Zincir Grubu

Bisikletin önemli parçalarından biri olan zincir, düzenli olarak bakım gerektirir. Kullanıldıkça aynakol dişleri eskimeye başlayan bisiklet zincirlerinin güvenli bir sürüş için 2000 km kullanılmadan değiştirilmesi tavsiye edilir.

Zincir bakımı ve değişimi için ihtiyaç duyulan farklı ürünler bisiklet zinciri & malzemeleri arasında yer alır. Yağlama yapmak için gerekli olan farklı özelliklere sahip zincir yağları, zincir çeşitleri, zincir sökme aparatları ve zincir koruyucu ürünleri bulabilirsiniz. Zincir modellerinde yol bisikleti ya da yarış bisikleti gibi bisiklet türlerine özel üretilmiş ürünler öne çıkar. Özellikle hızlı sürüşler için dayanıklı ürünlere ulaşabilir, Power Link teknolojisi ile kolay takılan modelleri seçebilirsiniz. Üretim kalitesine bağlı olarak ağırlıkları değişen zincir çeşitlerinin kaç bakladan oluştuğunu öğrenebilirsiniz. Bakla sayısı ile paralel ağırlığı da değişiklik gösteren zincirlerin pim uzunluğu gibi teknik detaylarını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda hafif ve kısa uzunlukta pimler ile ağırlığı düşürülmüş zincir çeşitleri de ürünler arasında yer alır.

Zincir çeşitleri arasında iç plakalarda yıpranma oranı azaltılmış farklı markların ürünleri mevcuttur. Çekme gücü ISO standartlarının üzerinde 1020 kgf ile güvence altına alınmış ürünler kaliteli bir kullanım sunar. Kaliteli malzemeden üretildiği için daha dayanıklı pimlere sahip olan zincirler ise uzun dönem kullanıma uygundur. Farklı bisiklet vitesleri baz alınarak üretilen zincirlerin uyumlu olduğu vites türlerini inceleyerek bisikletiniz için doğru ürünü seçebilirsiniz. Zincir seçerken vites uyumunun yanı sıra pim uzunluğu, boyut, kaplama türü gibi özellikleri de öğrenebilirsiniz. Dağ bisikletleri ile uyumlu ürünler arasında Shimano ve Sram gibi dağ bisiklet sistemlerinde kullanılan zincirler de mevcuttur.

Zincir çeşitlerinin yanı sıra zincir değişiminde gerekli olan farklı viteslere ait zincir pimleri, zincir için çark ve bisiklet zincirleri de ürünler arasında bulunur. Zincir pimlerinde farklı vites türlerine uygun ürünlere ulaşabilir, aynı zamanda bağlantı pimlerinden dörtlü ya da beşli satılan modelleri tercih edebilirsiniz. Zinciri yerinden sökmek ve takmak için kullanılan anahtar çeşitleri ise farklı modeller ile sunulur. Tüm zincirler ile uyumlu standart anahtarlar, uyum sorunu olmadan kullanılabildiği için ideal bir seçim olur. Uyumlu kullanılabilen ürünlerde zincir tutma kancası ve zincir sökme pimi ile beraber gelen anahtarlar zincir değişiminde kolaylık sağlar. Standart anahtarların yanı sıra farklı viteslere özgü üretilen özel ürünleri bulabilir, ekstra sertleştirilmiş çelikten üretilen modelleri uzun dönem kullanabilirsiniz. Zincir takarken uzun zinciri kısaltmak için kullanılan ve yaylı yapısı ile ek zinciri ayırmayı sağlayan zincir pensesi modellerine de ulaşabilirsiniz.

Sürüş esnasında zincirin karoya değip aşınmasını önleyen zincir koruyucular bisiklet zincir malzemelerinden biridir. Vites çalışmasını engellemeyen ve cırtlı yapısı ile kolay takılıp kolay çıkarılacak ürünleri makinede yıkayarak kolayca temizleyebilirsiniz. Zincir bakımı için kullanılan önemli malzemelerden bir diğeri zincir yağıdır. Kuru yağlar arasında sprey formunda ürünler, kolay kullanımı ile öne çıkar. Korozyon koruması sağlayan, zincirdeki aşırı gerginliği önleyen ve asgari kir tutma özelliği ile aynı zamanda zincirin daha temiz olmasını sağlayan ürünleri seçebilirsiniz. En zor noktalara dahi nüfuz ederek zincirin başarıyla dönmesini sağlayan yağ çeşitlerini birçok farklı markadan temin edebilirsiniz.

Bisiklet zincir malzemesi çeşiterinin fiyatları ürün özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Zincir modelleri kalitesine bağlı olarak farklı bütçelere hitap eder. Uzun dönem kullanım ömrü sunan zincirlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Zincir değişmek için kullanılan aparatlar ve yedek malzemeler ise çeşidine uygun fiyatlar ile kullanıcıya sunulur. Zincir bakımı ve değişimi için gerekli olan farklı yedek parçalara kategoriden kolayca ulaşarak satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bisiklet Zinciri & Malzemeleri

4919 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 4919 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?