Colgate Ağız Bakım Ürünleri

Ağız ve diş sağlığı oldukça önemli ve ihmal edilmemesi gereken bir husustur. Hem fiziksel görünüşünüz hem de sağlığınız üzerinde büyük bir etkisi olan dişler için birçok bakım ürünü bulunmaktadır. Dişlerinizde meydana gelen problemleri en aza indirgemek ve güzel gülüşlere sahip olabilmek için tercih edebileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi marka tarafından sizlere sunulmaktadır. Ağız sağlığı denilince akla ilk gelen ürünler arasında diş macunları ve fırçaları sayılabilmektedir. Elbette ki en büyük paylara sahip olan bu ürünlerin yanı sıra bakım suları, diş ipleri ve benzer ürünler de bulunmaktadır.

Colgate ağız bakım seti içerisinde yer alan bu ürünlerden kullanarak siz de ferah bir nefes, beyaz gülüşler ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Marka sunmakta olduğu ürünler içerisinde çocuklara özel seçenekler de bulundurarak yediden yetmişe herkesin kullanabileceği seçeneklerin sayısını artırmaktadır. Markanın sunmuş olduğu en büyük avantajlardan birisi de hiç şüphesiz farklı ürünlerin farklı ihtiyaçlara cevap verebilmesidir. Diş bakımında çokça dikkat edilen ve özen gösterilen konulardan birisi de beyazlıktır. Bu nedenle beyazlatma etkili içeriklere sahip formüller ürünler içerisinde en çok rağbet gören seçeneklerdendir. Macunlardan bakım sularına kadar pek çok özel formül, kullanıcılarına maksimum memnuniyet sunmayı amaçlamaktadır. Diğer bir yandan çürük, plak, bakteri ve tartar gibi istenmeyen oluşumların önüne geçmek de bu özel formüllere mümkün hale gelmektedir. Colgate ağız bakım paketi içerisinde yer alan seçenekler insan sağlığına zarar vermeyen maddelerden elde edilmekte ve içeriğinde temiz, sağlıklı bileşenler kullanılmaktadır. Markanın sizlerle buluşturmuş olduğu ürünleri düzenli şekilde kullanarak siz de hem sağlıklı bir ağza hem de beyaz ve temiz gülümsemelere sahip olabilir aynı zamanda her daim ferah bir nefesin tadını çıkarabilirsiniz.

Colgate Ağız Bakım Ürünleri ile Etkili Fırçalama

Ağız bakımı ve sağlığı için en çok yapılan aktivite elbette ki diş fırçalamaktır. Diş fırçalamanın önemi ne kadar büyükse bu esnada kullanılan ürünlerin kaliteli olması da oldukça önemlidir. Diş fırçalama aktivitesinin baş kahramanlarından birisi olan diş fırçaları hem çok büyük bir çeşitlilik sunmakta hem de fırçalama veriminizi doğrudan etkilemektedir. Colgate diş fırçası alanında oldukça kaliteli ve kendini kanıtlamış ürünleri ile pek çok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Hem kullanıcı hem de diş hekimlerinden onay alan bu fırçalar sağlıklı gülümsemelerin başrollerinden olmaktadır. Fırçalar çeşitli kıl sıklığına ve yumuşaklığına göre kategorize edilebilmektedir. Her ağız yapısına uygun fırça aynı olmamakla beraber sunduğu çeşitlilik ile hemen herkesin ihtiyacına cevap veren marka; sert, orta ve yumuşak gibi genel kategorilere ek olarak ekstra yumuşak gibi özel seçenekleri de meydana getirmektedir. Özellikle hassas diş etlerine sahip kişilerin sıklıkla tercih ettiği yumuşak modellerde kıllar çok daha inceltilmiş yapıları ile acısız fırçalama deneyimi sunmaktadır. Diş temizliğini gerçekleştirirken aynı zamanda ferahlık ve rahatlık hissini de yaşatan yumuşak modeller diş aralarına ve etlere ulaşarak etkili bir fırçalama imkanı sunmaktadır.

360 derece temizlik gücüne sahip modellerde ise verimli ve her noktadan temizlik yapılmaktadır. Bu modellerde yalnızca diş yüzeyleriniz değil ağzınızın içerisindeki pek çok noktaya ulaşabilmekte ve kapsamlı bir temizlik yapmanızı sağlamaktadır. yumuşak modellerde 17 kat daha inceltilmiş kıl yapıları sayesinde dişlerinizde ve etlerinde ağrı, sızı oluşma ihtimali düşmekte, fırçalama esnasında daha rahat ve acısız olmanızı sağlamaktadır. orta dereceli kıl yapısına sahip modeller içerisinde yer alan zikzaklı fırçaların kıl uzunluk seviyeleri birbirinden farklı olmakta ve bu sayede her noktaya ulaşabilen farklı kıllar daha genel bir temizlik gerçekleştirmektedir. Sizi düşünmekle kalmayıp doğaya katkı sağlayan ve biyoçözünür bambudan üretilen bambu fırçalar özellikle doğa ve sizler için oldukça güzel bir alternatif oluşturmaktadır. Etkili temizlik gücünden taviz vermemekle aynı zamanda yumuşak ve nazik bir fırçalama imkanı da sunmaktadır. Colgate arayüz fırçası çürük oluşumu ile savaşmanıza yardımcı olacak oldukça etkili ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle diş teli kullanan kullanıcılar için neredeyse kurtarıcı rol oynayan arayüz fırçaları sayesinde dişlerin tüm yüzeyini kolayca fırçalayabilir ve bakteri oluşumunu önleyebilirsiniz. Çürük ve tartar oluşumunu engelleyen bu fırçalar sayesinde gelişmiş bir bakımın keyfini çıkarmak oldukça kolay bir hale gelmektedir.

Colgate Ağız Bakım Ürünleri ile Beyaz Gülüşler

En az diş fırçaları kadar önemli olan ve diş temizliğinizi gerçekleştirmenizi sağlayan ürünlerden birisi de Colgate diş macunu ürünleridir. Macunların içerikleri sayesinde birden fazla ihtiyaca cevap verilebilmekte, özellikle düzenli kullanımlar sonrasında verimli sonuçlar alınabilmektedir. Colgate aktif kömür ve içeriğinde yer alan yumuşak mikro partiküller sayesinde dişlerinizin yüzeyinde oluşan lekeleri kolayca temizleyebilirsiniz. Aşınma, çizilme ve diş minesine zarar verme gibi olumsuz durumlar yaratmayan Colgate siyah diş macunu diş yüzeyinde yer alan lekeleri %100 e kadar uzaklaştırabilme olanağı sunmaktadır. Lekelerin temizlenmesi sayesinde bakteri ve oluşumlara engel olarak daha ferah bir nefesi, beyaz gülümsemeleri sizlerle buluşturmaktadır. Colgate hassasiyete pro çözüm macunları özellikle hassas olan diş eti ve çevresine etkili bir bakım yapmaktadır. Hem gerçek ve verimli bir temizlik hem de hassas dokunuşlar yapan bu macunları dilerseniz beyazlatıcı etkiye sahip olanlardan dilerseniz standart olanlardan seçerek kullanabilirsiniz.

Günde iki kez düzenli kullanım sonrası ağzınızda rahatlama ve ferahlama hissettiğinizi görebilirsiniz. Onarım ve önleme çeşitleri sunan, hassas dişlere uygun bu seçenekleri 1 dakikadan fazla uygulayarak etkili sonuçlara kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda uzun süreli koruma sağlayan bu ürünler dişleriniz için kalkan görevi üstlenmektedir. Colgate kömürlü diş macunu ürün yelpazesi içerisinde yer alan aktif karbon seçenekleri fırçalama esnasındaki temizlik hissini pekiştirici bir nane aroması ve kokusu taşımaktadır. Nanenin ferahlatıcı hissi sayesinde daha temiz ve serin bir hisse sahip olabilir, daha keyifli bir fırçalama deneyimi yaşayabilirsiniz. Colgate gelişmiş beyazlık sunan özel serilerde ise yıllar boyu süregelen sararmalara karşı meydan okumak çok daha kolay hale gelmektedir. Bunun yanı sıra düzenli kullanım sonrasında dişlerinizde meydana gelen bölgesel lekelenme, plak ve tartarlar temizlenerek sizlere etkili ve parlak bir beyazlık sunulmaktadır.

Colgate Ağız Bakım Ürünleri ile Hem Bakım Hem Gargara 

Colgate gargara diş fırçalama rutininize ek olarak tamamlayıcı alternatifler sunmaktadır. Ağzınızı çalkalamanızı sağlayan bu bakım suları diğer bir deyişle gargaralar sayesinde ferah bir nefese ve güzel kokuya kavuşabilirsiniz. Uzun süre boyunca ferahlı sağlayan gargaralarınızı dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra kullanarak tamamlayıcı bir temizlik gerçekleştirmiş olursunuz. Diğer bir yandan yanınızda taşıyabileceğiniz küçük boy gargaralar ile dişlerinizi fırçalayamadığınız zaman hızlı bir ağız bakımı gerçekleştirerek ferah bir nefese de kavuşmak oldukça kolay. Colgate ağız bakım suyu kullananlar alkol içermeyen bu temizlik ve bakım ürünlerinden oldukça memnun kalmakta, düzenli kullanımlar sonrasında ise bakteri plak oluşumunun önüne geçebilmektedir. İçeriklerinde buz, nane gibi ferahlatıcı aroma ve serinletici maddeler yer alan gargaralar nefesinizin daha taze olmasını ve hem size hem çevreye güzel kokular yaymanıza yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte ağız bakım suları gibi tamamlayıcı ürünlerde de farklı özellikler bulunabilmektedir. 

Beyaz dişlere sahip olmak, plakların uzaklaştırılması, ağız kokusunun yok edilmesi gibi işlevler bu ürünler arasında ön plana çıkan özelliklerdendir. Ağız bakım ürünleri satın alırken içeriğindeki maddeleri inceleyerek alerjiniz olmadığından emin olursanız daha sonra istenmeyen durumların oluşmasını önleyebilirsiniz. Klinik olarak kanıtlanmış formüle sahip ürünler, çürüklere karşı koruma sağlamak amacıyla flörür içermektedir. 7 gün 24 saat koruma sağlayan ürün bir şeyler yiyip içtikten sonra bile etkisini sürdürür. Diş eti sorunlarını giderme yönünde etkisi bulunurken, ağız kokusunun giderilmesi, diş minesinin remineralize edilmesi ve tartar oluşumunun engellemesinde de oldukça etkilidir. Ağız ve diş sağlığının korunması adına tamamlayıcı bir ürün olarak nitelendirilebilir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızın ulaşamadığı yerlerdeki bakteri oluşumunu engellemek adına düzenli olarak doğru miktarda kullanılmalıdır. Ürün tek başına komple ağız temizliğini sağlamamakla birlikte ağız bakım suyu 30 saniye ile 1 dakika arasında ağızda tutularak gargara yapılmalıdır. Düzenli olarak dişinizi fırçalayıp, gargara yaptığınızda dişlerinizin çürümesine sebep olabilecek tüm olumsuzlukları çok büyük ölçüde saf dışı bırakmış olursunuz. Diş eti ve diş sağlığınızı koruyabilmek adına düzenli olarak ağız ve diş temizliğinizi yapmalısınız. Bu sayede daha beyaz dişlere ve mükemmel bir gülümsemeye sahip olmanın yanı sıra sağlıklı bir ağız, diş yapısına da kavuşabilirsiniz.                                                                                                     

Colgate Ağız Bakım Ürünleri ile Dişinize İyi Bakın

Diş ve ağız sağlığını korumak adına düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanız çok büyük önem taşımaktadır. Diş fırçalama işlemi sırasında normal bir diş fırçasını dişlerinize belirli hareketleri takip ederek sürterek dişiniz üzerinde biriken ve diş çürümesine yol açabilecek materyallerin temizlenmesi amaçlanmaktadır. Diş aralarındaki lekelere de ulaşabilecek şekilde tasarlanmış olan spiral fırça kıllarıyla normal fırçanın ulaşamadığı bölgelerde de temizlik sağlayan ürün dil ve yanak temizleyicisine de sahiptir. Dil ve yanak temizleyici ağız içerisindeki diş dışında yer alan materyallerinde temizlenmesinde önemli rol oynar. Çift hareketli oynar fırça başına sahip olan ürün ileri düzeyde temizlik sağlamaktadır. Şarj edilebilir pili bünyesinde bulunduran ürün tek şarjla beş günü aşkın süre kullanılabilmektedir. Elden kaymayan, rahatça kavranabilen sapa sahiptir. Bu sayede dişinizi rahatça fırçalarken titreşim etkisiyle fırçayı elinizden düşürme kaygısı da yaşamazsınız. Fırçanın başlığının yıprandığını düşündüğünüzde ise başlığını değiştirerek adeta yeni bir diş fırçası almışsınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ürün yüzey lekelerini önleyerek 1 hafta gibi kısa bir sürede dişlerinizin beyazlamasını sağlamaktadır. Colgate elektrikli diş fırçası ağız ve diş sağlığına önem veren yetişkinler tarafından sıklıkla tercih edildiği gibi diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak hedeflenen çocuklarda da oldukça pozitif sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple markanın farklı çizgi film ve süper kahraman iş birlikleriyle ürettiği çocuklara özel ürünler geniş ürün kataloğu içerisinde yer almaktadır. Dişinizi fırçaladıktan sonra ürünü temizlemek için ılık su altında iyice yıkamanız gerekmektedir. Fırça eskidikten sonra değiştirmek için fırça başını sapından sıkıca çekmek gerekmektedir. Yeni fırçayı ise aynı yere bastırarak monte edilir.  Diş hekimleri ve hijyenistler fırçaların 3 ayda bir değişmesi gerektiği yönünde tavsiyede bulunmaktadırlar. Grip gibi hastalıkları atlattıktan sonra fırçanın değiştirilmesi yine uzmanlar tarafından önerilmektedir. Fırça değiştirmeye karar verip eskisini çıkardıktan sonra yeni fırçayı ise aynı yere bastırarak monte edilir. Diş fırçalama tecrübenizi bir üst seviyeye çıkarmak ve daha komple bir ağız hijyenine sahip olmak için ürünü sipariş edebilir, düzenli kullanabilir ve bir hafta içerisinde dişlerinizdeki farkı kendiniz gözlemleyebilirsiniz.

Colgate Ağız Bakım Ürünleri ile Göz Alıcı Beyazlık

Dişlerin sarı olması özellikle bu yönde estetik kaygıya sahip kişiler için büyük bir mutsuzluk kaynağıdır.  Sigara, kahve, çay ve asitli içeceklerin yoğun olarak tüketilmesi diş sararmalarının sebepleri arasında sayılabilir. Ağız sağlığı için düzenli olarak yapılması gereken rutin bakımlar olsa da yalnızca dişleri beyazlatmak amacıyla üretilmiş ürünler de bulunmaktadır. Colgate beyazlatıcı kalem diş üzerindeki derin lekeleri çıkararak 5 gün içerisinde daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlamaktadır. Etkisini kullanıldığı andan itibaren göstermeye başlayan ve oldukça kolay bir kullanım sunan ürün, tasarımıyla makyaj çantanızda bile taşıyabileceğiniz bir üründür. Dişlerinizin daha beyaz olmasını istediğiniz anda kullanabileceğiz ürün, oldukça kolay bir kullanım pratiğine sahiptir. Ucu yumuşak bir yapıya sahip ürün, dişinizde bir acı veya ağrıya sebep olmaz. Ürünün ucunu yalnızca dişinize değirerek anında daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlamaktadır. Hem erkek hem de kadınların kullanabildiği ürünün çocuklarda kullanılması tavsiye edilmiyor.

Ürün gözle görülür biçimde dişlerde beyazlama etkisi yaratıyor. Ancak ürünün etkisinin geçici olduğunu unutmamak gerekiyor, kalıcı bir şekilde beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için düzenli olarak dişinizi fırçalamalı, diş ipi kullanarak fırçanın uzanamadığı yerlerde temizliği sağlamalı ve ihtiyaç olduğunda gargara yapmalısınız. Bu sayede kalıcı diş hijyeni ve temizliğini sağlamış olursunuz. Diş sağlığı için en temel bakım şüphesiz dişlerinizi düzenli olarak fırçalamaktır. Bu işlem sırasında kullanılacak diş macununu seçerken de dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Florür su kaynaklarında bulunan ve dişlerin çürümesine engel olan bir mineraldir. Bu mineral diş çürüten asitlere karşı dişleri daha dirençli hale getirerek çürümeyi yavaşlatır, önler. Ancak fazla florür alınması da dişlerde sorunlara yol açabilir. Florüre alerjiniz varsa veya fazla florür alıyorsanız genel sağlığınızda veya dişlerinizde sorunların ortaya çıkmaması adına hekim tavsiyesiyle florürsüz diş macunlarını tercih etmelisiniz. Beslenmeniz sırasında da tükettiğiniz kaynaklardan yeterince florür alıyorsanız yine hekim kontrolünde florürsüz diş macunlarını tercih edebilirsiniz. Colgate florürsüz diş macunu oldukça sık olarak tercih edilmektedir ve kalite, sağlığı her bütçeye uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır. Sizler de bu ürünü tercih ederek, aşırı miktarda florür almanız önüne geçerek diş ve ağız sağlığınızı korumayı sürdürebilirsiniz. 

Colgate Ağız Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ağız ve diş sağlığınızı koruyabilmeniz için en kaliteli, sağlıklı ve etkili ürünleri sizlerle buluşturmaya gayret eden Colgate ürünleri içerisinden tercih ederken dikkat edeceğiniz bazı hususlar bulunmaktadır. Her ürün içeriği birbirinden farklı olabilmekte, bu sebeple farklı ihtiyaçlara cevap veren ürünler çeşitli seri ve modeller olarak sizlere sunulmaktadır. Aldığınız ürünlerin size uygun olduğunu bilerek almanız etkili bir kullanım için önem arz etmektedir. Örneğin; bazı kişilerin diş yapısı sert bazılarının yumuşak fırça kullanımına uygundur. 

Hangi Colgate Ağız Bakım Ürünü Tercih Edilmeli?

Colgate ağız bakım ürünleri arasından tercihinizi yaparken mutlaka kendinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer etkili bir şekilde dişlerinizi fırçalamak istiyor ancak fırçalama hareketlerini yeteri kadar iyi yapamıyorsanız pilli veya şarjlı ürünlerden kullanarak etkili sonuç alabilirsiniz. Bunun yanı sıra hassas diş etlerine sahip kişiler ise daha yumuşak kıllı fırçalardan kullanarak hem daha acısız bir fırçalama deneyimi yaşayabilir hem de kanamaların önüne geçebilirsiniz.

Colgate Ağız Bakım Suyu Nasıl Kullanılır?

Colgate ağız bakım suyu, etkili ağız bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Doğru bir şekilde kullanılan ağız bakım suları sayesinde daha beyaz gülüşlere ve temiz dişlere sahip olmak oldukça kolaydır. Bakım sularından kullanmadan önce hangi ihtiyaca yönelik olanlardan kullanacağınızı belirleyiniz. Bazı modeller beyazlatma bazıları tartar oluşumunu engelleme gibi çeşitli işlevlere sahip olabilmektedir. Bakım sularınızı kullanmadan önce mümkünse dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra bakım sularından bir kapak yani ortalama 20 ml alıp ağzınızın tüm içinde gezdirmeniz gerekmektedir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Colgate Ağız Bakım Ürünleri

Marka
Diş Fırçaları
Diş Macunları Ve Macun Sıkma Makineleri
Diş Parlatıcılar Ve Beyazlatma Sistemleri
Diş İpleri
Ağız Gargaraları
Toplam 24 / 594 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/colgate