Spor, insan vücudunun ruhsal ve fiziksel gelişimi için yaşamın bir parçası haline gelmesi gereken, en önemli aktivitelerdendir. Sporun profesyonellik gerektirdiği düşünülse de, düzenli spor yapmanın aynı zamanda sağlıklı bir vücuda sahip olmak anlamına geldiği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. En önemli spor dallarından biri de halk arasında boy uzatması ile bilinen, basketboldur. Basketbol denince de akla, hemen basketbol topları gelir.

Adidas Basketbol Topu

Spor dallarının vücut sağlığı ve gelişimine etkisinin büyük olduğu kadar, yapılan spora uygun kaliteli malzeme kullanımı da bir o kadar önemlidir. Yapılan sporun amacına uygun olmayan malzeme seçimi, faydadan çok zarar verebilir. Bu nedenledir ki profesyonel ya da amatörce yapılan sporda kullanılan malzemenin işlevsel özellikleri, dikkatle seçilmelidir. Basketbol sporuyla ilgilenenlerin sıklıkla tercih ettiği Adidas Basketbol Topları birçok farklı zemin ve ihtiyaca göre üretilmişlerdir.

Basketbol toplarını kauçuk malzemeden yapılan basketbol topları ve deri kullanılarak yapılan basketbol topları olmak üzere iki gruba ayırabiliriz.

Esneklik sağlaması ile lastik olarak da adlandırılan kauçuğun ham maddesi, tropikal ağaçlardan elde edilir. Adidas basketbol topu, dış yüzeyinin kauçuk olmasının sağladığı esnekliği ile zemine çarptığı anda yüksek seviyede sıçrama özelliği gösterir. Bu özelliği tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biridir. Açık havalarda da kullanıma uygun olan kauçuk basketbol topları suya dayanıklılığı sayesinde, hafif yağmurlu havalarda ya da topun su ile temas ettiği durumlarda güçlü tutuş imkanı sağlar. Adidas basketbol topları, su ile temas ettiği durumlarda dahi spor keyfini ya da yapılan antrenmanı bölmeden devam etme olanağı sağlar.

Uluslararası Basketbol Federasyonunun resmi maçlarda zorunlu hale getirdiği deri top kullanımı, genellikle kapalı spor salonları için uygundur. Daha az sıçrama özelliğine sahip deri basketbol topları, sürtünme veya çarpma sonucu meydana gelebilecek aşınmalara karşı daha dayanıklı olması ile de uzun yıllar kullanıma uygundur.

Basketbol topu satın alırken, öncelikle açık havada mı, kapalı sahalarda mı oynanacağına dikkat etmelidir. Daha sonra da topun yapısı, sıçrama özelliği, boyutları, dayanıklılığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Basketbol, küçük yaşlarda başlanılması önerilen bir spor dalıdır. 6 yaş civarında basketbola başlayan çocukların, psiko-motor gelişimlerine bu sporun yardımcı olduğu belirtilmektedir. Çocukların katıldıkları aktivitelere istekle katılmaları ve keyif almaları devamlılık süreleri için çok önemlidir. Topu kavrayış gücünün yüksekliği ve hafifliği ile Adidas basketbol topları, çocukların antrenmanlara istekle katılmasına katkıda bulunur. Adidas basketbol topu, çocukların, keyif alarak yaptığı basketbol antrenmanlarında, daha aktif ve çevik hareketler kazanması ile birlikte kas ve kemik yapısını güçlendirerek gelişimlerini destekler.

Adidas basketbol topları çocuğunuzun tüm yeteneklerini sergilemesine olanak sağlarken, aynı zamanda da yeteneğini geliştirmesine yardımcı olur.

Adidas Basketbol Topu Fiyatları

Basketbol topu satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların başında, topun rahat kavranabilmesi açısından el yapısına uygunluğu, zemine çarptığı anda sıçrama kalitesi, uzun süre kullanıma uygunluğu gelir. Adidas basketbol topları tüm bu özellikleri taşıması ile birlikte ekstra unisex basketbol topu tercihi de sunmaktadır. Şut atma becerisini geliştirmek üzere, normal basketbol toplarına göre daha ağır basketbol topları da antrenmanlarda kullanılmak üzere özel olarak üretilir.

Kıyafetlerde yer alan beden numarası gibi, basketbol toplarında da el yapısına, gelişimine ve büyüklüğüne uygun olmak üzere topu güçlü tutuş sağlaması amacıyla top numaraları vardır. Yetişkin erkeklerde daha büyük numaralar olabileceği gibi, kadınlarda daha küçük numaralarda top bulunmaktadır. El yapılarına uygun, tüm yaş gruplarına göre de farklı top numaraları bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri içeren Adidas basketbol topları; ebatları, kalitesi, kullanım alanları gibi değişkenlerle farklı fiyatlarla sunulur.

Adidas Basketbol Topu Fiyatları

15 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Adidas
  2. Spalding
  3. Nike
  4. Molten
  5. Voit
  6. Selex
  7. Wilson
  8. Altis
  9. Avessa
  10. Sportive
  11. Slazenger
  12. Lescon
  13. Jordan
  14. Lotto
  15. Busso
  16. Sportica
  17. Delta
  18. InterSpor
  19. KIPSTA
  20. Pure
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
 • Marka Adidas
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19002/19020/adidas
BAŞA DÖN