrı ayrı hazırlanan bu kitaplar çocuklarınızın görsel ve işitsel duyuları vasıtasıyla hafızalarını güçlendirerek zihin ve algı performanslarını artırır. Keyifli içeriklere sahip olan zeka geliştirici kitaplar çocuklarınızın odaklanmalarına ve konsantrasyonlarını toplayabilmelerine de fayda sağlar. 

Yetişkinler İçin Zeka Geliştirici Kitaplar Var Mı?

Kitapların ve edebiyatın her yaş grubundan insan üzerinde farklı açılardan geliştirici etkisinin bulunduğunu kanıtlayan bilim insanları kimi nitelikli roman ve kitapların yetişkinlerin sağ ve sol beyinleri üzerinde olumlu etkiler yarattığını savunur. Bilim insanları bu tür kitapların kişilerin zihin yapılarını geliştirdiğini, onları sorgulamalarla düşünmeye teşvik ettiğini ve bu sayede kişiliklerinde de olumlu etkiler yarattığını dile getirir. Bu tür kitapların aynı zamanda kişilerin sosyal bağlarını güçlendirerek yaşama daha bağlılıklarının da arttığı belirtilir.

Zeka Geliştirici Kitaplar 3-4 Yaş Çocuklara Hitap Eder mi?

Okul öncesi dönemi kapsayan 3-4 yaş grubu çocuklar için hazırlanan zeka ve dikkat geliştirici kitapların onlar üzerinde büyük faydaları bulunur. Çocuk gelişimi konusunda çalışan tüm uzmanlar bu yaşlarda televizyon ve tabletin çocukların zeka gelişimlerine olumsuz etki yarattığı dikkatlerinde eksikliğine neden olduğu konusunda fikir birliğindeler. Hal böyle olunca 3-4 yaş çocuklar için hazırlanan renkli, şekilli zeka geliştirici kitap ve setler sayesinde çocuklar hem keyifli vakit geçirebilir hem de temel zeka ve dikkat öğretilerine ve gelişimine sahip olabilirler.

Zeka Geliştirici Kitaplar 6-7 ve 9 Yaş Çocuklara Ne Şekilde Etki Eder?

Her yaş grubu çocuğun yaşına uygun zeka geliştirici kitaplar ve aktiviteler mevcut. Okul dönemindeki çocukların derslerinden arta kalan zamanlarında onlara eşlik eden zeka ve dikkat geliştirici kitaplar onlara her açıdan fayda sağlar. Zeka geliştirici kitapların içindeki eğlenceli aktiviteleri bireysel veya takım halinde uygulayabilen çocuklar birçok yönden fayda sağlamış olur. Çocukların dikkat ve konsantrasyon becerilerinde yüksek seviyede artış yaşanır. Dikkat dağınıklığından muzdarip zamane çocukları bu sayede okullarındaki ders saatlerinde, etütte ve evdeki ödev zamanlarında da konsantrasyonlarını daha rahat toplayarak derslerine odaklanabilirler. 

Zeka Geliştirici Kitapların 13 Yaş Çocuklara Uygun Olanları Var mı?

13 yaş için hazırlanan zeka geliştirici kitaplar genellikle çocukların IQ seviyesini yükselten kitaplardan oluşur. Bu tür kitaplar çocukların problem çözme becerilerini artırmaya yarar. Sözel karar verme yeteneklerinde de fayda yaratan kitaplar çocuklarınızın şekil ve görsel algılamalarına da ivme kazandırır. Zeka ve dikkat geliştirici kitaplar bilgisayar oyunları ve televizyona meraklı 13 yaş çocuklarının yaşamlarında kaliteli bir vakit geçirme alternatifi olacaktır. Ebeveyn ve eğitimciler çocuklara yol gösterme aşamalarında bu kitaplardan destek alabilir. 

Bebek Zeka Geliştirici Kitaplar Etkili Mi?

Günümüzde bütün uzmanlar öğrenmenin bebeklikten itibaren başladığı konusunda hemfikir Bu konuda daha da ileriye giderek öğrenme sürecinin anne karnında başladığını savunanlar da az değil. Bu durum çerçevesinde bebeklerin zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan çok sayıda kitap mevcut. Eğlenceli aktivitelerden, resim ve renklerden oluşan bu tür bebek kitapları rengarenk görsel bir şöleni andırır. Bu tür kitaplar sayesinde bebeğinizin işitsel ve görsel dikkati uyarılacak ve gitgide algılamaları güçlenecektir. Bebeğinizin gelecekteki öğrenme sürecine güçlü bir temelle başlamasını sağlayan bu kitaplar beslenme saatinde de sizin için adeta hayat kurtarıcı olabilir.

Sizin de hayatınızın en değerlisi olan bebek ve çocuklarınız için zeka geliştirici kitap arayışınız varsa hepsiburada.com aracılığıyla ürünleri ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Zeka Geliştirici Kitaplar

1450 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1450 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?