Asus mouse çeşitleri ile bilgisayar kullanımı çok daha keyifli ve konforlu bir hal alıyor. Birbirinden farklı özelliklerle ve tasarımlarla sizlere sunulan mouse çeşitleri teknolojik yeniliklerden besleniyor ve ortaya fonksiyonel, işlevsel, rahat kullanımlı ürünler çıkıyor. Oyun oynamak, medya düzenlemeleri yapmak, kitap okumak, bilgisayar programları ve klasörler içerisinde dolaşmak, İnternette gezinmek, çalışmalar yapmak ve daha nicesi etkili biçimde gerçekleşiyor. Mouse’lar size hız ve verimlilik sunuyor, böylece hem zamandan tasarruf etmenizi hem de daha keyifli biçimde bilgisayar kullanmanızı mümkün kılıyor.

Oyuncular İçin Özel Optimize Edilen Mouse Çeşitleri

Asus, oyunseverlerin mouse beklentilerini dikkate alarak geliştirdiği ürünleri ile ön plana çıkıyor. Oyun performansınızı artıran gaming mouse’lar aynı zamanda yenilikçi, modern tasarımları ile de dikkat çekiyor. Çift ele uygun dizaynlar, ayarlanabilir yan tuşlar, kolay kullanım özellikli yapı, ergonomik anahtar soketli dizayn ve özel aydınlatma size sunulan nitelikler arasında yer alıyor. Ayarlanabilir yan tuşlar sayesinde mouse çift ele uygun olacak biçimde düzenlenebiliyor. Kolay takılıp çıkarılabilir soket tasarımı hem tıklama değiştirme olanağı sunuyor hem de farenin daha uzun ömürlü olmasına katkıda bulunuyor. Sayfa kaydırma özellikli orta tekerlek tasarımlı mouse çeşitleri özellikle Word dosyaları üzerinde çalışmalar yapanları ve e-kitap okurlarını memnun ediyor. Mouse tutuşu göz önüne alınarak üretilen modeller kolay kullanım seçeneği ile verimliliği artırıyor. Pençe ve parmak ucu tutuş temel alınarak dizayn edilen fareler elinize tam ve iyi biçimde oturuyor. Markaya özgü teknolojilerle gücüne güç katan Asus gaming mouse çeşitlerinin uzun tıklama ömürlü olması, optik sensör kalitesi, hassas takipli yapısı, kolay imleç kontrolü sunması konforu artıran niteliklerden yalnızca birkaçıdır. Düşük aktivasyon gücü ve daha hızlı response için ayrık tasarımı olması da ürünlerin artıları arasında gösteriliyor. Örneğin tuşları kolayca özelleştirebileceğiniz, yüksek performanslı ve yüzey kalibrasyonlu ROG serisi mouse’lar oyun oynamayı sevenlerin favorileri arasında yer alıyor.

Özelleştirilebilir, Dinamik Görünümlü Asus Mouse’lar

  • Bilgisayar kullanımına dair en önemli aksesuarlardan olan fareler kullanıcılara artık çok daha fazla özellik vadediyor. Oyun oynarken, video/fotoğraf düzenlemeleri yaparken ya da İnternet sitelerinde gezinirken ileri seviye özelleştirilebilir mouse’ları kullanmak son derece avantajlı oluyor.
  • Ayarlanabilir yan tuş dizaynı sizlere kendi yan tuş düzeninizi oluşturma imkânı sunuyor. Farklı tıklama direnci seçeneği ise özellikle oyun oynarken hassasiyeti yoğun tıklama gereksinimlerinizi iyi derecede karşılıyor.
  • Kolay takılabilen anahtarlı soket bu amaca iyi derece hizmet ediyor, bununla birlikte eskiyen anahtarları kolayca değiştirme seçeneği sunan tasarımları farenizi uzun süre keyifle kullanmanızı sağlıyor.
  • Ayarlanabilir yan tuşlu Asus mouse’lar hem sağ hem de sol ele uygun bir yapıdadır.  Simetrik tuş düzenine sahip olan Asus mouse’ların bir avantajı da yanlışlıkla yan tuşlara basma sorununa getirdiği çözüm oluyor.
  • Ayarlanabilir yapılı manyetik yan tuşlar kolayca çıkarılabiliyor ve bunları yerine yan tuş kapakları eklenebiliyor. Böylece kullanıcı, mouse'u ister dört tuşlu isterse de yan tuşsuz olarak kullanabiliyor.

Performans Ürünü Seriler

Asus’un yüksek performans sağlayan mouse serileri özellikle üst segment arayışındakiler için iyi birer seçenek oluyor. Örneğin optik oyuncu farelerinin çoklu bağlantı seçenekli olanları bir adım öne çıkıyor.  Bu tür bir ürün istiyorsanız 1 ms 2,4 GHz ile Bluetooth bağlantıların ikisini de bünyesinde barındıran ROG serisi fareleri inceleyebilirsiniz. Yüksek performans teknolojilerle donatılmış olan bu işlevsel ürünler kolay taşınabilir ergonomileri ile de farkını ortaya koyuyor. Cep boy mouse’ların üst segment özellikleri içermesi sayesinde oyun severler bu ekipmanı rahatlıkla gittiği yere götürebiliyor. Buna ek olarak, bazı modellerde fareyi kolay taşımak için mouse çantası da bulunuyor. Fare için özel üretilen bu çantalar muntazam orantılama ile tam olarak fareye uygun bir yapı sergiliyor.  

Şarjlı fare çeşitlerinin yüksek pil ömrü ve pil gücüne sahip olması da fayda sağlıyor. Pil ömrü yüksek olan çift bağlantı seçenekli gaming mouse’ların pil dayanım süresi değişkenlik göstermekle birlikte, bu rakam geneli itibarı ile yüksek değerlere tekabül ediyor. Yüksek DPI’a ulaşabilen optik sensörlü fareler size iyi bir performanstan daha azını sunmayarak yerini sağlamlaştırıyor.

Modern, Şık ve Yenilikçi Tasarımlar

Ürünler kaliteli materyallerden ve kaplamalardan imal ediliyor, ele uygunluk esasına göre dizayn ediliyor. Örneğin özel yüzey kaplamanın kauçuk yan panellerle birleştiği Pugio serisi fareler dış tasarımı ile kullanışlılığı artıran modellerden oluyor. Ayrıca markaya özgü Asus Aura RGB aydınlatma özellikli mouse çeşitleri modern ve dinamik görünümleri ile tüketicileri cezbediyor. RGB aydınlatma kanallı mouse’lar her açıdan güzel bir imaj yaratıyor. Özelleştirilebilir RGB aydınlatmalı mouse’lar sizlere 6 adet öne ayarlı aydınlatma efekti üzerinden milyonlarca renk sunuyor. Statik, renk döngüsü, nefes alıp veren, reaktif, kuyrukluyıldız ve dalga renk efektleri ile oyundaki performansınızı mouse’unuz üzerinden yansıtabilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü, maksimum hızlanma değeri ve maksimum takip hızlı optik mouse çeşitleri farenizi dilediğiniz hızda kullanmanızı mümkün kılarken, hafif ve ince yapısı ile zahmetsizce taşınabiliyor.

Rog serisine özgü anahtar yuvası tasarımlı fareler, mouse anahtarlarını hiç zorlanmadan değiştirmenizi sağlıyor ve bu da aygıtınızı çok iyi derecede kişiselleştirebileceğiniz anlamına geliyor. Belirlediğiniz çalışma gücü ve hassasiyete sahip olan anahtarı zorlanmadan takabileceğiniz gibi, zamana ve kullanıma bağlı olarak aşınan, yıpranan ya da bozulan anahtarları da değiştirebilirsiniz. Özel anahtar yuvası dizaynı böylece farenizin kullanım süresini de uzatmanıza yardımcı oluyor. Kablolu ya da kablosuz mouse çeşitleri arasından hangisini isterseniz ona yönelebilirsiniz. Kablosuz Asus mouse modelleri pek çok kesim tarafından tercih edilmekle birlikte, özellikle ofis düzeni çalışanlar kablolu mouse’ları kullanmak isteyebiliyor. Bunu göz önüne alan marka ekipleri kolay yıpranma yapmayan, dayanıklı kablo tasarımlı fareleri sizlerle buluşturuyor.

Asus’a Özgü Teknolojilerle Örülü Mouse’lar

Beklentilerinizi karşılamanın yanı sıra yapabilirliklerinizin alanını genişletmeyi de kendine görev bilen Asus hız, geniş etkinlik olanağı, performans ve kolay kullanım vadeden ürünleri ile öne çıkıyor. Tıpkı Asus Aura gibi SmartHop teknolojisi de markanın sizlere sunduğu bir diğer kolaylık oluyor. En uygun kanala en kısa sürede ve kolayca geçme imkânı tanıyan SmartHop, radyo tayfını 1 saniyede yaklaşık 1000 defa tarıyor. Bu sistem, frekans bandını sarmalayan trafiği de sıkışıklığı da belirliyor ve bu durumdan kaçınılmasını sağlıyor. Mümkün olan en uygun kanala gerçek zamanlı olarak geçiliyor. Ayrıca çevrede farklı cihazlar olsa dahi her an, her yerde en kesintisiz bağlantıyı elde etmenizi sağlıyor.

Armoury II teknolojisine yer yeren fareler en kullanışlı seriler arasında gösteriliyor. Kapsamlı kontrol seçenekleri ile donatılan Armoury II fare modelleri sunucu tabanlı çevre birimi ayarlama aracını ifade ediyor. Son derece kolay kullanımlı özel arayüze sahip bu mouse’lar ile kendi oyun tarzınıza göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca kalibrasyon düzenlemeleri ile performans iyileştirmeleri de yine yapabilecekleriniz arasındadır. Oyun oynarken verilerinizi analiz etmek isterseniz donanım istatistiklerini takip edebilir ve daha pek çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek tıklama dayanıklılığına sahip, işlevsel ve yenilikçi Asus mouse çeşitleri arasından size en uygun olanını tercih edebilir, zevkle kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asus Mouse

55 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Bağlantı
Toplam 37 / 55 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar