Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Pegasus Yayınları
Derin Devlet Nedir?

Derin Devlet Nedir?

Pegasus Yayınları
149,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/15033040/1501746
Derin Devlet Nedir?
DERİN DEVLET NEDİR?
Türkiye’de derin devlet gerçekten vardır. Fakat bu, Başbakan Erdoğan’ın “ mümkünse yok edilmesi gerekir” dediği derin devlet değildir. Bu kavram; ülkemizi parçalamayı hedef alan ve kontrol edilemeyen tamamen dış destekli çete-mafya organizasyonunu da ifade etmez.
Bu derin devlet, devlet iradesinin bizzat kendisidir. 12.000 yıllık geçmişe sahip Türk milletinin kurduğu 128 devletin işleyişinden elde edilen tecrübelerin silsileler yolu ile günümüze aktarılması ile oluşmuştur. Binlerce yılda oluşan “Derin Devlet” mevhumu bugün devletin bütün kademelerinde yaşamaktadır.
Burada bahsedilen, binlerce yıllık devlet geleneğinin sağladığı ülkemizi, milletimizi ve Türk milli kültür değerlerini sahiplenmeyi öngörüp genlerle günümüze taşınan derin devlet kavramıdır. Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış her seviyedeki devlet memurları bu asli derin devletin birer temsilcisidir. Çünkü en büyüğünden en küçüğüne kadar devlet memurlarının ana görevi işlerin yürütülmesinde devletin milli menfaatlerinin korunmasını sağlamaktır.
Devlet memurları devleti koruma ruh hali ile işlerini görürler. Eğer bugün devlet kurumları içinde gayri resmi-kontrol dışı bir yapılanma varsa, orada devlet otoritesi ve iradesi kalmamıştır. Yönetim zafiyeti vardır demektir. Yönetim zafiyetinin sebebi de beceriksiz ve yeteneksiz bazı siyasi yöneticilerdir. Çünkü ülkemizde hükümetin kontrol ve denetiminde bulunmayan hiçbir işlemin yapılması asla mümkün değildir.
Devlet zafiyetinden oluşan örgütlenmenin adı derin devlet değil çetedir. Dış güçlerin desteğinde hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet, adam kaçırma, adam öldürme gibi suçları işleyen kişilerin adının devletle birlikte anılması ve derin devlet olarak nitelendirilmesi mukaddes devlet kavramına yapılacak en büyük hakarettir.
İŞTE CEVAP BEKLEYEN SORULAR;
  • Derin Devlet söylemleri ile anlatılmak istenen nedir?
  • Küresel Derin Devlet’in Türkiye’deki çalışma usul ve prensipleri nelerdir?
  • Küresel Derin Devletin Türkiye üzerindeki emelleri nelerdir?
  • Türkiye’de Derin Devlet var mıdır? Varsa nerededir?
  • Özel Kuvvetler Komutanlığı neden saldırıların hedefi seçilmiştir?
  • Devletçe neler yapmalıyız? Her Türk ferdine düşen görevler nelerdir?
  • Derin devlet Psikolojik Harekât ilişkisi nelerdir?
  • SON GÜNLERDE ENÇOK TATIŞILAN KONU DERİN DEVLET
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 272
Yayın Tarihi 2007
Yazar Tahir Tamer Kumkale
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KPEGASUS076
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön