Hem evde, hem arabada hem de çantanızda bulunmasının faydası büyük olan el fenerleri; boyutlarına, güçlerine ve üretim malzemelerine göre değişkenlik gösteriyor. El feneri satın almadan önce ilk olarak el fenerine hangi amaçla ihtiyaç duyduğunuza ve el fenerini nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu noktaları kafanızda netleştirdikten sonra el fenerleriyle ilgili bazı teknik detaylara dikkat ederek size en uygun ürünü seçebilirsiniz. 

El Feneri Kullanmanın Sağladığı Yararlar

El feneri özellikle kolay taşınabilir özelliği sayesinde kullanıcılara aydınlatma konusunda büyük bir fayda sağlıyor. Hafif bir ışık yerine güçlü ışığa ihtiyaç duyulan alanlarda geniş bir aydınlatma yaratarak işlevsel oluyor. Bunun yanı sıra sabit bir ışık kaynağı yapısında olmadığı için ışık kolayca kontrol edilebilir. Bu fayda, özellikle ışığın gelmesi gereken noktanın bir hayli hassas olduğu alanlarda oldukça işe yarıyor. Aynı zamanda el fenerleri tehlikeli ya da zorlu durumlarda sinyal gönderme fonksiyonu da taşıyor. Hem ihtiyaçlar doğrultusunda hem de pratik çözüm ihtiyacında kullanılabilecek el fenerleri büyüklükleri, ağırlıkları ve malzemeleriyle değişkenlik gösterdiği için her mekan ve durumda buraya uygun el fenerini seçmenin önemi de büyük oluyor.

El Feneri Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

El feneri seçiminde genel olarak önemli olan faktörler arasında aydınlatma gücü, ebadı, ağırlığı, pil türü ve çalışma süresi bulunuyor. El fenerinin fiyatına en fazla etki eden özelliklerden bir tanesi de parlaklık düzeyi oluyor. Gelişmiş ampul, pil ve devre teknolojisi el fenerini muadillerine göre çok daha parlak yapabiliyor. Bunun yanı sıra outdoor kullanım için mutlaka el fenerinin darbelere ve suya karşı dayanıklı olması gerekiyor. Çoklu ışıklandırma modlarına sahip olan el fenerleri de bazı durumlarda tercih sebebi olabiliyor.

Lümen olarak ölçülen aydınlatma gücü, el feneri seçerken işinize oldukça yarayacaktır. 20 lümen ile bir kitabı rahatça okuyabilirsiniz. Ancak el fenerlerinin güçlerinin 3500 lümene kadar çıkabildiğini de unutmamalısınız. El feneri seçerken fenerde kullanabileceğiniz pillerin özelliklerine de mutlaka dikkat etmelisiniz. Değiştirilebilen ve yeniden şarj edilebilen pillerin kullanılabildiği el fenerleri genel olarak tercih sebebidir. Darbe alma ihtimali olan ortamlarda kullanabileceğiniz el fenerlerinin paslanmaz çelik malzemeden yapılmış olmasına özen göstermelisiniz. Bunun haricindeki durumlar için plastik veya alüminyum alaşımlı malzemeden üretilmiş olan el fenerleri de yeterli oluyor. 

Kamp için El Feneri Seçimi

Kamp yapmak için bir seyahate çıkacağınız zaman mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken malzemelerin başında el feneri geliyor. Özellikle gece vakti kullanıcılara büyük fayda sağlayan el fenerleri, kamp alanında yaşanabilecek tehlikeleri zamanında önlemek açısından da işlevsel oluyor. Bu yüzden kamp yapacağınız zaman doğru el fenerini seçmek önemli oluyor. Eğer sürekli ve uzun yürüyüşler yapacağınız bir kampa çıkmayı planlıyorsanız yanınıza alacağınız el fenerinin çok ağır olmamasında fayda var. Bunun yanı sıra uzun süreli kamplar için enerjinin bitmesi ihtimaline karşılık pilli ya da dinamolu el fenerleri de tercih edilebiliyor. Ayrıca kampa giderken el fenerinin yanında bol miktarda yedek pil de almayı unutmamalısınız.

El fenerinin size sağlayacağı ışığın gücü direkt olarak el fenerinin boyutu ile orantılı olmuyor. Bu yüzden çantanızda çok fazla alan bulunmuyorsa ebat olarak küçük olan ama güçlü ışık sağlayan el fenerlerini tercih edebilirsiniz. Eğer el fenerini zaman zaman sabit bir ışık kaynağı olarak kullanmayı planlıyorsanız biraz daha büyük olan modellere yönelebilirsiniz. 

İhtiyaçlarınıza ve kullanacağınız mekana uygun olan, size en uygun el fenerini seçmek için el feneri kategorisini inceleyebilir; dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

El Feneri Fiyatları ve Modelleri

1.958 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Led Lenser El Fenerleri
  2. Fenix El Fenerleri
  3. Watton El Fenerleri
  4. Columbia El Fenerleri
  5. Nurgaz El Fenerleri
  6. Evolite El Fenerleri
  7. Gold Silver El Fenerleri
  8. Police El Fenerleri
  9. Nitecore El Fenerleri
  10. Maglite El Fenerleri
  11. Panther El Fenerleri
  12. Skygo El Fenerleri
  13. Ledlenser El Fenerleri
  14. Shaver El Fenerleri
  15. Durbuldum El Fenerleri
  16. Varta El Fenerleri
  17. Nebo El Fenerleri
  18. Bigem El Fenerleri
  19. Square El Fenerleri
  20. Silver Toss El Fenerleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Şarj
 5. Ampul Cinsi
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Renk A-Z
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483604/356609/358092
Başa dön