Havuz Pompası Fiyatları

Bir havuz işletmecisi ya da havuzlu bir ev sahibi iseniz, suyu zararlı bakteri ve kimyasallardan ayırarak maksimum verimliliğe ulaşmak isteyebilirsiniz. Bu amacınıza yönelik olarak ihtiyacınızı karşılayabilen çok sayıda havuz pompası vardır. Düzenli havuz pompaları şaşırtıcı bir şekilde 700 - 2.000 watt arası güç yakar. Bu anlamda, A / C sisteminin enerji kullanımını azaltmak için en iyi fırsatınız olduğunu düşünebilirsiniz. Bu nedenle havuz pompası fiyatları ile ilgili gerekli incelemeleri yapabilir ve size en uygun maliyete sahip olan havuz pompasını satın alabilirsiniz.

Suyu Zararlı Kimyasallardan Korur

Çoğu büyük tatil beldelerinde geniş bir kesimi ağırlayabilecek havuzlar, günde 24 saat çalışmak için ticari havuz pompalarına ihtiyaç duyar. Çünkü durgun su, bakteri ve algler için bir üreme alanı oluşturur. Pompanızı günde 24 saat çalıştırarak, kararlı kimyasal seviyeleri ve pH değerini muhafaza edebilirsiniz. İniş ve çıkışlardan kaçınarak, aslında daha az kimyasal kullanabilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz. Özellikle büyük kapasiteli bir havuza sahipseniz, mümkün olan en iyi su kalitesi için 7/24 çalıştırabileceğiniz bir pompa seçebilirsiniz.

Watt veya Ampere Bakarak Pompalar Arasındaki Verimliliği Karşılaştırabilmek Mümkün

Havuz pompaları ve enerji verimliliği söz konusu olduğunda belirlenmiş standartlar ve derecelendirme sistemi yoktur. Bu, bir havuz pompasını diğeriyle karşılaştırmanızı zorlaştırır. Bu anlamda ihtiyacınız olan gizli formül, basit matematik kullanarak pompanızın kullanacağı gücü kolayca hesaplamanızdır. Örneğin, 230 voltluk bir pompanın ne kadar elektrik kullanacağını bulmak için, pompanın amp değerini 230 ile çarpabilirsiniz (KW için 1.000'e bölün). Watt değerlerini öğrendikten sonra pompaları çok daha kolay şekilde karşılaştırabilirsiniz.

Mono ve Çift Hızlı Pompaların Çalışma Prosedürü

Mono ve çift hızlı pompalar arasında bazı kritik farklılıklar vardır. İlk olarak, mono hız pompaları belirli bir hızda çalışan pompalardır ve çoğu zaman mono hız pompaları, kullanımdayken sunduğu sirkülasyon derecesi nedeniyle en etkili pompa türü olarak kabul edilir. Öte yandan, çift hızlı pompalar elektrik maliyeti açısından daha ekonomiktir çünkü bazen hızı azaltabilirsiniz ve bu da maliyeti düşürmenize yardımcı olur.

Havuz Pompalarının Ön Planda Tutulan Avantajları

  • Bir havuzun suyunu kısa süre (süre ürüne göre değişir) içerisinde devir daim edebilir.
  • Daha yüksek hızlarda kullanıldığında bile minimum gürültüyle karşılaşırsınız.
  • Akışın yönünü yatay veya dikey olarak değiştirebilir.
  • Güvenli olmayan belirli bir sıcaklığa ulaştığında, tamponu otomatik olarak donatır.
  • Havuz kalıntılarını çıkarmaya çalışırken gerinim kapağı kolayca çıkarılabilir.
  • 24 saat süren hafıza tutma kapasitesine sahiptir.
  • Programlamayı kolaylaştırır ve yüksek debi üretir.
  • Ayarları izlemenizi sağlayan dijital bir ekrana (bazı modeller) sahiptir.
  • Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.

Sahip oldukları amper ya da watt değerleri neden bu kadar önemlidir?

Bu tamamen sizin daha az maliyet oluşması için önemlidir. Çok yüksek değerlere sahip havuz pompaları güçlü bir enerji sarf ettiği için harcadığı elektrik miktarı da bu oranda artış gösterebilir.

Havuzun kimyasal dengesini nasıl sağlayabilirim?

Burada yapmanız gereken en temel şey, dört ana test kiti olan pH, klor, alkalinite ve kalsiyum sertliğini ideal seviyelere getirmektir (pH: 7.4-7.6, klor: 1.0-3.0 ppm, alkalinite: 80-100 ppm, kalsiyum sertliği: 200-400 ppm).

Havuzları ne sıklıkla temizlememiz gerekir?

Yüzme havuzunuzu sık kullanıyorsanız ya da havuz yüzeyine düşen çok fazla yaprak vb. tortu oluşturabilecek atık varsa, günlük olarak temizlemeniz gerekebilir. Havuzunuzu haftada bir vakumlamak ise yüzme havuzunuzun kimyasal dengesini sağlamak adına faydalı olur.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Havuz Pompası Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1661 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/60004625