Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fareler Ve İnsanlar - John Steinbeck

Sel Yayıncılık
99,97 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (47)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

99,97 TL
106,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501757/1501767
Fareler Ve İnsanlar - John Steinbeck Kitapları pek çok dile çevrilmiş, tüm dünya tarafından tanınan yazarlardan biri olan John Steinbeck, ölümü üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen popülerliğinden hiçbir şey kaybetmiyor. Dünya klasikleri içerisinde sayılan kitapları hala severek okunuyor, edebiyat tutkusu olan herkesin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında gösteriliyor.

Steinbeck'in birçok kitabının sinema uyarlamaları da bulunuyor. Ünlü yönetmenler tarafından çekilen sinema uyarlamaları, yazarın ününe ün katarken; kitaplarına olan ilgiyi de arttırmaya devam ediyor.John Steinbeck’in en ünlü kitapları arasında Altın Kupa, Bilinmeyen Bir Tanriya, Yukarı Mahalle, Gazap Üzümleri, Ay Battı, Sardalya Sokağı, Fareler Ve İnsanlar, İnci, Aşk Otobüsü, Cennetin Doğusu, Tatlı Perşembe sayılabilir. Öykü ve derleme de yazmış olan yazar, 1940 yılında Pulitzer ödülü,1962 yılında Nobel Edebiyat Ödülü kazanmıştır.Klasizme ve romantizme bir başkaldırı niteliğinde ortaya çıkan gerçekçilik akımı içinde değerlendirilen John Steinbeck, 20. yüzyıl insan ve toplumunu son derece iyi çözümleyen, gerçekleri tüm çıplaklığı ile aktarabilen, kazandığı ünü fazlasıyla bir yazar olarak tarihe geçmiştir.

Yazdığı hikayeler, herkesin tanıklık edebileceği, hayata dair nitelikler taşır. Gerçekleri, duyguları abartmadan, etkileyici bir şekilde dile getirir. Toplumsal ve bireysel problemlerin, dramların, sevinçlerin, umutların yer aldığı hikayeler, toplumun her kesiminin kendinden bir şeyler bulabileceği öğeler barındırır. Bu noktada yazarın evrensel, dönemsel olmayan, tam tersi zamanı aşan eserler ortaya koyduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Yazarın adıyla özdeşleşmiş kitaplarından biri olan Fareler Ve İnsanlar, 1937 yılında yayınlandığında birçok tartışmaya sebep olmuş, bazı yerlerde yasaklanmış veya sansüre uğramıştır.

Kitapla ilgili tartışmalar hala devam etmektedir. Fakat kitabın değerinin farkına varacak yetkinlikte olan okurlar sayesinde kitaba olan ilgi günümüze dek azalmadan devam etmiştir. Dünya klasikleri içinde gösterilen Fareler Ve İnsanlarkitabı edebiyat tutkunu olanların kütüphanelerindeki yerini koruyor ve yeni okuyucularla buluşmaya da devam ediyor. Kitap, kişisel ve toplumsal sorgulamalara davet ederken sevgi, dostluk, dayanışma gibi değerler üzerine düşündürüyor ve bu değerlere yeni bakış açıları ile yaklaşmayı sağlıyor.

Modern edebiyatın başyapıtları arasında gösterilen Fareler Ve İnsanlar, 128 sayfalık kısa ama dev bir eser. Lennie ve George adlı iki mevsimlik tarım işçisinin üzerine kurulan hikayede zıt karakterlerin kurduğu dostluk okuyucunun içini ısıtıyor. Son derece güçlü ve çalışkan olan Lennie, zihinsel engelli ama pırıl pırıl bir yüreğe sahiptir. George ise zeki, sağlam karakterli bir insandır ve arkadaşını her zaman koruyup kollar. Kitap, küçük bir toprak satın alıp orada insanca, özgür ve mutlu yaşamak isteyen iki arkadaşın hayatından kısa bir kesit sunar. Kitabın isminin esin kaynağı ise Robert Burns'a ait bir şiirdir.

John Steinbeck Fareler Ve İnsanlar kitabının dramatik sonu, ismine ilham veren şiirdeki "En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider..." dizelerine benzer. Bu son, okuyucuyu sarsar ve kitabı unutmamasını sağlayan derin bir iz bırakır. İnsanların sevgi ile kurduğu bağın kuvvetini son derece yalın bir anlatımla hissettiren kitap, dostluğun ve insanın dostu için yapabileceği şeylerin, fedakarlıkların nereye kadar gidebileceğini gösterirken; birbirine yabancı, birbirini anlamayan, tanımayan, tanımak için çaba göstermeyen, sevgisiz ve anlayışsız insanlara da eleştiri getirir.

Fareler Ve İnsanlar Ayşe Ece tarafından İngilizce'den çevrilerek Sel Yayıncılık tarafından basılmış, ilk baskısı kısa sürede tükenmiş ve Kasım 2016 da tekrar basılarak okuyucu ile buluşmuştur.

Bilge Sancı tarafından yayımlanan kitabın kapak tasarımı Savaş Çekiç tarafından yapılmıştır. Kolaylıkla Fareler Ve İnsanlar kitabı fiyatı hakkında bilgi edinebilir, kolaylıkla satın alabilir ve adrese teslim ile seçeneği kitaba sahip olabilirsiniz.


Boyut Normal Boy
Yazar John Steinbeck
Basım Dili Türkçe
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KSEL05859
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön