Dünyanın önde gelen ses sistemleri üreticisi Bose; kuruluş amacını herkesin için sürdürülebilir değer yaratmak olarak açıklamaktadır. Amerika’nın en önemli üniversitelerinden biri olan MIT’nin profesörlerinden biri tarafından kurulan firma kısa sürede sektöründe önemli başarılara imza atmıştır. Hızlı yükselişini inovasyon yeteneğine borçlu olduğunu belirten ünlü marka; askeri amaçlı ses sistemlerinden, otomobiller için geliştirilen ses sistemlerine, kişisel kullanım amacı ile geliştirilenlerden ev içi kullanıma kadar son derece geniş bir çerçevede üretim yapmaktadır. Alanındaki tecrübesi ve Ar-Ge kapasitesi ile Bose’un en iddialı olduğu ürün gruplarından olan kulak içi kulaklık modellerini bu kategoride bulabilir, tüm teknik özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kulaklıktan Beklenen Teknik Özellikler Nelerdir?

Kulaklık seçimindeki ilk önemli kriter; kulaklığın hangi amaçla ve hangi ortamda kullanılacağıdır. Müzik dinlemek veya film izlemek için seçilecek kulaklığın özellikleri ile spor yaparken kullanılacak ya da DJ’lik gibi profesyonel amaçlarla kullanılacak kulaklıkların özellikleri tamamen farklıdır. Film izlemek ve müzik dinlemek için kablolu kulaklıklar daha uygun olabilirken, yürüyüş, cardio, koşu ve benzeri yüksek performans gerektiren spor dallarında kablosuz kulaklıkların tercih edilmesi çok daha pratik bir kullanım sağlayacaktır. Hareket halindeyken kabloları kontrol etmek, hareket kabiliyetinizin tam uyum sağlamayan kulaklıklar tarafından kısıtlanması performansa oldukça zarar veren unsurlar arasındadır.

Bose kulaklıklar, belirtilen öncelikler doğrultusunda kullanım amacına göre kablolu ve kablosuz olmak üzere çeşitlendirilmiştir. Ünlü ses sistemleri üreticisi kablolu ve kablosuz çeşitlerinin yanı sıra ürünlerini; kulak içi, kulak çevresi, gürültü engelleyici, giyilebilir hoparlör ve spor kulaklık olarak kullanıcılarının beğenisine sunmaktadır.

Kulaklık modellerinden beklenen bir diğer unsur da iletişim ile ilgilidir. Telefonunuzla bağlantı kuran Bose kulak içi kulaklıkların kablolarında entegre mikrofon sistemi bulunmaktadır. Bu sayede müziğin sesini ayarlamak ya da telefonla görüşme yapmak için ara vermeye gerek kalmadan çağrı cevaplama, çağrı sonlandırma, müzik çalma, durdurma ve ses kontrolü gibi birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kulak içi kulaklıklar doğrudan vücuda temas ettiğinden ve yapısal olarak dış etkilere yüksek oranda maruz kaldığından kulaklık seçiminde ürünün malzemesi ve ergonomisi büyük önem taşımaktadır. Bose, tüm kulak içi kulaklık modellerinde insan fizyolojisine 100 % uyum sağlayan ergonomik tasarımı, hafif ve dayanıklı malzeme ile bir araya getirmektedir.

Kulak içi kulaklık seçiminde en önemli kriterlerden bir diğeri de elbette müzikalitesidir. Bose, dünya çapında kanıtladığı teknolojisi ile müzikseverlere kusursuz bir ses çıkışı sunmaktadır. Yüksek frekans aralığında geliştirilen Bose kulaklıklar, müziğin baskın notalarının yanında daha önce hiç fark edilemeyen seslerin de duyulmasını sağlar. Ayrıca yüksek kalitedeki ses yalıtımı sayesinde en sessiz ortamlarda dahi başkalarını rahatsız etmeden gönül rahatlığıyla yüksek sesle müzik dinlenebilir.

Dünyayı Yerinden Oynatan Ses Kalitesi

Kulak içi kulaklıklar, hafif ve taşınabilir olmasının yanı sıra yüksek ses kalitesine sahip olmalıdır. Her an her yerde yanınızda olacak kulaklıklar için güçlü tercihler yapmak; yolda, evde, ofiste veya sporda, her nerede keyifli zaman geçirmek isterseniz orayı çılgın bir partiye dönüştürecektir.

Profesyonellerin tercihi Bose, müzikseverlerin en çok dikkat ettikleri iki konuda önemli bir iddiaya sahip bulunmaktadır. İlki frekans aralığı olarak tanımlanan “ses kalitesi” son derece yüksek olan cihazlar zengin, dengeli ve pürüzsüz bir ses çıkışı sağlar. Bas ve tizler kusursuzca ayrı ayrı duyulur, çoklu seslerin birbiriyle karışması engellenir.

İkinci olarak da Bose kulak içi kulaklıklar mükemmel ses izolasyonu sağlar. Kulağa tam oturan ergonomisi ve özenli malzeme seçimi sayesinde her an her yerde kimseyi rahatsız etmeden keyifli zaman geçirmek mümkün olur.

Kulak içi kulaklıklar, kişisel kullanım için ve taşıma rahatlığı bakımından en iyi kulaklık tipidir. Bose kulak içi kulaklıklar bu mobilite avantajının yanı sıra sahip olduğu yüksek teknoloji ile derin bass ve mega bass gibi sub – frekanslarda da son derece başarılıdır. Ayrıca flat sese yatkın ürünlerdir. Gerek yapısı gerek teknik özellikleri ile Bose kulak içi kulaklıklar, kategorisi için en iyi tercihlerden biri olarak kabul edilmektedir. Tercihiniz ister kablosuz, ister kablolu modellerden olsun Bose güvencesi ile müziğin gücünü her yere yanınızda taşıyabilirsiniz.

Mükemmel Ergonomi, Kusursuz Konfor

Kulak içi kulaklıklar, her kullanıcı için ilk tercih değildir. Bu durumun sebepleri arasında kulağa tam oturmadığı için rahatsız edici bir duruş, sürekli kayan ve düşen kulaklıklar ya da istenen ses kalitesinin yakalanamaması sayılabilir. Oysa tüm bunlar doğru kulak içi kulaklığın bulunamamış olmasından kaynaklanmaktadır. Kullanıcıların çok çeşitli kullanım alışkanlıklarına dahi uyum sağlayabilecek, kulakta herhangi bir irritasyon yaratmayacak malzemeye sahip olacak, sanki yokmuş gibi hiçbir rahatsızlık vermeden bambaşka bir deneyim yaşatabilecek ve tüm bunları gerçekleştirirken ses kalitesinden ve izolasyonundan ödün vermeyecek modeli bulmak son derece önemlidir. Bose, ses kalitesindeki iddiasını ergonomide de sürdürmektedir. Tüm kulaklık çeşitleri, kullanım alışkanlıklarına ve kullanıcıların fizyolojik özelliklerine göre tasarlanmıştır.

Bose’un kulak içi kulaklıklarda kullanmakta olduğu yumuşak silikon; anti-alerjik ve yüksek kalitelidir. Bu sayede kulağa teması sonucu kullanıcısına herhangi bir rahatsızlık vermediği gibi, ses izolasyonundan ve ses kalitesinden de ödün vermemektedir. Kolay temizlenebilen uçlar, zorlu koşullarda dahi kullanıldığında olası toz, ter vb. etkenlerin kolaylıkla bertaraf edilmesini sağlar.

Stay – Hear Ultra kulaklıklar Bose tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Silikon kanatlar sayesinde kulağa tam olarak uyum sağlar ve yerleşir. Bu sayede hem sürekli düzeltmek zorunda kalmazsınız hem de ses kusursuz bir şekilde dengeli dağılır. Üstelik bu silikon kanatlar kulağa yapılan baskıyı da dağıtır. Bu sayede en uzun süreli kullanımlarda dahi hiçbir rahatsızlık ya da irritasyon yaratmaz. Bose kulak içi kulaklıklar, 3 farklı boy silikon kanatçık ile birlikte sunulmaktadır. En uygun boyutu kolaylıkla seçip konfor ve keyfi aynı anda yaşamaya başlayabilirsiniz.

Kullanımı kolaylaştırmak üzere tamamlayıcı bileşenler de Bose tarafından titizlikle düşünülmüştür. Kulaklıkları kullanmadığınız anlarda da güvenle ve hijyen çerçevesinde saklamak için Bose’un özel tasarım taşıma kutuları bulunmaktadır. Giysi klipsi de en hareketli anlarda dahi kabloların dolanmasını ve düşmesini engelleyerek kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Kulaklık seçiminde donanımsal özellikler kadar yazılım özellikleri de dikkat çekmektedir. Bose’un bazı modelleri Apple’ın işletim sistemi olan IOS ile uyumluyken bazıları Android tabanlı üretilmiştir. Kullanıcıların tercihlerine göre seçilebilecek arayüzler, özellikle spor kulaklıkları için geliştirilmiş olan Bose Connect uygulaması için son derece pratik bir ulaşım sağlamaktadır.

Sporculara yönelik Bose tarafından geliştirilen bir diğer yenilikçi uygulama da kalp ritmi takibidir. Bose Connect üzerinden eş zamanlı olarak takip edilebilen veriler ile kişisel profiller oluşturulabilir, performans takibi eksiksiz şekilde gerçekleştirilebilir. Bose Connect aynı zamanda MapMyRun, Runkeeper, Endomondo, Runtastic gibi popüler fitness uygulamalarıyla da uyumludur. Antremanınız ile ilgili her veri bu yolla kayıt edilebilir, gün gün ilerlemenin en keyifli hali bu teknoloji ile sağlanabilir.

Bose, yalnızca yüksek performans gösteren kullanıcılara değil, her an müziği ruhunda hissetmek isteyen herkese yönelik özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır. Kablolu kulaklıkların kablo uzunlukları, kablosuz modellerin yüksek kapsama alanları ve daha birçok ekstra özellik kullanıcı konforunu artırmaya yönelik olarak tasarlanmıştır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bose Kulak İçi Kulaklık Fiyatları

1 ürün var
  • Marka Bose
DSACategoryId/2147483646/3013120/18/520/60004547/bose
Başa dön