Motosiklet çeşitleri arasında yüksek rağbet gören ve rahat kullanımı ile tercih edilen Commuter motorlar, ayırt edici özellikleri ile yarı profesyonel motorcuların tercihi olmaktadır. Şık görünümleri, rahatlıkları ve kolay kullanımları ile öne çıkan motor çeşitleri, şehir içi için ideal motor performansı ile de beklentileri karşılar. Birçok markanın, farklı özelliklere sahip onlarca ürünü Commuter çeşitleri arasında görülebilir. Kullanıcılar ihtiyaçlarına, aradıkları özelliklere, estetik zevklerine ve bütçelerine en uygun araçları ürünler arasından seçebilir. 

Commuter Ne Demek?

Commuter motorbike olarak İngilizce'den dilimize geçen motor ismi, temel seviye motorları kapsamaktadır. Kurye motoru veya başlangıç motoru olarak anılan Commuter motorlar, az yakıt tüketerek yakıt tasarrufu sağlar. Kullanımı ve kontrolü kolaydır. Özellikle ilk kez motor sahibi olacak kişiler alıştırma turları için Commuter modelleri tercih eder. Hafif ve dayanıklı olan motorların yedek parçaları da diğer modellere göre daha uygun fiyatlıdır. Motorların hafif ve dayanıklı özelliği ufak kazalar, düşürme ve yük taşıma durumlarında sürücülerine rahatlık verir. Ağır motorlar şehir içi trafiğinde sürekli durup kalkarken zorluk yaratırken, Commuter'lar kıvrak, hafif ve aralardan geçme kabiliyeti yüksek özellikleri ile trafiğe meydan okur. Commuter motorlar manüel viteslidir ve yüksek hıza uygun değildir. 

Hangi Scooter Alınmalı?

Commuter scooter seçilirken tüketiciler, alışkanlıklarına ve gereksinimlerine dikkat etmeli, bütçelerini de göz önüne almalıdır. Sürekli şehir dışı kullanımda bulunacak ve motordan hız bekleyecek kişiler farklı modellere yönelirken, günlük kullanım için bir motor arayanlar Commuter tipleri tercih edebilir. Konforlu, hafif, düşük maliyetli, masrafsız ve kıvrak olan Commuter başlangıç motorları alınırken; aksamının materyaline, garanti bilgilerine, yük kapasitesine ve araç ağırlığına bakılabilir. 

Commuter Motor ve Scooter Nasıl Seçilir? 

Commuter motor ve scooter seçimlerinde ilk kıstas kullanıcı deneyimidir. Yıllardır motor kullanan biri için profesyonel modeller tercih edilebilir ancak yeni başlayacak kişiler Commuter ile rahat edebilir. Özellikle iş yeri kullanımında öne çıkan modeller kullanılırken kast ve aksesuarlarla koruyucu önlemler alınmalıdır. Motorlar arasında kıyas yapılırken motor hacmi, kapasitesi, aksam detayları, ürün markası, servis ağı gibi ilk olarak akla gelmeyecek tüm detaylar göz önüne alınmalıdır. Motosiklete binme amacı (iş, gezi, eğlence, ulaşım gibi) belirlendikten sonra seçim yapmak kullanıcılar için çok daha kolay olur. 

Commuter Motor Fiyatları Nelerdir?

Commuter motor fiyatları aracın üretim yerine, markasına, aksamının malzemesine, aksesuarlarına, yük kapasitesine ve motor hacmine göre değişiklik gösterir. Yurt dışından getirilen modellerde döviz kuru bile motor fiyatlarında değişime sebep olur. Kullanıcılar aradıkları özellikleri bulunduran motorları seçtikten sonra teknik özellikleri ve fiyatları bir arada kıyaslayarak ihtiyaçlarına en iyi cevap veren motoru seçmelidir. Yakıt sistemi, motorun tipi, silindir sayısı ve vites özellikleri ayırt edici diğer maddeleri oluşturur. Motorların estetik görünümleri, tarzları da markalara ve fiyatlara göre değişiklik gösterir. 

Alım işlemleri öncesinde motor tavsiyesi diğer kullanıcılardan alınabilir. Ancak her kullanıcının motordan beklentilerinin ve ihtiyaçlarının farklı olacağı akıldan çıkarılmamalıdır. Tüketicinin motordan beklentisi, bütçesi ve sürüş kabiliyeti dikkate alınarak önerilerde bulunulmalı, başlangıç seviyesindeki bir kullanıcı için Commuter'ların ideal olduğunun altı çizilmelidir. Kullanım alanları, şehir trafiğinin durumu gibi kişiden bağımsız lokasyon özellikleri de motor alımında tercihi etkiler. Trafikli bölgelerde çok ağır motorların kullanımı çok daha zor olacağından araç alınmında birincil kıstas hafiflik olarak not edilmelidir. Commuter motor kullanımı için de ehliyet gereksinimi ve yaş sınırı bulunmaktadır. Kullanıcıların gerekli belgeleri aldıktan sonra araçları kullanması gerektiği önemle belirtilir. 

Commuter

2 ürün var
 1. Markalar
  1. KUBA
  2. Mondial
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Motor Tipi
 4. Renk
 5. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/60008737/80405016
BAŞA DÖN