Oto Dişlisi, arabalarda hız ve torku başlatan, yönlerini değiştiren ve diğer aksamlara aktaran, güç kaynağından tekerlere ve direksiyona yönelen ve geri bildirilen güçleri yönlendiren motor aksamı üyeleridir. Bu amaçları gerçekleştirmenin yanı sıra, aynı zamanda her türlü hareketli parçada aktarım üyesi olarak kullanılır. Dönüşlü olarak, kenarına girişli dişler yapılarak çeşitli eliptik ve yuvarlak şekillerden ve çerçevelerden üretilir. Her motorun en önemli parçalarındandır. Arabaların ve ticari araçların hemen her aksamında çeşitli miktar ve boyutlarda bulunup tamir aşamalarında temini hususi şekilde yapılması gereken parçalardır.

Her marka araba üreticisinin kendi motor dizaynlarına uygun olarak özel ürettiği oto dişlileri, yedek parça ve motor aksamı piyasasında çok aranan ve sıkça talep edilen ürünlerdir. Her marka için, değişik boyutlarda, dayanıklılıkta, farklı metal alaşımlardan ve üretilirler. Binek, ticari otomobil ve diğer araçların tamir, bakım ve yenileme faaliyetlerinde kullanılacak dişliler bu kategori dahilinde incelenebilir.

Markaların kendi orijinal üretimi olan dişli parçaları satın alım için hazırdır. Ayrıca, yüksek kalitede orijinallerine birebir aynı olacak şekilde üretilmiş, yan sanayi firmalarından alıma hazır daha uygun ürünler de mevcuttur. Zengin ürün yelpazesi ile hizmet vermekte olan kategoride, bu çeşitliliğe paralel olarak Mazda, Volkswagen, BMW ve Honda gibi otomotiv üreticisi markaların ile GVA, Auto, Febı, AFT gibi firmaların yüksek kalite üretimi olan oto dişlileri bulunur.

Dişlilerin türleri çok çeşitli olup üç çeşit aksamda kullanılırlar. Birincisi motor üyeleri olan köşe makara takımları, volan dişlileri, eksantrik dişlileri, soğutucu dişlileri, yağ pompa dişlileri, balans kayış dişlileri, balans mili dişlileri, marş motoru dişlileri, motor beşik sacı dişlileri ve milleri ile belirli motor siklet aksamı gibi üyelerdir. İkinci grupta motor - şanzıman arası güç aktarımını sağlayan; motor iç dişlileri, motor taşıyıcı dişlileri, aks dişlileri, şanzıman motoru ve değişim dişlileri, ön ve arka şanzıman dişlileri, kontak ateşleme kilit silindir milleri, triger kayışı dişlileri, kilometre motor dişlileri gibi ürünler bulunur. Üçüncü grup ise motor harici olan araba içi ve çevresi aksamı ile ilgili otomatik kapı ray bağlantı dişlileri, arka ve ön cam silecek motoru dişlileri, bagaj motoru ve süspansiyonu dişlileri, açılır tepe penceresi (sunroof) motoru dişlileri, kapı onarım dişlileri, havalandırma motor dişlileri, yan ayna motor ve tamir dişlileri gibi ürünleri içerir. Dişliler, kullanılan metaller ve materyallerinde su ve diğer çürütücü kimyasallara dayanıklı üretilmektedir. Kullanım amacına uygun olarak hem yüksek hem de düşük sürtünme gerektiren şekillerde bulunabilir.

Oto Dişlisi Fiyatları

Oto Dişlisi Fiyatları markadan markaya ve modelden modele değişiklik gösterir. Kategorideki ürünler, çeşitli satıcılardan karşılaştırmalı olarak, uygun kullanım alanları, şekiller ve boylar için incelenebilir. Otomotiv sektörünün en fazla talep edilen ürünlerinden Oto Dişlisi kategorisinde dilediğiniz ürünleri inceleyebilirsiniz. Fiyatlar her marka ve model için teminat yapan satıcılara göre değişmekte olup ürünler orijinal üretici veya yan sanayi ürünü olarak ayrı ayrı temin edilebilir.

Otomotiv yedek parça sektörünün en kritik ve en çok satan üyelerinden olan, motor ve iç aksamın bakımı ve tamirinde en çok aranan ürünlerden olan Oto Dişlilerinde, her marka ve modelde arabanın dişlileri, kategori dahilindeki güvenilir satıcılardan kullanıma hazır olarak temin edilebilir. Siz de arabanızın sağlığı ve tamiri için en gerekli bu parçaları, size en uygun fiyatlarla ve en uygun hızlı teslimat, kapıda ödeme, kolay iade ve değişim garantilerini kapsayan teminat opsiyonlarıyla bulabileceksiniz.

Dişliler

215 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Valea
  2. Bross Otomotiv
  3. Vipkrom
  4. Opar
  5. Bross
  6. Mais
  7. ITH
  8. ATP
  9. OEM
  10. Anka
  11. Cey
  12. EMİN
  13. Jeep
  14. Starklips
  15. DEPAR
  16. ESC Otomotiv
  17. Elta
  18. Lentus
  19. Renault Mais
  20. Volkswagen
 2. Ürün Puanı
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20003823/60007202
BAŞA DÖN