Asus
Asus M5A78L-M LX3 Amd 760G 1866MHz DDR3 Soket AM3+ mATX Anakart

Asus M5A78L-M LX3 Amd 760G 1866MHz DDR3 Soket AM3+ mATX Anakart

Asus
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Canavara yol acin (13.01.2016)
Bence müthiş bir anakart amd nin en yüksek performanslı ekran kartını destekliyor amd fx işlemcisi ve ram desteğiyle göz alıcı nerdeyse anakart üzerine monte ettiğiniz bileşenlerin istediğiniz performansla beraber en iyi oyunlarında gta 5 watcdogs gibi üstün performanslı oyunları rahatlıkla kolayca sorunsuz calistiracaktir devamını göster devamını gizle
DSACategoryId/2147483646/8/152

Asus M5A78L-M LX3 Amd 760G 1866MHz DDR3 Soket AM3+ mATX Anakart

ASUS – EN İ.Y.İ. ANAKART MARKASI

EN Kolay Kurulum / İtibarlı / Yüksek Satış / İstikrarlı

AM3+ Platformunda EPU ile Gerçek Çekirdek Performansını Ortaya Çıkarın

 • AM3+ CPU Desteği
 • ASUS EPU- En Verimli Enerji Yönetimi!
 • Anti-Surge- Tam zamanlı Koruma Görevlisi – Sisteminizi risklerden koruyun
 • Core Unlocker - Gerçek Çekirdek Performansını Ortaya Çıkarın
 • Low EMI- Radyasyonun yayılımını %50 ortadan kaldırır
Product Image

M5A78L-M LX3 Ürününe Genel Bakış

Product Image

AMD® FX™ /Phenom™II /Athlon™II /Sempron™ 100 Serisi İşlemciler(Socket AM3+)

Bu anakart benzersiz L3 önbellek ve yüksek overclock kabililyeti sunan AMD® Soket AM3 multi-core işlemcileri destekler. Çift-Kanal DDR3 bellek desteği, HyperTransport™ 3.0 tabanlı sistem veriyolu üzerinden 5200MT/s veri transferi sunar. Bu anakart aynı zamanda yeni teknoloji ile üretilmekte olan 32nm AMD® işlemcileri destekler.

Product Image Product Image

EPU-4 Engine

En Verimli Enerji Yönetimi!

ASUS EPU (Energy Processing Unit) Dünyanın ilk gerçek zamanlı enerji tasarrufu sağlamaya yarayan toplam sistem güç yönetimidir. Sistemin yük durumuna göre otomatik olarak en ideal enerji dağılımını sağlar. Güç tasarrufunun yanı sıra tüm bileşenlerin en optimum düzeyde güç kullanmasını ayarlayarak, daha uzun ömürlü olmalarına yardımcı olur.

Product Image

Low EMI

Radyasyon Tarama: Protect 3.0 anakartlar %50'ye kadar daha etkili radyasyon azaltımı sağlar. Radyasyonun yayılımını %50 ortadan kaldırarak sizin için bir koruma kalkanı oluşturur.

 • Radyasyon Kesintisi Tasarımı elektrik yükünü devredışı bırakmak için özel devre tasarımıyla zararlı elektrostatik radyasyon çıkışı minimize eder.
 • Radyasyon deşarjı için Etkili Radyasyon Engelleyici Tasarım blokları yayılmayı önlemek için koruma sağlar.
Product Image

ASUS Anti-Surge Protection

Anti Surge Voltaj Koruması Sisteminizi Yüksek Voltaj Dalgalanması ve Kısa Devre Problemlerine Karşı Korur!. 1. Anti-Surge Koruma gerçek zamanlı olarak ana voltaj hatlarını kontrol eder ve yüksek dalgalanmalara karşı sistemi korur. 2. Kısa devre ve ani voltaj yükselmelerinde sistemin kendini otomatik olarak kapatmasını sağlar.

Product Image

8-kanal yüksek kalite ses

PC' de yüksek ses sistemi keyfi! Onboard 8-kanal HD ses (Yüksek netlik ses, Önceki kod adi Azalia) CODEC 192KHz/24-bit yüksek kalite ses çıkışı, jack-sensing özelliği, retasting fonksiyonu, farklı hedeflere eş zamanlı olarak farklı ses akışları gönderen multi-streaming teknoloji sağlar. Çoklu kanal network oyunları oynarken aynı zamanda kulaklıkla da konuşulabilinir!

Product Image

EZ-Flash 2

BIOS güncellemelerini işletim sistemine girmeden USB bellek üzerinden yapın

EZ Flash 2 kullanıcı dostu BIOS ara yüzüdür. İşletim sistemine girmeye gerek kalmadan USB flash bellek üzerinden BIOS güncellemesini yapmanıza olanak tanır. Böylelikle BIOS güncellemenizi eski usulde disket hazırlamanıza gerek kalmadan sadece bir kaç tıklama ile yapabilirsiniz.

Product Image

ESD

Anakart bileşenlerini ani elektro-statik şoklardan koruyan benzersiz tasarım İnsan vücudunda ya da kasada biriken statik elektriğin sistem bileşenlerine aniden atlaması, çoğunlukla göz ardı edilse de, bir anakartı tamamen bozabilecek kadar büyük bir tehlikedir. ASUS tarafından geliştirilen özel anti-statik kotuma yongası, anakartın ve I/O kalkanının özel tasarımıyla birleşerek, anakarta benzerlerinden 4 kat daha iyi bir koruma sağlar, ömrünü uzatır.

Product Image

Core Unlocker

ASUS Core Unlocker AMD işlemcilerin gizlenmiş sağlıklı çekirdeklerini en basit şekilde açığa çıkarmanızı sağlar, yapmanız sadece tek bir tuşa dokunmak. Karışık BIOS ayarları ile uğraşmadan ekstra çekirdeklerin getireceği performans artışını yaşayın.

Product Image

ErP'ye hazır

Bu anakart Avrupa Birliği'nin Enerji Kullanan Ürünler (ErP) için hazır. ErP ürünlerinin enerji tüketimleri açısından belirli enerji verimliliği gereksinimlerini karşılaması gerekir. Bu sayede, çevresel etkilerin azalatılması, Çevre Dostu ve Verimli Enerji kullanımı sağlayan bir ürün elde edilir.

Product Image


Asus M5A78L-M LX3, AM3+ CPU desteği ile benzerlerinin bir adım önüne geçiyor. Gerçek çekirdek performansını kullanıcıların deneyimine sunan ürün, tam zamanlı koruma ile sistemi risklerden koruyor. Enerji verimliliğinde sınıf atlayan tasarım, low EMI özelliği ile radyasyon yayılımını da %50 düşürüyor. Çift kanal DDR3 bellek desteği sunan kart, 5200MT/s veri transferini Hyper Transport 3.0 tabanlı sistem veriyolu üzerinden gerçekleştiriyor. Son teknoloji ürünü 32 nm AMD işlemcileri destekleyen ürün, bu sayede kullanıcıların en yeni işlemcileri kullanmasına yardımcı oluyor. Uyumluluğu ile beğeni kazanan sistem, dünyanın ilk gerçek zamanlı enerji tasarruflu güç yönetim performansı ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Asus M5A78L-M LX3 özellikleri ile parçaların uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Özel koruma donanımı, sistemi riskten arındırırken, bileşenlerin optimum düzeyde güç kullanımına ayarlanması da kullanım süresini uzatıyor. Voltaj koruması da bulunduran tasarım, kısa devre problemlerinin üstesinden rahatlıkla geliyor. "Anti Surge" olarak anılan özellik, voltaj hatlarını kontrol ederek yüksek dalgalanmalardan zarar görülmesine mâni oluyor. Ani değişikliklerde sistem kendini otomatik olarak kapatarak korumaya alıyor. Böylelikle kasada büyük çapta hasarlar meydana gelmesi, zahmetsizce önlenebiliyor.

Asus M5A78L-M LX3 modelleri, radyasyon kesintisi tasarımı ile zararlı elektrostatik radyasyon çıkışını minimize ediyor. Engelleyici bloklar, yayılmayı önleyerek koruma vadediyor. Kullanıcı için koruma kalkanı oluşturan özellik, radyasyon yayılımını %50'ye kadar azaltarak büyük bir farka imza atıyor.

Kullanıcıların vücudunda veya kasada birikebilen statik elektriğin ani yük olarak karta atlaması, ciddi problem oluşturabiliyor. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için eklenen ESD, anakartın bozulma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Anti statik koruma sayesinde ana kart, 4 kat daha iyi korunuyor. Ömrü uzayan kart, aynı zamanda güvenlik riski de oluşturmuyor. Tek tuşla performans artışı yapılabilen kart, BIOS ayarları ile tek tek uğraşmadan kontrol sağlamanızı mümkün kılıyor. Fan x-pert, kasa fanlarının işlemci performansına uyum sağlamasını kolaylaştırıyor. Farklı iklim koşullarında da devreye giren özellik yardımıyla sessiz çalışan sistem, fanı kısa sürede soğutarak kasanın zarar görmemesini sağlıyor.

İşletim sistemine girmeden USB üzerinden BIOS güncellemelerinin yapılabileceği ana kart, EZ Flash 2 arayüzü ile kullanıcılara kolaylık vadediyor. Sadece birkaç tıklama ile gerçekleştirilen güncellemeler, kartın performansının hep en iyi düzeyde kalmasına yardımcı oluyor. 8 kanal ses çıkışı özelliği, HD ses sistemi ile birleşiyor. 192KHz/24-bit ses çıkışı bulunduran sistem, jak tespit özelliği ile takılan cihazı otomatik olarak tanıyor. Kullanıcıların giriş ve çıkışları karıştırarak yanlış bağlantı yapmasının önüne geçen tasarım, Avrupa Birliğinin "Energy-related Products" standartlarına uygun olarak üretiliyor. ASUS'un doğa dostu anlayışıyla üretilen kartın karbon ayak izi azaltılarak çevre bilinci ön planda tutuluyor.

Asus M5A78L-M LX3 fiyatı da piyasa standartları ile eş görülüyor. Özellikleri göz önüne alındığında ekonomik bir seçenek olarak sınıflandırılan ürün, AMD AM3+ FX™ / Phenom™ II / Athlon™ II / Sempron™ 100 Series işlemciler ile uyumlu çalışıyor. 4 ön, 4 de arka panelde olmak üzere toplamda 8 USB 2.0 portu bulunduran kart, dahili hoparlör bağlantısı, COU fan bağlantısı gibi eklentilerle kullanıcılara sunuluyor. Windows Vista ve sonraki yazılım sürümlerine uygun olan ASUS ana kart hakkındaki her türlü soru ve sorunda ASUS müşteri hizmetlerinden destek alınabiliyor. 36 ay marka garantisi ile kullanıcılarla buluşan ürün, 1066 MHz, 1333 MHz, 1600 MHz, 1866 MHz bellek frekanslarında performans gösterebiliyor. 16 GB RAM kapasitesi ile hizmet veren kart, kolay montaj yapılan bölgeler ile dakikalar içinde kullanıma hazır hâle geliyor.
Bellek Frekansı 1066 MHz, 1333 MHz, 1600 MHz, 1866 MHz
Bluetooth Yok
Chipset AMD 760G
Dahili Ekran Kartı Var
Grafik Arabirimi PCI Express 2.0
İşlemci Soket Tipi Soket AM3
İşlemci Tipi AMD Tabanlı
Overclock (Hız Aşırtma) Yok
PCI Slot 1 Adet
PCI-E x1 Slot 1 Adet
PCI-E x16 Slot 1 Adet
Ram Kapasitesi 16 GB
Ram Slotu 2 Adet
Sata 2 4 Adet
Sata 3 Yok
SATA Express Yok
USB 3.0 Yok
Uyumlu Kasa Tipi Mini Tower (mATX)
Uyumlu Ram Tipi DDR3
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu BD303256
Asus M5A78L-M LX3 Amd 760G 1866MHz DDR3 Soket AM3+ mATX Anakart Yorumları
Tüm yorumları gör (11)
 • fiyatı uygun

  am3+ sıfır alabileceğiniz en düşük fiyatlı kart. hepsi buradadaki diğer am3+ ların en ucuzu bundan 100 lira daha pahalı. ucuz olmasının sebebi usb 3 ve sata 3 özellikleri yok. usb 3.0 olmaması sıkıntı değil. 45-50 liraya bir usb 3.0 kartı alıp pcı slotuna takabilirsiniz. onun dışında normal bir anakart. fx serisi işlemcileri sıkıntısız çalıştırıyor. kalitesi fiyatına göre. fx 4320 ile kullanıyorum bir sıkıntı çekmedim. ram olarak ddr3 de 1866 ya kadar destekliyor. günümüz için 1866 mhz iyi bir değer. ama yeni sistem topluyorsanız üzerinde ddr4 teknolojisi bulunduran ryzen veya kaby lake toplamanızı tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  FX 4100 için ideal. Ancak eski teknoloji içeriyor. İdare etmek için alınabilir. Sıkıntı çıkarmaz.

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • Beş Yıldız

  sorunsuz . teşekkürler

  TAŞOVA - Amasya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Sorunsuz

  Amd fx x4 işlemci ve 8 gb 1333 mhz ram ile bu anakarti kullaniyorum. Bu zamana kadar birçok anakartla çalıştım. Sorun cikarmayip cok uzun sure kullanabildigim tek anakart modeli. Alacak arkadaslara tavsiye ediyorum.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • MSI dan daha stabil

  Daha önce msı anakartım vardı ancak kronik ısınma sorunu nedeniyle verim alamamıştım. Bu anakart daha stabil ısınma sorunu vs yok. Tavsiye ederim

  MERKEZ - Yalova - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • Canavara yol acin

  Bence müthiş bir anakart amd nin en yüksek performanslı ekran kartını destekliyor amd fx işlemcisi ve ram desteğiyle göz alıcı nerdeyse anakart üzerine monte ettiğiniz bileşenlerin istediğiniz performansla beraber en iyi oyunlarında gta 5 watcdogs gibi üstün performanslı oyunları rahatlıkla kolayca sorunsuz calistiracaktir

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • FEVKALADE

  ASUS ve HEPSİBURADA F/P kalitesiyle kesinlikle alınmaya değer.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (2)

 • Harika

  Çok iyi ALIN bence hak eder

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • fiyatı uygun

  Asus anakartlar kendini kanıtlamış.Ben amd athlon x2 250 işlemci için bu anakartı sipariş ettim.İleride işlemcinizi fx serisine yükseltirseniz am3+ olduğundan uyum sağlayacaktır.Ben başka bir pc de fx 6300 işlemciye yükseltmiştim.Ram hızı desteği 1866 olması çok iyi.DDR3 olmasaı sorun değil işinizi rahatlıkla görecektir.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (0)

 • MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE ZİRVE BUDUR..

  23 kasım cumartesi akşamı verdiğim sipariş 25 kasım pazartesi günü saat 10 da kapımda..!ve ürün orjinal kutusunun dışında farklı bir mukavva ile muhafaza edilmiş.tüm site çalışanlarına sonsuz teşekkürler.!

  YENİMAHALLE - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (29) Hayır (13)

 • Tüm yorumları gör (11)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Bilgisayar Kasaları Fan Adedi Kasa Tipi Oyuncular İçin Power Supply
Aerocool QS240 500W 80+ Bronze USB 3.0 Mavi Ledli Siyah Micro-ATX Kasa (AE-QS240-580)

Aerocool QS240 500W 80+ Bronze USB 3.0 Mavi Ledli Siyah Micro-ATX Kasa (AE-QS240-580)

-- Mini Tower Kasa Var 500 W
369,90 TL
Dark KM1 250W Usb 3.0 1x8cm Fan MATX Kasa (DKCHKM1P250)

Dark KM1 250W Usb 3.0 1x8cm Fan MATX Kasa (DKCHKM1P250)

1x8 cm Mini Tower Kasa Yok 250
139,90 TL
Frisby FC-6802S 300W Mini Tower Kasa

Frisby FC-6802S 300W Mini Tower Kasa

-- Mini Tower Kasa Yok 300 W
159,00 TL
Frisby FC-6830B 300W 8cm Fanlı Mini Tower Kasa

Frisby FC-6830B 300W 8cm Fanlı Mini Tower Kasa

-- Mini Tower Kasa Yok 300 W
124,80 TL
Frisby FC-6830B 350W 8cm Fanlı Mini Tower Kasa

Frisby FC-6830B 350W 8cm Fanlı Mini Tower Kasa

-- Mini Tower Kasa Yok 350 W
142,96 TL
Ekran Kartı 3D Desteği Bağlantı Bellek Hızı Bellek Tipi
Everest Amd Radeon R5 230 2GB 64Bit DDR3 (DX11) PCI-E 2.1 Ekran Kartı (EVG-2048R5-230)

Everest Amd Radeon R5 230 2GB 64Bit DDR3 (DX11) PCI-E 2.1 Ekran Kartı (EVG-2048R5-230)

-- Analog (D-Sub), DVI, HDMI -- DDR3
249,00 TL
Palit Nvidia GeForce GT 730 2GB 64Bit DDR5 (DX12) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (PLT-NE5T7300HD46-2081F)

Palit Nvidia GeForce GT 730 2GB 64Bit DDR5 (DX12) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (PLT-NE5T7300HD46-2081F)

Yok Analog (D-Sub), DVI-D, HDMI 2500 MHz DDR5
288,29 TL
Zotac Nvidia Geforce GT 710 1GB 64Bit (DX12) PCI-E 2.0 Ekran Kartı ZT-71301-20L

Zotac Nvidia Geforce GT 710 1GB 64Bit (DX12) PCI-E 2.0 Ekran Kartı ZT-71301-20L

Yok Analog (D-Sub), DVI, HDMI 1600 MHz DDR3
156,59 TL
MSI NVIDIA GeForce GT 710 2GD3H LP 2GB 64 bit DDR3 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GT 710 2GD3H LP)

MSI NVIDIA GeForce GT 710 2GD3H LP 2GB 64 bit DDR3 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GT 710 2GD3H LP)

Yok Analog (D-Sub), DVI-D, HDMI 1600 MHz DDR3
195,22 TL
Asus Nvidia GeForce GT 730 4GB 128Bit DDR3 (DX11) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (GT730-4GD3)

Asus Nvidia GeForce GT 730 4GB 128Bit DDR3 (DX11) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (GT730-4GD3)

Yok DVI, HDMI 1100 MHz DDR3
385,90 TL
Ram Kullanım Tipi Ram Hızı Ram Kapasitesi Uyumlu Sistemler
Oem 4Gb 1066Mhz Ddr3 Amd Uyumlu Pc Ram Kutusuz

Oem 4Gb 1066Mhz Ddr3 Amd Uyumlu Pc Ram Kutusuz

DDR3 1066 MHz 4 GB Pc
122,88 TL
Hi-Level 2GB 1333MHz DDR3 Soğutuculu Ram (HLV-PC10600D3/2G)

Hi-Level 2GB 1333MHz DDR3 Soğutuculu Ram (HLV-PC10600D3/2G)

DDR3 1333 MHz 2 GB Pc
83,95 TL
Hi-Level 4GB 1333MHz DDR3 Kutulu Ram (HLV-PC10600D3-4G-K)

Hi-Level 4GB 1333MHz DDR3 Kutulu Ram (HLV-PC10600D3-4G-K)

DDR3 1333 MHz 4 GB Pc
158,85 TL
G.Skill 2GB 1333MHz DDR3 Ram (F3-10600CL9S-2GBNS)

G.Skill 2GB 1333MHz DDR3 Ram (F3-10600CL9S-2GBNS)

DDR3 1333 MHz 2 GB Pc
101,90 TL
Bigboy 4GB 1333MHz DDR3 Non-Ecc CL9 Ram - B1333D3C9/4G

Bigboy 4GB 1333MHz DDR3 Non-Ecc CL9 Ram - B1333D3C9/4G

DDR3 1333 MHz 4 GB Pc
279,00 TL
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN