Motosiklet tutkunlarına güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi vadeden Gaerne bot modelleri, fonksiyonel kullanım özelliklerinin yanı sıra şık tasarımlarıyla da kullanıcılardan tam not alıyor. Olası kazalarda ayak, bilek ve baldırı koruyan son derece önemli bir ekipman olma özelliği taşıyan Gaerne botlar, sürücünün bu bölgelerinde meydana gelebilecek muhtemel hasarı en aza indirmek üzere belirli standartlara göre özel olarak üretiliyor. Motosiklet kazaları istatistiklerine bakıldığında, oluşan yaralanmaların birçoğunun dizin alt bölümü ve ayak kısmında gerçekleştiği sonucuna ulaşılıyor. Bu gerçekten hareketle, özellikle motosikletin sürücünün ayağı ya da diz altı bölgesine düşmesi gibi sıkça rastlanan kazaları çok daha hafif atlatabilmek için dayanıklı ve darbe emici bir motosiklet botu büyük rol üstleniyor.

Günlük kullanılan botlardan farklı olarak, alınan sert darbelere karşı yeterli desteği en kusursuz biçimde sağlamak üzere her detayı düşünülerek dizayn edilen Gaerne botlar, kaza anında oluşabilecek kırık, ezilme, burkulma veya bağ yırtılmalarına karşı maksimum koruma sağlıyor. Ayak bileğini sıkıca sararak topuğu sabitleyen botlar ayrıca, çelik alaşımlı özel topuk, bacak ve parmak korumalıkları sayesinde ise kaval kemiğini, topuğu ve ayak parmaklarını da en iyi şekilde koruma altına alıyor. Kaydırmaz taban özelliği ise sürüş performansı ve güvenliğini artıran önemli bir diğer faktör olarak karşımıza çıkıyor. Sürüş güvenliğini temin etmek için üretilen bu botlar, aynı zamanda motosiklet sürücülerine konforlu bir yol tutuşu sağlamayı da hedefliyor. Farklı zevklere yönelik çeşitli renk ve birbirinden şık model seçenekleriyle ise göz dolduruyor.

Öne Çıkan Özellikler

Motor sürücülerinin zorlu hava ve yol koşullarıyla başa çıkmasını sağlayacak olan Gaerne bot çeşitleri; ultra ergonomik tasarımları, %100 su geçirmez gore-tex ve dry-tech kaplama özellikleri, yağlı zeminlerde bile kaymayı engelleyen dual composite anti şok özelliği taşıyan çift katmanlı özel kauçuk taban yapısı ve gece görünürlüğü sağlayan reflektif detayları ile öne çıkıyor. Botların nefes alabilen ama su geçirmeyen özel dokusu, en zorlu koşullarda bile ayakların kuru kalmasını sağlıyor. Termoplastik poliüretan malzemelerin kullanıldığı ürünler, yüksek darbe direncinin yanında aşınmalara karşı da maksimum dayanıklılık gösteriyor ve en soğuk havalarda bile esnek yapısını muhafaza ediyor. Kavrama koruması olarak adlandırılan niteliğe sahip modeller, iç bacak için ısıya dayanıklı bir dolgu ve kauçuk bir koruma alanı sunarken motosiklet tutuşunu da mükemmel biçimde hissettiriyor.

Bot tasarımlarında kullanılan, kum ve toz zerrelerini dahi dışarıda tutan gaiter-acronos kumaş, maksimum konfor sağlayan iç kaplama, Gaerne tarafından tescillenen çift kademeli pivot sistem dikkat çekiyor. Ayarlanabilir kayışları ve hafif alaşımlı bağlama tokaları bulunan, tamamen İtalyan el işçiliği ile üretilen tüm modeller cezbediyor. Sıcak havalar içinse şehir ve tur kullanımı için rahat bir sürüş sağlayacak olan microfiber ve cordura detaylara sahip elastik yapılı yazlık botlar sürücülerin beğenisine sunuluyor.

Kullanım Alanına Özel Modeller

Sahip olunan motosiklet türüne ve sürüş tipine en uygun bot tercihinde bulunmak, sürüş güvenliğini büyük ölçüde artırıyor. Gaerne motor botları ürün yelpazesi içinde; profesyonel motor sürücüleri için tasarlanan, ayağı, bileği ve baldırı üst düzey koruma özeliğine sahip off-road, pist ve cross çizmelerinin yanı sıra başlangıç seviyesindeki amatör motor sürücülerine yönelik botlar da bulunuyor. Aynı şekilde su geçirmez özellik taşıyan, kaymaz tabanlı, deri malzemeden üretilen oldukça konforlu şehir botları ise günlük kullanımda sürücülerin beklentisini fazlasıyla karşılıyor. Kullanım amacına yönelik olarak her sürüş tipine, yola ve koşula uygun, farklı özelliklere sahip ve tercihinize göre daha kısa veya uzun olmak üzere farklı boyutlarda Gaerne bot modellerine ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gaerne Motosiklet Ayakkabıları

50 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 48 / 50 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?