1990 yılında yayın hayatına merhaba diyen Sel Yayıncılık, Türkiye ve dünyadaki kültürel ve politik çalkantılar sonucunda meydana gelen olayları konu alan siyasi yayınları ile dikkat çekiyor. İlk olarak politik araştırmaları, gazetecilerin çeviri ve telif kitaplarını basarak yayın hayatına başlayan yayınevi, 1990'lı yılların ortasında ise asıl hedefi olan Türk ve dünya edebiyatından seçkileri okurlarla buluşturmak için ilk adımları attı. Aradan geçen zamanla birlikte kitap yelpazesini edebiyat dışındaki türlerle de geliştirerek farklı türde eserler yayımlayan Sel Yayıncılık, kısa zamanda geniş bir okur kitlesine hitap etmeyi başardı. 

Farklı Edebiyat Dizilerini Okurla Buluşturuyor

Bugüne kadar yaklaşık 1000 kitapla yoluna devam eden Sel Yayıncılık, klasik eserlerle de dünya edebiyatının unutulmaz kitaplarını okurla buluşturuyor. "Sanat Kitaplığı" ile hem dünya hem de Türk sanatının gelişimini ele alan kitaplarıyla bilgi dolu bir dizi sunan Sel Yayıncılık, türün meraklıları için benzersiz eserler sunmayı amaçlıyor. Yaşam Kitapları, Mitoloji, Geceyarısı Kitapları, Cinsel Kitaplar ve Tarihe Tanıklık’ın yanında “DüşünSel” Serisi ile eleştiri, kuram ve düşünce tarzındaki genel yetersizliklerin giderilmesine katkı sunmak için hem klasik hem de güncel metinleri dilimize kazandırmaya devam ediyor.

"Kadın Kitaplığı" ile Kadın Sorununa Dikkat Çekiyor

“KentSel” Serisi ile zamanla daha da önemli hale gelen kentsel haklar, mutenalaştırma ve ortak alanların ortadan kaldırılması  karşısında geliştirilen mücadeleleri ve politik bakış açılarını ele alan Sel Yayıncılık, mekân teorisinin önemli örneklerini de yayınlamaya başladı. Bunlardan birisi olan “Kadın Kitaplığı”, kadın hakları üzerine araştırma metodolojilerini ve feminist kuram üzerine fikirleri konu alıyor. "Kadın Kitaplığı" ile aynı zamanda Türkiye'de yayımlanan ilk kadın kitapları yazın dizisinin de temellerini atan Sel Yayıncılık, bu seri ile sadece kadınlara değil erkek okurlara da hitap ederek toplumun tümünü kapsamayı hedefliyor. 

"Queer Serisi" Türkiye'de Bir İlk Olma Özelliği Taşıyor

Sel Yayıncılık, “Queer Düş’ün Serisi” ile Queer kuramı üzerine Türkçe kaynak sayısını artırarak üzerinde yaşadığımız coğrafyadaki deneyimleri fark edilir kılmayı hedefliyor. Sanat kitapları ile sanatın birbirinden farklı kuramlarına bünyesinde yer vermeye devam eden Sel Yayıncılık, kültürel tarih kitapları ile de tarihi kültürel yönleriyle ele almayı sürdürüyor. Kötünün Estetiği Serisi ile edebiyatta kötülük kavramına yer veren yayınları okurlarına sunmayı sürdürüyor.

Toplumun Sorunlarına Değiniyor 

LGBT kitaplığı ile son zamanlarda dünyada en çok dikkat çeken konulardan biri olan LGBT sorununa parmak basarak yayın dünyasında ayrı bir yerde duran Sel Yayıncılık, Türkiye'de bu yönde yayın yapan ilk ve tek yayınevi olma özelliği taşıyor. Sel Yayıncılık Geceyarısı Kitaplığı ile de edebiyatın karanlık taraflarını okurla buluşturuyor. Ünlü yazar ve düşünürlerin hayatları ile ilgili fikirlerin paylaşıldığı eserleri Yaşam Kitapları kategorisinde yayınlamaya devam ediyor. Tüm bunların yanında Türk ve dünya edebiyatının en seçkin isimlerinin kitaplarını yayınlayan Sel Yayıncılık, roman, şiir, öykü dallarında ödüllü yazarların eserlerini okurlarla buluşturmayı sürdürüyor. 

Edebiyatın Farklı Türleri Bir Arada

Sel Yayıncılık, edebiyatın her türünden eserleri konu alan geniş yelpazedeki kitaplığı ile Türkiye'nin en seçkin yayınevleri arasında yer almaya devam ediyor. Yerli ve yabancı yazarların eserleri ile Türk edebiyatına yön vermeyi amaçlayan Sel Yayıncılık, yerli okura sunduğu yayın seçenekleriyle Türkiye'deki yayıncılık dünyasındaki farkını ortaya koyuyor. Sel Yayıncılık, tecrübeli yazarların yanı sıra yeni yazarlara da kapılarını açarak Türk edebiyatına yeni kalemler kazandırmayı hedefliyor. Her kesimden okuyucuya hitap etmeyi başaran yayınevi, geniş yelpazedeki ürün seçenekleri ile kütüphanelerinizi zenginleştirmeye devam ediyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sel Yayıncılık

870 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler