Çocuk ve genç psikiyatrisi uzmanı Doç. Dr. Osman Abalı tarafından 2006 yılında İstanbul'da kurulan Adeda Yayıncılık; algı, dikkat, eğitim, düşünce ve araştırma üzerine yayınlar üretmek ve yayımlamak yoluyla çocukların akademik başarılarını artırmak ve sağlıklı bir psikolojiyle gelişmelerini sağlamak amacına hizmet ediyor. Adeda Yayıncılık, farklı yaş gruplarındaki çocuklara yönelik olarak hazırladığı çeşitli seviyelerdeki dikkat güçlendirme setleriyle, yetişkinlikte de dikkat sürdürme ve odaklanma sorunlarının önüne geçebilmeyi hedeflemektedir. Küçük yaşlardan itibaren kazanılan odaklanma ve dikkati sürdürme yeteneği hayat boyu başarıyı sağlayacaktır. Beyin, davranış, duygu ve düşünce sistemleri, otizm, adli psikiyatri alanlarında dünya çapında tanınmış olan Doç. Dr. Osman Abalı, çocukların zeka gelişimi ve ders başarısı için kullanılan kitaplara dikkat edilmesinin, bilimsel, kaliteli ve yazarı belli olan kitaplar kullanmanın önemine dikkat çekmektedir.

Çocuk ve Ergen Eğitimi, Gelişimi ve Psikolojisi Hakkında Yayınlar

Adeda Yayıncılık, 3 yaşından 18 yaşına kadar tüm çocuklarda ders başarısını artırma ve dikkati güçlendirmeye yönelik olarak özenle hazırlanmış içeriklere sahip; dikkat güçlendirme, okuma güçlendirme gibi eğitim setleri yayımlamaktadır. Kitaplardaki görsel içerikler bu bilinçle ve özenli illüstrasyonlarla hazırlanmıştır. Eğitici ve eğlenceli puzzlelarla desteklenen eğitim setlerine de ürünleri arasında yer veren yayınevinin ayrıca otizm, ergenlik, çocuk psikolojisi gibi konularda da hazırlanmış yayınları bulunmaktadır. Çocuk ve genç psikolojisi alanında uzmanlığı bulunan Doç. Dr. Osman Abalı ve ekibinin deneyim ve birikimlerinin ürünü olan bu seçkin eserleri, çocuklarınızın eğitimi ve zihinsel gelişimi için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Setler içerisinde yer alan egzersizler sayesinde çocuğunuzla birlikte her gün düzenli, kaliteli ve aynı zamanda da eğlenceli vakit geçirmenin imkânını bulabilirsiniz. 

Hayat Boyu Başarıyı Hedefleyen Dikkat Güçlendirme Setleri

Yayınevinin hazırladığı kitaplar; görsel dikkati odaklama, dikkati devam ettirme, benzerlikleri fark etme, ayrıntıları fark etme, eşleştirme, planlama, organize olma, işitsel hafıza, el göz koordinasyonu, ince motor becerilerin desteklenmesi, görme alanının aktif kullanılması gibi birden fazla hedefe yöneliktir. Dikkat dağıtıcı unsurların daha da çoğaldığı günümüzde artan dikkat problemlerini azaltmaya yardımcı olarak çocukların öğrenme ve ders çalışma becerilerini desteklemek ve anne babaların çocukları ile kaliteli zaman geçirmelerine yardımcı olmak Adeda Yayıncılık'ın önde gelen amaçlarındandır. Kitaplardaki her bir içerik, desen, renk ve egzersiz, bu amacı gerçekleştirmeye yönelik olarak özenle hazırlanmıştır. Çocukların öğrenme ve gelişme süreçlerinde son derece önemli olan okul dönemlerinin iyi değerlendirilmesi gerekliliğine olan inançla okul öncesi dönemden başlayarak üniversite dönemine kadar öğrenme becerilerini artırmak ve kalıcılığını sağlamak, akademik alanda ve iş yaşamında da başarıyı getirecektir.

Adeda Yayıncılık Tarafından Yayımlanan Kitapların Yaşamınıza Katkıları

Çocuk psikolojisi ve eğitimi konusunda bilinçli ve uzman bir ekip tarafından hazırlanan Adesa Yayıncılık eğitim setleri ve kitapları sayesinde küçük yaşlardan itibaren algı, dikkat, konsantrasyon ve farkındalık kazandırılarak yetişen bireyler, yetişkinlik çağlarında da iş yaşamlarında ve günlük hayatlarında başarıyı yakalamakta zorlanmayacaklardır. Adeda Yayıncılık'ın geliştirdiği eğitim setleri, çocuklardaki öğrenme becerilerini artırarak derslerdeki başarılarını yükseltir. Dikkat becerilerindeki artışla akademik alanlardaki hata oranları azalır. El göz koordinasyonu, ince motor becerileri, dinleme becerisi, işitsel algının kuvvetlenmesi, görsel beceriler, bellek gelişimi, farklı düşünebilme yeteneği, aritmetik konulardaki beceriler, soyut düşünebilme yeteneği, sözel beceriler, zihinsel enerjiyi belli bir konuya odaklayabilme, okuma ve okuduğunu anlayabilme, planlama ve sıralama becerileri konularındaki artışlarla çocuğun eğitimle tanıştığı ilk yıllardan itibaren hem okulda hem de tüm yaşamında daha başarılı olması sağlanır. Ayrıca boş zamanların olumlu bir şekilde değerlendirilmesini ve başarılı olma duygusunun pekişmesini kazandırır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Adeda Yayıncılık

215 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Yazar A-Z
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Yaş Grubu
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön