En Ucuz ve Kaliteli Dikiş İpleri

Dikiş İpleri

Dikiş ipleri, dikiş makinesinin gerektirdiği hızlarda sorunsuz olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış ürünlerdir. Gerek günlük dikiş işlerinde gerekse dikiş atölyelerinde birçok renk ve yapıda iplik kullanılır. Bu ürünlerin performanslarının düşük olması; malzeme, ekipman, tasarım ve işçilik için yapılan yatırımlarda kayıplara neden olabilir. Bu bağlamda iplik modellerini iyi tanımak son derece önemlidir.

Profesyonel olarak dikiş işiyle uğraşıyorsanız, beklediğiniz dikiş performansı ve dikiş kalitesine ulaşmak için detaylı şekilde dikiş ipi bilgisine sahip olmanız ve iplikle ilgili parametreleri incelemeniz gerekir zira doğru iplik seçimi ve kullanımı üretilen malzeme noktasında gayet önemlidir. Dekoratif üst dikişler ve nakışlar yapıyorsanız, edindiğiniz ipliklerdeki renk, parlaklık, incelik, kalınlık gibi değişkenlere dikkat etmeniz yerinde olur.

Giysi üretiminde kullanılan dikiş ipleri, dikiş sırasında sürtünme, iğne ısınması, giysiye uygulanacak bitim işlemi ve kullanım sırasında maruz kalabileceği gerilmelere dayanıklı olur. Kullandığınız dikiş ipleri, renk açısından kaliteliyse; yıkama, ışığa maruz kalma, klorlu su, terleme, ıslak ya da kuru temizleme, ağartma gibi işlemler karşısında mukavemet gösterir. Aksi takdirde kullandığınız kıyafetleri kısa süre içerisinde dikiş yerlerinden sökülebilir.

Polyester yapıdaki iplikler elyaftan üretilir. Sentetik iplikler aynı zamanda yüksek dayanıklılık, sürtünme ve kimyasallara karşı dayanım dolayısıyla tercih sebebi haline gelebilir. Rutubet, küf, mantar ve bakteri gibi dış etkenlerden etkilenmezler. Farklı renk seçenekleri ve bu renklerin tonları ile kullanıcılara sunulur. Geniş renk yelpazesi sayesinde rengi ne olursa olsun kendiniz için uygun bir ip rengini mutlaka bulabilir, kumaş ve renk eşleştirmesini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Elde kullanabildiğiniz gibi dikiş makinelerinde de rahatlıkla kullanılabilir.

Lastik dikiş iplikleri kumaşa esneme özelliği katmak ya da kumaşta büzgü oluşturmak için değerlendirilir. Makara şeklinde oluşu, elde ya da makinede kullanım rahatlığı sunar. Üzerinde çalıştığınız kumaşa göre farklı renklerde lastik dikiş iplerini edinerek yaz aylarında giyebileceğiniz yazlık elbiseler dikebilirsiniz.

Ekstra sağlam dikiş iplikleri “Bonded” olarak da tanımlanan ürünlerdendir. Bu iplikleri diğer ürünlerden ayıran özelliği, Bonde işlemi ile elyaf bir araya getirilip yapıştırılmasıyla üretilmesidir. Bundan dolayı bu tip dikiş ipleri çok yüksek bir elastik yapıya ve mukavemete sahip olurlar. Özel yüzeyleri sayesinde iğne ısınmasından kaynaklanabilecek iplik kopması ya da katlarına ayrılması gibi olumsuzlukların yaşanmasını engelleyen ürünler, yüksek aşınma direnci ve mükemmel dikiş kapasitesine de sahiptir. Bu özelliklerinden sayesinde kot kumaşlarda, deri kumaşlarda, takı tasarımında, tente gibi ağır kumaşlarda, boncuk motifleri yapmada rahatlıkla değerlendirilebilirler. Ekstra sağlam dikiş iplikleri kumaşların dokusuna zarar vermeyecek kadar ince iğneyle kullanılabilir ve tavsiye edilen iğne kalınlığı NM70100’dür.

Çuval ipi olarak da adlandırılan Jüt iplikler, saman renginde olup adını bu ipi elde etmek için üretilen Jüt bitkisinden alır. Bu yapıdaki dikiş iplerinin kendilerine özgü havasından hoşlanıyorsanız, evinizi dekore ederken böyle ürünleri kullanabilirsiniz. Küçük eşyalarınızı Jüt ipliklerle sararak farklı tasarımlar elde edebileceğiniz gibi, bardakaltı, bileklik, çanta ve kolye yapımı gibi farklı alanlarda da değerlendirebilirsiniz. Ev dekorasyonunda avize, paspas, halı gibi yaratıcılığınızı konuşturabilmenize imkan tanıyan ürünler makrome yapımı, paketleme yapma gibi geniş kullanım olanakları da sunar.

Bebek iplikleri, pamuk içerikleri sayesinde özellikle bebek örgü modellerinde, güvenle kullanabileceğiniz ürünlerdir ve bu iplikleri, kalınlıkları sayesinde hem şiş hem de tığ ile kolayca değerlendirebilirsiniz. Bebek iplikleri ile hırka, kazak, yelek, atkı, bere, patik, battaniye ve bebek odası tekstili de hazırlanabilir.

Tercih edeceğiniz dikiş ipi fiyatları, gereksinim duyduğunuz ürünün; markası, yapısı, uzunluğu, üretim şekline göre farklılık gösterir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dikiş İpleri

9033 ürün listeleniyor
Haicheng Shop
BYR
Altınbaşak
Leylak
Kardec Home
Open Cart
Coats
Nazik Endam
Çağ İp
Hersey Evinizde
Nako
Wonder File
Kaplan
Çizmeli
Kartopu
Wonderful
Hayalperest Boncuk
Domino
Oyalı
Bonbon
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 9033 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?