Adeda Yayıncılık
Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf - 7 yaş - Osman Abalı

Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf - 7 yaş - Osman Abalı

Adeda Yayıncılık
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
Beş Yıldız 17 Temmuz 2019, Çarşamba
ürünü henüz kullanmadık,ama görsellerden hiç bir farkı yok.24 saat geçmeden teslim edildi.teşekkürler. devamını göster devamını gizle
Y***** E***** MALTEPE - İstanbul Tüm Yorumlar (91)
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/80168006
HepsiGlobal/true

Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf - 7 yaş - Osman Abalı

DİKKATİ GÜÇLENDİRME SETİ (7 YAŞ)
 Dikkat ve zekâ güçlendirme kitapları kategorisinde yer alan ve 7 yaş grubu anasınıfı öğrencileri için hazırlanan Dikkati Güçlendirme Seti kitabı görsel ve sayısal zekâyı geliştirmeye yönelik egzersizler içeriyor. Doç. Dr. Osman Abalı tarafından hazırlanan bu set bilimin ve akademik geçmişin birikimi ile hizmete sunuluyor. Problem çözme becerisinden düşünme ve aritmetik beceriye kadar birçok alanda gelişime destek olan bu set ile başarı kaçınılmaz bir hal alıyor.
 
 Dgs ile İlgili Hedefler / Genel Faydaları 
 
 Öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırıp ders başarısını artırır. 
 Dikkat becerilerinde artış olur, ders ve akademik alandaki dikkat hataları azalır. 
 Çalışmaya ve öğrenmeye karşı istek artar, okuldaki performansı yükselir. 
 Görsel alana girenleri fark eder ve ayırt eder, masa başı ders çalışmalarındaki başarısı artar. 
 El göz koordinasyonu artar, performans ödevlerinde üretkenliği artırır. 
 İnce motor becerilerinde artış olur, el becerileri gelişir.
 Dinleme becerisi artar, işitsel algısında kuvvetlenme olur. 
 Planlama ve sıralama becerilerinde artış olur, karşısına çıkan problemlerde fayda sağlar. 
 Okuma ve okuduğunu anlamaya fayda eder. 
 Zihinsel enerjinin bir konuya odaklanmasına yarar. 
 Düşünme becerilerini destekler, yorumlama becerisini geliştirir. 
 Esnek düşünebilmeye yardımcı olur. Kısa süreli bellek, uzun süreli bellek gelişimine fayda sağlar.
 Farklı bakış açıları ile problem çözmeye yarar sağlar. 
 Aritmetik becerisine katkı sağlar. 
 Soyutlama becerisine fayda sağlar. 
 Sözel becerilerini artırır. 
 Unutkanlığı azaltır. Kavrama süratini geliştirir. 
 Farklı açılardan öğrenme becerisini destekler.
 
 Psikolojik Faydaları 
 
 Sürükleyicidir, başarılı olma duygusunu pekiştirir. Kendine güveni özellikle akademik özgüveni artırır. 
 Okulu ve çalışma sevgisini artırır. 
 Kâğıt, kalem ders ve öğrenme olumlu hale gelir. 
 Boş zamanlarını değerlendirir. 
 TV ve görsel araçların yol açtığı problemlerin azalmasına yardımcıdır. 
 Duygu ve öfke kontrolü artar.
 
 Kitap Uygulama Talimatları 
 
 1. Dikkati güçlendiren egzersizler çocuğun yaşına uygun olarak hazırlanmıştır.
 2. Yaşına uygun egzersizlerden çok hata yapan çocuklar bir alt yaş grubu olan kitapları çalıştıktan sonra kendi yaşlarına uygun kitapları çalışmaya devam edebilirler.
 3. Çalışmaların her birinin üzerinde talimatlar ve yönergeler bulunmaktadır.
 4. Çocuğun kendi başına yapması ve sonrasında, cevap anahtarında birlikte kontrol edilmesi mümkündür. İsterlerse anne baba veya eğitimcilerle birlikte de çözebilirler. Önemli olan yoğunlaşma ve çözümle sonuca gitmektir.
 5. Çalışma süresinde sınır bulunmamaktadır. Çocuklar istedikleri kadar egzersiz yapabilirler. Mümkünse her bir sayfadaki egzersiz çözülmeli, sayfa atlaması yapılmamalıdır. 6. Her bir sayfa için çözme süresi değişmektedir. Ortalama 2-5 dakikalık süre her bir sayfa için yeterli kabul edilebilir. Bazı egzersizler bu süreyi aşabilir bazıları daha kısa sürede yapılabilir. Bu sebeple çocuğa serbest zaman verilmesi daha iyi olacaktır. Yani çocuk istediği kadar sayfaya yoğunlaşabilir. Eğer yapamıyorsa sonuç gösterilerek sorunun cevabından öğrenmesi sağlanmalıdır.
 7. Mümkünse her gün çalışmalar yapılmalıdır. Bu yapılamazsa çok uzun ara vermeden egzersizlere devam edilmesi daha faydalıdır. Ancak uzun bir zamana yayılsa bile kitabın bitirilmesi ana hedef olmalıdır.
 8. Çocuğun günlük çalışma süresi 10 dakikadan 60 dakikaya kadar çıkabilir. Zaman kısıtlaması yoktur. Günün herhangi bir saatinde yapılabilir.
 9. Eğer çocuk kendi yaşının kitaplarını bitirmişse bir üst yaş grubuna geçerek çalışmalara devam edebilir. Bu durum çocuğun dikkat seviyesinin yüksek olduğunu gösterir.
 10. Çocuklar hata yaptığında uygun bir iletişim dili ile doğrusu gösterilmelidir.
 11. Derslerden kalan zamanlarda bu çalışmalar rahatlıkla yapılabilir.
 12. Çocuğun çok hata yaptığı egzersizler farklı şekillerde tekrarlanarak bu hatalar azaltılabilir.
 13. Kitabın ilerleyen sayfalarında hata oranının azalması beklenir.
 14. Dikkatin egzersizlerle güçlendirilmesi keyif, dinamizm ve motivasyon süreci ile desteklenmelidir.
 
 Set İçerikleri
 • Dikkati Güçlendirme Seti 7 Yaş, 3 adet kitaptan oluşmaktadır.
 • Her kitap 167 sayfadan oluşmaktadır.

Eğitimi ailede başlayıp okulda sürdürülen bir serüven olarak ele alan Adeda Yayıncılık, 3-18 yaş arası her dönem için ayrı hazırlanmış olan eğitim setleri ile hem çocukların hem ebeveynlerin yol göstericisi oluyor. Birbirinden farklı içerikleri ile öğrenme, dikkat, odaklanma, ilgi, hafıza gibi birçok alanda gelişim gösterme imkanı sunan eğitim setleri, okul başarısını artırmakla kalmayıp; planlama, yorumlama ve yargılama gibi düşünce becerilerini güçlendirerek kişilik gelişimine olumlu destek sağlıyor. Doç Dr Osman Abalı tarafından profesyonel yöntemlerle hazırlanan setler, özellikle dikkat eksikliği yaşayan okul öğrencileri için büyük önem taşıyor.

Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf 7 yaş ürünü, özellikle okula başlama döneminde uyum ve dikkat problemi yaşayan çocuklar için profesyonel metotlarla hazırlanmış bir set olarak ebeveynlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. 167 sayfadan oluşan üç farklı kitap şeklinde hazırlanan Dikkati Güçlendirme Seti, zorluk derecesi değişkenlik gösteren birbirinden farklı dikkat egzersizleri içeriyor. Çocukları sıkmamak ve dikkatlerini uzun süre korumak adına eğlenceli bölümlerle renklendirilmiş olan üç kitap sayesinde görsel ve sayısal hafızayı geliştirmek hem keyifli hem kolay!

Dikkat eksikliği problemi yaşayan 1. sınıf dönemindeki çocuğunuza, yaşına uygun olarak hazırlanmış egzersizlerle eğlenceli oyunlar oynama şansı verirken; dikkatini daha uzun süre koruduğunu, el göz koordinasyonunda büyük artış olduğunu, çalışmaya ve öğrenmeye karşı duyduğu istekteki büyük artışı, karşısına çıkan problemlere daha hızlı ve kolay çözümler bulduğunu fark edeceksiniz. Doç Dr Osman Abalı tarafından profesyonel eğitim ve birbirinden farklı dikkat unsurları ile hazırlanan set ile, çocuğunuzun daha birçok alanda göstereceği gelişime şahit olabilirsiniz. 

Akademik, görsel, sayısal ve dokunsal algıya yönelik egzersizler ile desteklenmiş olan Dikkati Güçlendirme Seti, 

 • Kavrama hızını geliştirerek öğrenme becerisini birçok açıdan destekliyor.
 • Zihinsel enerjinin uzun süre belli konuya odaklanmasını sağlıyor. Böylece hem düşünme becerilerinde, hem de yorumlama becerisinde artışa sebep oluyor.
 • Görsel alan sınırlarına girenleri fark etmeyi ve ayır etmeyi sağlayarak masa başı çalışma süresince dikkati en üst düzeyde tutma imkânı veriyor.
 • Egzersizler sayesinde aritmetik beceride büyük artış gözlenirken, soyut düşünme yeteneğinde de gözle görülür hızlanma meydana geliyor. 
 • Düşünce kalıbını genişletmekle kalmayıp, farklı açılardan bakmayı ve esnek bir düşünce biçimine sahip olmayı mümkün kılıyor. Bu özellik çocuğunuzun yalnızca okul hayatında değil, tüm hayatı boyunca karşılaşacağı problemler karşısında kolay çözümler bulmasına yardımcı olacaktır. 
 • Hem kısa süreli hafızayı hem uzun süreli hafızayı destekleyecek olan egzersizler, okuduğunu kolay bir şekilde kavramayı ve problem çözme sırasında çabucak hatırlamayı sağlıyor. Böylelikle masa başında geçirilen çalışma süresi de azaltılarak, çocuğunuzun dikkati dağılmaya başlamadan tüm ödevleri bitmiş olacak!
 • Çalışmaya ve öğrenmeye karşı ilgiyi son derece artıran egzersizler, tablet, bilgisayar, cep telefonu gibi dikkati olumsuz etkileyen cihazlara karşı duyulan ilgiyi kontrol altına almayı sağlıyor. Çocukların hem akademik hem kişisel alandaki gelişimi üzerinde birçok olumsuz etkisi olduğu bilinen bu cihazların kontollü kullanılması özellikle gelişim çağında büyük önem taşıyor. Yetişkinlik döneminde farklı bağımlılık türlerinde artışa neden olduğu öngörülen kontrolsüz akıllı cihaz kullanımı, dikkat eksikliğinin de en büyük nedenlerinden biri olarak görülüyor.

Çocuğunuzun eğitim hayatını en iyi şekilde sürdürmesi ve hayatının her alanında önemli yer tutacak olan otokontrol mekanizmasını geliştirebilmesi için, profesyonel olarak hazırlanmış olan Dikkati Güçlendirme Setlerinden faydalanabilirsiniz. Çocuğunuzun eğitim hayatını eğlenceli egzersizler ile desteklerken; dikkat süresinde, öğrenme hızında ve çalışma isteğinde meydana gelen büyük artışa tanık olacaksınız! 

Düz yazı

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 468
Yayın Tarihi 2019
Yazar Osman Abalı
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu HBV0000011R8R
Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf - 7 yaş - Osman Abalı Yorumları
Tüm yorumları gör (91)
 • GG
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Faydalı bir set. Sınıf öğretmenizinden de onay aldım. Oğlum da yapmaktan çok keyif alıyor

  ATAŞEHİR - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • EA
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  24 saatte geldi hızlı kargo

  Ürün güzel faydalı zeka görsellik dikkat ne ararsanız var. Olasılıksal düşünmeyi de gelişiyor. Önce Doc. Dr. Osman Abalı'ya sonra Hepsiburada.com'a teşekkür ediyorum

  SİLİVRİ - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • MA
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Dört Yıldız

  Arkadaşımın tavsiyesi ile aldık, ürün güzel bir şekilde paketleme yapılmış. Teşekkürler.

  BAHÇELİEVLER - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (2)

 • GY
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Çok başarılı

  Çok faydalı bir ürün. Herkese tavsiye ederim.

  ESENYURT - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • MA
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Çocuklar için faydalı bir ürün

  ATAŞEHİR - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  5 yaşındaki kızım için önce 6 yaş setini almıştım. hızlı bir şekilde eğlenerek yaptı. 7 yaş için olanını da aldık aynı şekilde severek yapıyor

  MERAM - Konya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (3)

 • SS
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  çok beğendim

  ŞİŞLİ - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • MU
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Çok iyi

  SARIÇAM - Adana

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • ON
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  3 yaşından beri...

  Abalı hocanın kitaplarını üç yıldır aralıksız her yaşta alıyoruz şu an kızım altı yaşında genelde bir yaş büyük seti kullanıyoruz çok faydalı olduğunu düşünüyorum dikkat konsantre ve Kendini ifade etmede faydalı olduğunu düşünüyorum tavsiye ederim teşekkürler hepsi burada

  MERKEZ - Edirne

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (4)

 • YE
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  ürünü henüz kullanmadık,ama görsellerden hiç bir farkı yok.24 saat geçmeden teslim edildi.teşekkürler.

  MALTEPE - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (91)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf - 7 yaş - Osman Abalı ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf - 7 yaş - Osman Abalı
Oyun Kartları:Dinozorlar
Çocuk Kitabı Alanlara "Oyun Kartları: Dinozorlar" Kitabı %71 İndirimli!
%71
indirim
12,90 TL 3,74 TL
Çocuklar İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk
Kitap Alana "Çocuklar İçin Nutuk" kitabı %51 İndirimli!
%51
indirim
10,00 TL 4,90 TL
Küçük Prens (Kokulu Kitap) - Antonie de Saint-Exupery
Çocuk Kitabı Alanlara "Küçük Prens (Kokulu Kitap) " Kitabı %41 İndirimli!
%41
indirim
8,00 TL 4,72 TL
Tuhaf Dergi Sayı: 29 Ağustos 2019
Kitap Alanlara "Tuhaf Dergi Ağustos Sayısı" Kitabı %7 İndirimli!
%7
indirim
6,80 TL 6,32 TL
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Dikkati Güçlendirme Seti Anasınıfı 3 Yaş - Osman Abalı
Dikkati Güçlendirme Seti Anasınıfı 5 Yaş - Osman Abalı
Dikkati Güçlendirme Seti Anasınıfı 4 Yaş - Osman Abalı
Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf - 7 yaş - Osman Abalı
%57
140,00 TL 59,90 TL
Sepette %10 indirimli fiyat
53,90 TL
%57
140,00 TL 59,90 TL
Sepette %10 indirimli fiyat
53,90 TL
%57
140,00 TL 59,90 TL
Sepette %10 indirimli fiyat
53,90 TL
%57
140,00 TL 59,90 TL
Sepette %10 indirimli fiyat
53,90 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Yorumlar
(245)
(188)
(164)
(91)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 480 480 480 468
Yayın Tarihi 2014 2019 2019 2019
Yazar Osman Abalı Osman Abalı Osman Abalı Osman Abalı
BAŞA DÖN