Çeşitli segmentlerde geliştirdiği kulaklık ve klavye gibi oyuncu ekipmanları ile ünlü olan Cooler Master, son dönemde sunduğu kaliteli bilgisayar kasaları ile dikkatleri üzerine topluyor. Hem profesyonel oyunculara hem de günlük kullanıma hitap eden bilgisayar kasaları, görünüm ve tasarımları yanı sıra bileşenleri, donanım boyutları, soğutma ve havalandırma özellikleriyle yüksek performans sunuyor.

Oyunseverlere Özel Seri Bilgisayar Kasaları

Oyunseverler için özel olarak üretilen Cooler Master bilgisayar kasaları, taşınabilir boyutları ve performans özellikleri ile uzun süreli kullanım vadediyor. Genel anakart uyumluluğu sunan modeller, aynı zamanda 240 mm'ye kadar ön radyatör fan destekleri ile ATX güç kaynağına sahip olması nedeniyle tercih ediliyor. Oyun bilgisayarlarının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan bu özel bilgisayar kasalarının dikkat çeken özelliklerinden birisi de kasaların her iki tarafında konumlanan güç panelleri oluyor. Böylece yatay ve dikey olarak konumlandırabileceğiniz kasanız için yönlendirme kararından sonra güç panelini dilediğiniz alana taşıyabilirsiniz.

Görünüş, ışıklandırma ve estetik açıdan kompakt tasarım sunan bilgisayar kasaları, ev ve ofis ortamında her alana uyum sağlaması ile dikkat çekiyor. Ürünlerin genelinin üst ve ön panellerinde bulunan karakterize toz filtreleri, kolay manyetik temizliği sağlıyor. Özellikle yeni serilerde bulunan 4'lü tutucular ve DarkMirror ayrıntısı, kendilerine özgü görünümleri ile beğenileri üzerine topluyor.

Estetik Tasarımın Yüksek Teknoloji ile Buluştuğu Bilgisayar Kasaları

Cooler Master bilgisayar kasalarında bulunan geniş kablolama seçeneğine sahip iç hacim kapasitesi, özel sert plastik ve alüminyumdan üretiliyor. Kırmızı, siyah, mavi ve beyaz renklerde tasarlanan ön panel ızgaraları, bilgisayar kasalarına sert bir çekicilik katıyor. Üst panelde genellikle 2 adet USB 3.0 girişi, 1 adet HDD LED, reset tuşu, 1 adet mikrofon ve ses çıkışı ile bilgisayar güç tuşu yer alıyor.

Markanın mid-tower serisi kasaları Micro-ATX, ATX, Mini ITX gibi anakartları destekliyor. Orta segment olmasına rağmen iç hacmi oldukça geniş olan bu modellerde yer alan yan panel ve anakart tepsisi arasında bulunan fark, 165 mm'lik CPU soğutma çözümü sağlıyor. Ayrıca 120 mm ve 140 mm boyutlara sahip ikili fan takılmasına destek sağlayan bilgisayar kasalarına, istenirse CPU sıvı soğutma sistemi de entegre edilebiliyor.

Ergonomik İç Tasarım Sunan Modeller

Cooler Master bilgisayar kasalarının güç kaynağı ve HDD bölmeleri, ergonomik iç tasarımının özenle tasarlandığını gösteriyor. Standart PSU türlerini yerleştirebileceğiniz özel bölmeler, aynı zamanda bu alanda yer alan tüm kabloları da saklama imkânı sunuyor. PSU bölmesinin hemen ön alanında yer alan 2.5" ve 3.5" disk sürücüsü alanları, kızaklı yapıları sayesinde iki farklı HDD takılabilmesini sağlıyor.

Standart bilgisayar kasası tasarımlarından çok daha fazlasını sunan Cooler Master bilgisayar kasaları, malzeme kalitesi ile benzersiz mühendislik becerilerinin birleştirilmesi sayesinde uzun yıllar güvenli kullanım vadediyor. Böylece güçlü donanım bileşenlerini bir arada tutmaktan ötesini sunan ürünler, kullanıcıların motivasyon kaynağını da artırıyor.

Soru 1: Cooler Master bilgisayar kasaları "Gaming" serileri nelerdir?

Cevap 1: Marka tarafından "Full tower" olarak adlandırılan ve oyunseverler için çeşitli kişisel özelleştirmeler sunan Cosmos serisi kasalar, oyun bilgisayarları için özel tasarlanmıştır. Ayrıca yüksek performans sunan MasterBox ve MasterCase modelleri de hız tutkunlarına hitap eder.

Soru 2: Genel kullanıma uygun Cooler Master bilgisayar kasası serisi hangileridir?

Cevap 2: Mini-ITX anakartların yerleştirilebildiği ve "mid tower" olarak tanımlanan tüm seriler ev, ofis ve amatör oyun bilgisayarları gibi alanlar için uygundur.

Soru 3: Cooler Master bilgisayar kasası "Silent" serisi özellikleri nelerdir?

Cevap 3: Sessizliği önemseyenler için tasarlanan MasterCase Pro ve Silencio serisi kasalar, gün boyunca bilgisayar kullanan ve fan sesi duymak istemeyenler için uygundur. Tamamen kapalı formda üretilen kasalar, egzoz fanlar ile kasa içi havalandırma sağladığından sessiz çalışır.


Cooler Master Bilgisayar Kasası Fiyatları

Yeni bir bilgisayar oluşturulurken bilgisayar kasalarına genellikle dikkat edilmez. Aslında sistemin çalışmasını sağlayan tüm önemli bileşenler bu ürünlerin içerisinde çalışır. Doğru şekilde havalandırılmayan, hava sirkülasyonunu sağlayacak yeterli alanı bulunmayan ürünler dolaylı yoldan bilgisayar performansını kötü yönde etkiler. Ayrıcı üzerinde çok düşünülmeden alınan kasalar ileride gerçekleştirmek istediğiniz donanım yükseltmelerini de desteklemeyebilir.

Cooler Master bilgisayar kasaları donanım yükseltmelerini destekleyen ileriye dönük yapıları, göze hitap eden yenilikçi ve benzersiz tasarımlarıyla bir kasadan bekleyebileceğiniz tüm özellikleri size sunar.

Cooler Master Bilgisayar Kasası Çeşitleri

Bilgisayar kasası tercihi kasanın fiziki yapısına, kullanıcının kullanım şekline ve kasa içinde ihtiyaç duyulan alana göre değişkenlik gösterir. Cooler Master, ürettiği Full Tower, Middle (Mid) Tower, Mini Tower, Mini ITX bilgisayar kasası modelleriyle farklı beklentilere ve ihtiyaçlara sahip kullanıcıların tamamına alternatifler sunar. Tower kasalar dikey olarak kullanılırken Mini ITX kasalar modeline bağlı olarak yatay veya dikey olarak kullanılabilir.

  • Cooler Master Full Tower Kasalar: Daha çok profesyonellere hitap eden bu kasa modellerinde öne çıkan en önemli özellik genişliktir. Geniş iç hacmi sayesinde çok daha fazla donanım eklemeye olanak sağlar. Büyük ekran kartları ve CPU soğutucuları gibi donanımların rahat olarak kullanılmasına imkan tanır. Fiziki yapasının avantajıyla diğer modellere oranla daha fazla fan ekleme yuvası barındırarak size soğutma tercihleri konusunda esneklik sunar. Tower kasalar E-ATX, ATX, Micro ATX, Mini ITX, anakart modellerini destekler.
  • Cooler Master Mid Tower Kasalar: Mid Tower modeller Full Tower kasalara oranla daha küçük boyutlara sahiptir. Daha az yer kaplamasına ve sunduğu alanla genel kullanıcı kitlesinin ihtiyaçlarını karşılamasına bağlı olarak en çok tercih edilen kasa tipidir. Tower kasalara göre daha uygun fiyatlı olmaları ve çok yönlü özellikleriyle fiyat performans ürünü olarak öne çıkar. Bu kasalarda ATX, Micro ATX ve Mini ITX anakartlar tercih edilebilir.
  • Cooler Master Mini Tower Kasalar: Giriş seviyesi kullanıcılar için uygundur. Büyük soğutuculara ihtiyaç duymayan, küçük ekran kartları barındıran, gündelik işlerinizi halletmek için kullanacağınız PC'ler yaratmanıza yardımcı olur. Az yer kaplayan yapılarıyla konumlandırmada esneklik sunar. Yapıları gereği Micro ATX ve Mini ITX anakartlarla uyumludur.
  • Cooler Master Mini ITX Kasalar: Mini ITX anakartlar için üretilmiş olan kasa modelleridir. Sadece DVD Player kadar olan boyutlarıyla dikkat çeken ürünler ev sinema sistemine benzeyen bilgisayarlar oluşturmanıza olanak sağlar.

İşlevsellik ve Görsellik Bir Arada

Cooler Master bilgisayar kasalarında işlevselliğin yanında görselliğe de önem verilir. Ürünlerin özel çelik malzemeden gövde yapısı modele bağlı olarak plastik ve temperli cam kullanılarak desteklenir. Bazı modellerde yan ve ön bölümde bulunan temperli cam malzeme bilgisayar donanımızı sergilemenize imkan tanır. Yine modele bağlı olarak LED ile Işıklandırılmış havalandırma fanlarıyla mükemmel bir görüntü sunar.

Cooler Master bilgisayar kasalarının birçoğunda ön ve arka havalandırma fanları bulunur. Böylece ekstra fan maliyetine katlanmak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda geleceğe yönelik olarak tasarlanan modellerin çoğu sıvı soğutmaya hazır olarak üretilir. Bu özelliği sayesinde sıvı soğutma kullanmak için yapmanız gereken tek şey soğutucu parçalarını bilgisayar kasasında özel olarak ayrılmış bölüme bağlamak olur.

Soru 1: Bilgisayar Kasası Alırken Hangi Ölçülere Dikkat Etmelisiniz?

Cevap 1: Kullanacağınız ekran kartının uzunluğu ve işlemci soğutucusunun yüksekliği model seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken ölçülerdir. Satın alacağınız kasanın özellikler kısmından bu ölçüleri kontrol ederek uyumlu kasa modelini seçebilirsiniz.

Soru 2: Cooler Master Bilgisayar Kasası Modellerinin Hepsinde PSU Bulunur Mu?

Cevap 2: Cooler Master müşterilerine esneklik sağlamak amacıyla bazı modellerinde PSU bulundurmaz. Böylece sistemin ihtiyaç duyduğu güç miktarına göre istediğiniz PSU'yu aldığınız kasaya takabilirsiniz.

Soru 3: Modellerin Tamamında CD/DVD-ROM Uyumluluğu Var Mı?

Cevap 3: Hayır. Bazı modellerde görselliği desteklemesi için ön bölümde tamamen cam malzeme ve eksiz tasarım kullanılmıştır.  Bu modellerde, USB ile bilgisayara bağlayabileceğiniz harici CD/DVD sürücüleri kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cooler Master Bilgisayar Kasası Fiyatları

20 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Power Supply
Toplam 20 / 20 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Toplama BilgisayarToplama bilgisayarlar, bir bilgisayarın sorunsuz çalışması için gerekli olan işlemci, anakart, ekran kartı ve RAM (bellek) gibi parçaların her birinin ayrı ayrı satın alınıp monte edilmesiyle oluşan markasız bilgisayarlardır. Çoğunlukla marka bilgisayarların standart kullanıcılar için ürettiği bilgisayarları kendi ihtiyaçları için yetersiz bulan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Çünkü bu yöntemle hazır bilgisayarlardan çok daha güçlü performans sergileyen kasalar oluşturmak mümkündür. Kişisel bilgisayarınızı oluştururken seçtiğiniz parçaların birbiriyle hem performans hem de montaj yönünden uyumu çok önemlidir. Seçtiğiniz parçaların her biri çok güçlü olabilir ancak eğer birlikte çalışamıyorlarsa bu durumda bilgisayarınız ya çalışmaz ya da çok düşük bir performans gösterir. Bilgisayarınızı oluştururken ilk olarak işlemci seçimi yapmanız gerekir. Çünkü diğer tüm parçaları işlemci belirler. Daha sonra anakart seçimi yapılır. Anakartınız kesinlikle işlemcinizle uyumlu olmalı ve ethernet kartıyla ses kartına sahip olmalıdır. Üçüncü aşama ekran kartı seçimidir. Ekran kartı seçilirken GPU (Grafik İşlemci) verileri yani bit, bellek miktarı, çekirdek hızı gibi özellikler dikkate alınmalıdır. Bir sonraki aşama anakartınızın destekleyeceği frekansa sahip bir RAM bellek seçimidir. Eğer anakartınızdan yüksek frekansta bir bellek seçerseniz, anakartınız, kapasitesinin üstündeki bellekleri çalıştırmayacağı gibi altındakilerde de düşük performans gösterir. RAM seçiminden sonra anakartınızın çıkışlarına uyumlu bir SSD (Solid State Drive) seçmelisiniz. SSD diski, okuma ve yazma hızına dikkat ederek seçmek gerekir. Son olarak da hazırladığınız donanımın kullanacağı gücü hesaplayıp bunun %20 fazlasını kaldırabilecek bir güç kaynağı satın aldığınızda bilgisayar toplama işlemini tamamlamış olursunuz. Bu aşamadan sonra anakartınızla uyumlu bir kasa seçimi yaparak montajlama işlemine başlayabilirsiniz. Parçaları satın almadan önce birbirleriyle uyumunu bilgisayar toplama sihirbazı kullanarak test edebilirsiniz. Bu program yanlış parçaları seçmenize izin vermeyerek en doğru şekilde bilgisayarınıza kurmanıza yardım eder. Tüm bunların dışında optik sürücü, mikrofon, kulaklık, hopeüarlör, klavye veya fare gibi donanımları dilediğiniz gibi seçmekte özgürsünüz.
Detaylar
Form FactörForm factör, genellikle tüketici elektroniği ve elektronik alanlarında ürün bileşenlerinin boyut, şekil ve diğer fiziksel özelliklerini tanımlayan bir ölçüt olup, donanım tasarımının bir yönünü ifade eder. Bu doğrultuda, benzer boyuta sahip bileşenlere dair genel bir grubu temsil edebilir veya bu gruplara dair belirli bir standart sunabilir. Bilgisayarlar için form factör, donanım veya donanım bileşenlerinin boyut, şekil ve fiziksel özelliklerine karşılık gelir. Bu doğrultuda, bilgisayar form factörünün belirgin örneği, bir masaüstü ile bir dizüstü bilgisayar arasındaki farktır. Her birinde aynı parçaların olmasına rağmen, bu parçalar farklı şekillerde eklenmiş ve tutturulmuşlardır. Örneğin, bir masaüstü bilgisayardan gelen klavye, bir dizüstü bilgisayarın klavye alanına sığamaz. Bu açıdan form factörü, bağlantı uyumluluğu için çok önemlidir. Donanımın form factörü tasarımı, daha büyük donanım birimine giren bileşenlerin form factörü tasarımına bağlıdır ve bunlardan etkilenir. Bileşenin boyutu ve şekli, bağlantılar ve güç özellikleri gibi etkilenir. Çoğu bileşen üreticisinin standardizasyon kuralları vardır, böylece bileşenler elektriksel ve elektronik olarak birlikte çalışır ve fiziksel olarak mevcut alana sığarlar. Bileşen form factörlerinin standardizasyonu, uyumsuz bileşenlerin fiziksel olarak bir alana sığamayacaklarını içerir. Örneğin, mini-USB alıcıları, mikro-USB konektörlerinin takılmasını önleyen bir form factörüne sahiptir (ve tersi). İki konektörün elektriksel ve elektronik özellikleri farklıdır ve yanlış yerleştirilmişse diğer bileşenlere veya verilere zarar verebilir. Teknolojik bir cihazı daha üst bir modele yükseltmek ya da yenisini satın almak için, değerlendirilen cihazların bileşen form factörünün ne olduğunu bilmek önemlidir. Bu, doğru oturan ve çalışan yeni bileşenler alma olanağı tanır. Piyasada yer alan çeşitli form factörleri bulunmakta olup, bu çeşitlilik teknoloji kullanıcılarına teknoloji ve uygulama gereksinimlerindeki gelişmelere uyum sağlama esnekliği sağlar.
Detaylar
Sıvı SoğutmaSıvı soğutma, elektronik cihazların ısınmasını engellemek amacıyla kullanılan bir sistemdir. Elektrik enerjisiyle çalışan her ürün ısınır. Elektronik cihazların beyni olarak da bilinen işlemci ve grafik işlemci ise en çok ısınan kısımdır. Sürekli yüksek sıcaklıklara maruz kalan parçalar zarar görmeye başlayıp zamanla geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabileceği için elektronik cihazlarda soğutucu kullanımı oldukça önemlidir. Aksi halde işlemcinin üzerinde fazla genleşmeden dolayı oluşan çatlaklar ortaya çıkabilir. Özellikle çok güçlü işlemciler, hava soğutma sistemi yerine sıvı soğutma sistemlerini kullanarak korunabilir. Neredeyse her elektronik cihazda hava soğutma sistemi bulunur. İşlemcinin gücüne göre değişen ısınma hızı ve şiddetinden dolayı bazı cihazları soğutmak için hava soğutma sistemleri (fanlar) yeterli gelmez. Bu yüzden, daha iyi bir seçenek olarak sıvı soğutma sistemleri üretilmiştir. Her iki sistemin de çeşitli avantajları vardır. Bununla birlikte sıvı soğutma sistemleri havaya kıyasla çok daha hızlı ve etkili soğutur. Çünkü suyun ısı iletkenliği havadan 25 kat daha fazladır. Ayrıca suyun sıcaklık kapasitesi de oldukça fazladır. Hava kolayca ısınabilirken suyu ısıtmak için daha fazla enerji gerekir. Sahip oldukları güçlü işlemciler sebebiyle sıvı soğutma sistemleri sadece bilgisayarlarda değil, akıllı telefonlarda da kullanılır. Sıvı soğutma sistemleri genel hatlarıyla su bloğu, pompa ve ısı değiştirici olmak üzere üç farklı bölümden oluşur. Bu sistemde ısıyı taşıma işlemini su üstlenir. Sıcak işlemciyle temas eden su ısınır ve rezervuar bölümüne gider. Buradan pompa yardımıyla radyatörün içinden geçer. Soğutma fanı gibi çalışan bu kısım sayesinde su soğur. Soğuyan su tekrar aynı döngüye katılır. Böylece su, ısıyı dışarı taşımaya ve döngüde ilerlemeye devam eder. Sıvı soğutma sistemleri sanılanın aksine sessizdirler ve düşük güç tüketimi sunarlar.
Detaylar